Strona 47 z 122 PierwszyPierwszy ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 461 do 470 z 1218

Temat: Sprowadzenie z USA

  1. #461
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcuss85 Zobacz post
    esponix czy trzeba się u Ciebie rezerwować termin na przeprowadzenie zmian w aucie??
    generalnie to zdjąłem ogłoszenia wczoraj bo nie mam czasu na robienie warsztatu, natomiast wysłałem Ci priv więcej info
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #462
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Obie wersje mają taką samą moc. Wartości podawane w kilowatach powinny być takie same dla wersji EU i wersji USA.
    Ta różnica wynika ze stosowania dwóch różnych metod wyliczania mocy: pochodzącej z Niemiec (PS) i pochodzącej z Wielkiej Brytani (HP).
    1PS to 0,74kW
    1HP to 0,75kW

    Jak łatwo obliczyć 1PS to 0.99HP.

    Przy standardowych mocach silników ta różnica nie ma znaczenia (1 koń na 100) i można odnieść wrażenie, że podawana moc 100 koni na jednym rynku i 99 na drugim to efekt zaokrąglenia

    Ale już przy mocach rzędu 500 koni robi się różnica pięciu koni i nie ma to nic wspólnego z zaokrągleniami, to wynika z dwóch metod wyliczania koni ;P
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] i [MENTION=75332]murder[/MENTION] - dziękuję Wam za wyczerpujące odpowiedzi - jestem teraz mądrzejszy

  3. #463
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    510 przelicza się na 503 dokładnie (przelicznik to nie 0.99 tylko 0.98cośtam i tak podają w UK, bo tam właśnie mierzą systemem imprialnym). W USA 505 moze wynikać z drobnych różnic standardów pomiaru i ciut innych firmwarów (tak bo w autach na USA są inne wersje zawsze niż w EU)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #464
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Alfa Stelvio Lusso
    Postów
    96

    Domyślnie

    Nieważne ile na papierze ważne co pokazuje hamownia , nie wiem czy alfy trzymają normę ? Ktoś hamował może coś powiedzieć ?

  5. #465
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    są tematy moja o ile pamiętam 274HP/411Nm - tryb dynamic bez ESC (nie włączaliśmy Dyno Mode), hamowane u Cinka rok temu. Już wtedy była na nowszym sofcie G543... (ori miałem G520) który zauważyłem że ją ciut osłabił
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #466
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Co sądzicie o tej?
    https://www.copart.com/lot/37680661/...fl-miami-south
    Zastanawiam się nad górną granicą licytacji, niestety nie potrafię oszacować kosztów naprawy i przystosowania do EU
    Może coś podpowiecie?

  7. #467
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,479

    Domyślnie

    mając na uwadze obecny rok sam koszt zakupu to przy obecnym szale to jakieś 15-17 tys dolców do opłat i naprawy.

  8. #468
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Co sądzicie o tej?
    https://www.copart.com/lot/37680661/...fl-miami-south
    Zastanawiam się nad górną granicą licytacji, niestety nie potrafię oszacować kosztów naprawy i przystosowania do EU
    Może coś podpowiecie?
    Zwróć uwagę na podłużnicę
    rzuć okiem na tą :
    https://www.iaai.com/pl-pl/vehiclede...S&RowNumber=36

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    mając na uwadze obecny rok sam koszt zakupu to przy obecnym szale to jakieś 15-17 tys dolców do opłat i naprawy.
    Mówisz 15-17 za podobną wersję bez Q4 , lepszych foteli ?

  9. #469
    Użytkownik Świeżak Avatar andie
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Giulia 2.0; BMW E46 touring
    Postów
    160

    Domyślnie

    Jest piękna, uszkodzenia podobne tyle że ta z iaai ma napęd na 4, a ja chyba wolałbym tylko na tył. Pewnie cenowo wyjdzie znacznie drożej

    Na ile można szacować takie uszkodzenia? Za 10tys.zł. dało by radę?

    Coś zauważyłeś z tą podłużnicą?
    Ostatnio edytowane przez andie ; 18-05-2021 o 21:06

  10. #470
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał andie Zobacz post
    Jest piękna, uszkodzenia podobne tyle że ta z iaai ma napęd na 4, a ja chyba wolałbym tylko na tył. Pewnie cenowo wyjdzie znacznie drożej

    Na ile można szacować takie uszkodzenia? Za 10tys.zł. dało by radę?

    Coś zauważyłeś z tą podłużnicą?
    Zderzak przedni - 2300 zł - ASO sama skorupa- nie bierz żadnych używanych , które są zmęczone i uszkodzone.
    lampy - ok 3000
    Pas przedni 4000-5000

    Słabo to widzę za 10 000 zł

    Podłużca jest podgięta

Podobne wątki

  1. Sprowadzenie Alfy z Włoch
    Utworzone przez genero w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 21:57
  2. Sprowadzenie z zagranicy GT
    Utworzone przez lesseps w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16-06-2013, 19:49
  3. Sprowadzenie Alfy GT z Niemiec
    Utworzone przez extremer206 w dziale GT
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 11:40
  4. Sprowadzenie Alfy z Niemiec
    Utworzone przez kasztelan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:49
  5. Sprowadzenie samochodu (Włochy)
    Utworzone przez Kejter w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2008, 15:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory