Strona 462 z 484 PierwszyPierwszy ... 362412452453454455456457458459460461462463464465466467468469470471472 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,611 do 4,620 z 4837

Temat: Auta elektryczne i ogólnie powszechna elektryfikacja

  1. #4611
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    A ich podaż spadła, bo ludzie postanowili, że chcą zatrzymać sobie te okropne i złe spalinowe. To masz na myśli?

    No i znów pośmiewisko.
    Przed chwilą sam podałeś wszystkie powody, ale najwyrazniej maszp roblem z połączniem kropek

    jeszcze raz: niska podaż używanych + duży wzrost ceny nowych = wyższa wartość samochodów używanych. Proste jak budowa cepa, a ty dorabiasz do tego ideologie.


    Z drugiej strony masz sytuacje, ze nie dosc, ze ceny elektryków względem aut spalinowych spadają, a nieraz i względem samych siebie, to jeszcze na rynku, używanych jest cały czas coraz więcej.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  2. #4612
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    jeszcze raz: niska podaż używanych + duży wzrost ceny nowych = wyższa wartość samochodów używanych. Proste jak budowa cepa, a ty dorabiasz do tego ideologie.
    Chwilunia - zarzucasz mi w poście do innego kolegi, że coś mi się pomyliło w kwestii podaży.

    Zatem:
    Ja : spalinowe ( używane ) drożeją, bo okazują się lepsze od nowych elektrycznych popierdółek -
    Ty : Kolega krzyk myślał, że spalinowe drożeją, bo są takie wspaniałe, a to spadła ich podaż.

    Zatem pytam : ich podaż spadła, bo ludzie ich tak nienawidzą? Ich cena rośnie, bo są okropne?

    Podaj powód wzrostu cen używanych spalinowych oraz spadku ich podaży. Albo zamilknij, skoro już widzisz, że walnąłeś babola.
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  3. #4613
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Podaj powód wzrostu cen używanych spalinowych oraz spadku ich podaży. Albo zamilknij, skoro już widzisz, że walnąłeś babola.
    chłopie, co ty jeszcze po weekendzie do siebie nie doszedłeś? mam ci przeliterować jeszcze, czy co?
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #4614
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    chłopie, co ty jeszcze po weekendzie do siebie nie doszedłeś? mam ci przeliterować jeszcze, czy co?
    Mogłem się spodziewać. Drążyć dalej nie będę.
    Ty mi zarzucasz podwórkowe dyskusje?
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  5. #4615
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Mogłem się spodziewać. Drążyć dalej nie będę.
    Ty mi zarzucasz podwórkowe dyskusje?
    Panie, ale co ja mam poradzic, ze masz z czytaniem jakies problemy

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Podaj powód wzrostu cen używanych spalinowych
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    niska podaż używanych + duży wzrost ceny nowych = wyższa wartość samochodów używanych.
    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    spadku ich podaży.
    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    nom, i pewnie nie ma to nic wspólnego z tym, ze od 2020, sprzedaż samochodów spalinowych szoruje po dnie, gdzie w 2019 było to ok 15 milionów, a w 2022 9 milionów. Absolutnie nie ma to nic wspólnego z tym, ze uzywane auta spalinowe trzymają cenę
    - - - Updated - - -

    https://motoryzacja.interia.pl/rapor...r=zobacz_takze

    na forum sami bogacze, zasięg, zasięg, tylko zasięg, koszty eksploatacji nikogo nie obchodzą, a w realnym życiu ludzie taką cebulę robią, żeby taniej jezdzic
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #4616
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    na forum sami bogacze, zasięg, zasięg, tylko zasięg, koszty eksploatacji nikogo nie obchodzą, a w realnym życiu
    Nie wiem, czy bogacze. Z pewnością dobrze liczą pieniądze i nie stać ich na wywalenie kasy na elektryka do miasta. Tak, zasięg jest kluczową kwestią oszczędności czasu i pieniędzy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    niska podaż używanych + duży wzrost ceny nowych = wyższa wartość samochodów używanych.
    Chyba coś celowo przeoczyłeś i próbujesz gmatwać wcześniejsze swoje bzdury.

    Ty:
    spalinowe złe
    rosną ich ceny
    spada podaż
    elektryki coraz tańsze
    rośnie podaż elektryków

    Powiedz, powiedz czemu... ludzie nie rzucają się na elektryki? Bo w świetle powyższego powinni.

    Po czym wpisujesz powyższe równanie, w którym .... pomijasz elektryki!
    Nie chcę Tesli nawet jeśli będzie w rosso i z busso.

  7. #4617
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    ... Tak, zasięg jest kluczową kwestią oszczędności czasu i pieniędzy...!
    No gdyby nie był, każdy jeden producent EV nie wypisywałby o ileż to tego zasięgu nie ma więcej . Samo to już zamyka gadkę o tym że jest nieważny. Po prostu jest ważny.

    Pomijalne i nieważne sprawy się pomija.

    Skoro w każdym materiale o elektrykach (producenta nie jutuberów na żółto) zasięg to gruba część opisu, to najwyraźniej jednak jest ważny , a normalni ludzie / klienci nie jeżdżą tylko i wyłącznie całe życie do i z pracy, nie dla wszystkich to jest już wszystko. I albo mają drugie, trzecie, dziesiąte normalne auto, albo ... jedyne normalne auto. Jestem dziwnie spokojny, ze użytkujących jako jedyne wyłączne elektryka jest znikomy procent na świecie, w tym w mesjaszu świata - EU.

  8. #4618
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,241

    Domyślnie

    Emisja CO2 w Chinach wzrosła o 10 proc. rok do roku w drugim kwartale 2023 r. – pisze w środę portal Al-Dżazira na podstawie danych brytyjskiej organizacji Carbon Brief.

    https://www.bankier.pl/wiadomosc/Amb...a-8602985.html


    Europa zbawi świat!!! Pomożecie?

  9. #4619
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No gdyby nie był, każdy jeden producent EV nie wypisywałby o ileż to tego zasięgu nie ma więcej . Samo to już zamyka gadkę o tym że jest nieważny. Po prostu jest ważny.
    ... ale jak wiemy - jak się bardzo chce - to można uważać, że jest nieważny.

    Po prostu - producenci samochodów: nie znają się , klienci: nie używają właściwych kryteriów do wyboru samochodu:

    Tomtrz się za to zna najlepiej - powinien napisać do producentów, żeby nie publikowali tych nieistotnych danych, a najlepiej żeby się nie licytowali na zasięg - bo przez to klienci zaczynają patrzeć na ten (nieistotny) zasięg - zwyczajnie, niepotrzebnie, rozbudzają oczekiwania i kierują uwagę klientów na nieistotne kwestie - i przez to klienci nie wiedzą, że "EV jest najlepszy" ...
    Żeby wesprzeć powyższą argumentację - Tomtrz powinien zamieścić zdjęcie w swoim elektrycznym Jaguarze o dużej pojemności bat... tfu - silnika oraz baku ...

    Tak - EV jest definitywnie najlepszy ... Tomtrz może to potwierdzić - najbardziej swoim wyborem samochodu ...

  10. #4620
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,313

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ...

    Po prostu - producenci samochodów: nie znają się ...
    Fakt, to przecież randomy mający na celu więcej sprzedać.
    Zaraz... Po co plotą więc o zasięgach na każdym kroku skoro zasięg na decyzję kupujących przecież nie wplywa. Inżynierowie głowicy się jak tu kilka km podnieść zasięg tracąc na przyczepności opon itd też debile. Spece od aerodynamiki byle kolejnych kilka km podnieść zasięg to samo.
    Ze spalinowymi się lenić mogli bo sto dwieście trzysta km w te czy wewte zasięgu to pikuś. Tuziez ogrzewanie przyczepa, rower (y) narty itp. ot normalne potrzeby kupujących i po części sporej po to kupujących samochod. Zbiornik większy albo nic bo sobie klient w 2 minuty uzupełni.

    Co do CO2 - co tam bezwzględne wartości. Planety nie interesują bezwzględne. Ona się cieszy i nagle z tej radości stanie się układem stabilnym bo udział spadnie .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    ...

    Po prostu - producenci samochodów: nie znają się ...
    Fakt, to przecież randomy mający na celu więcej sprzedać.
    Zaraz... Po co plotą więc o zasięgach na każdym kroku skoro zasięg na decyzję kupujących przecież nie wplywa. Inżynierowie głowicy się jak tu kilka km podnieść zasięg tracąc na przyczepności opon itd też debile. Spece od aerodynamiki byle kolejnych kilka km podnieść zasięg to samo.
    Ze spalinowymi się lenić mogli bo sto dwieście trzysta km w te czy wewte zasięgu to pikuś. Tuziez ogrzewanie przyczepa, rower (y) narty itp. ot normalne potrzeby kupujących i po części sporej po to kupujących samochod. Zbiornik większy albo nic bo sobie klient w 2 minuty uzupełni.

    Co do CO2 - co tam bezwzględne wartości. Planety nie interesują bezwzględne. Ona się cieszy i nagle z tej radości stanie się układem stabilnym bo udział spadnie .

Podobne wątki

  1. Pozdrowienia dla Trójmiasta i alfaholików ogólnie!
    Utworzone przez indianinMat w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-02-2018, 23:25
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 21:10
  3. [147] Opinie, ogólnie klika pytań
    Utworzone przez scudettokrk w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-04-2009, 20:52
  4. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 11-01-2009, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory