Strona 49 z 165 PierwszyPierwszy ... 39404142434445464748495051525354555657585999149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 490 z 1650

Temat: Giulietta - Jaki olej?

  1. #481
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    To że producent pisze, że zastosowanie oleju niższej jakości może spowodować uszkodzenia silnika jest nawet sensownym ostrzeżeniem ale aby odmówić naprawy silnika z racji zalania A3/B4, który np. zaleca Abarth do TB MA to zupełnie co innego - trzeba to udowodnić. Co do utraty gwarancji to pisać można sobie wiele aby wciskać klientowi niby pełny syntetyk na bazie minerała ale użyć tego wobec klienta nie tak łatwo - polecam sprawdzenie co to czarne praktyki albo klauzule abuzywne na stronach UOKiKu ;-)
    Wiele wielkich firm próbowało wpisywać zawiłe zastrzeżenia a potem traciły reputację, płaciły kary i przegrywały sprawy z klientami...
    Pomijam tu diesela z DPF gdzie jakiś wpływ podwyższonej ilości fosforu i TBNu na żywotność DPF daje się odnotować ale z drugiej strony silniki dostają po tyłku przez kupę sadzy, bio ON w oleju mid saps zimą z obniżonym TBN i na bazie HC bo takich większość.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  2. #482
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    @ wlyszkow
    Dla potomnych. Rozumiem ze low saps 5w30 (dla olejowych 100% syntetycznych fetyszystów) dopalony artefaktami z kosci dinozaura będzie jak najbardziej si do żuliety nawet w opcji multisrair ?

    http://www.najlepszysyntetyk.pl/skle...20z%20Archoil/

  3. #483
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    @ wlyszkow
    Dla potomnych. Rozumiem ze low saps 5w30 (dla olejowych 100% syntetycznych fetyszystów) dopalony artefaktami z kosci dinozaura będzie jak najbardziej si do żuliety nawet w opcji multisrair ?

    http://www.najlepszysyntetyk.pl/skle...20z%20Archoil/
    Z tego co ja, ułomnie, zrozumiałem każdy(*) dobry, 100% syntetyczny, low saps będzie dobry(**). Przynajmniej te wymienione w wątku. Ale i tak wydaje mi się, że najlepszy(**) jest Amsoil 0W30 (AZO) i któryś Penrite.

    (*) - napisałem zanim pomyślałem. Zbytnie uogólnienie, bo zaraz ktoś wyskoczy z jakimś 10W60 low saps... i będzie, że udajemy Hondziarzy.
    (**) - nie w sensie spełniania norm Fiata, tylko utrzymania najlepszych parametrów oleju, braku syfu itd.
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 29-03-2015 o 01:16

  4. #484
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Cytat Napisał pieta Zobacz post
    @ wlyszkow
    Dla potomnych. Rozumiem ze low saps 5w30 (dla olejowych 100% syntetycznych fetyszystów) dopalony artefaktami z kosci dinozaura będzie jak najbardziej si do żuliety nawet w opcji multisrair ?

    http://www.najlepszysyntetyk.pl/skle...20z%20Archoil/
    W tej wersji w szarej bańce to mocny dobry prawdziwy syntetyk (HTHS=3,7 ma nawet wyższy od Penrite'a 5W-40 Enviro+) a z domieszką AR9100 to pakiet jeszcze lepszy i z dobrym TBN wtedy >9. AR9100 bardzo dobrze służy czystości i smarowaniu także hydrauliki.
    Generalnie AR9100 to niezła samodzielna dolewka aby uzupełnić ochronę i TBN w oleju C2/C3 wymienionym w ASO
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  5. #485
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    Cytat Napisał wlyszkow Zobacz post
    Generalnie AR9100 to niezła samodzielna dolewka aby uzupełnić ochronę i TBN w oleju C2/C3 wymienionym w ASO
    ponowię pytanie bo chyba Ci umknęło czy 9200 pozostaje w silniku po spuszczeniu/wymianie oleju? Nie znalazłem takiej informacji a o ile pamiętam 9100 trzeba by zalewać po każdej wymianie?

  6. #486
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    AR9200 z racji technologii na pewno (ale trudniej zmierzyć to analizami oleju) zostaje na metalu więcej od AR9100 (tego zostaje do 20% mierząc poziomy boru jeśli była wcześniej pełna dawka - tyle potrafi raczej uchronić przed suchym startem po spuszczeniu oleju ale nie wystarczy na kolejny okres wymiany oleju). To oczywiście zależy czy była stosowana płukanka przy wymienie oleju czy nie bo płukanka potrafi zmyć zarówno nanoborany jak i nano WS2.
    Przy AR9200 pokusiłbym się o stosowanie połowy dawki (szczególnie w obecnej wersji koncentratu) w kolejnych wymianach oleju jeśli na 1 raz idzie całe 100ml - to sprawdzę jednak za pewien czas bo dopiero zalałem ten 0W-40 z pełną dawką AR9200.
    Jedynie AR9300 jako nanoceramika potrafi oprzeć się płukance po okresie nakładania i nie wymaga uzupełniania w kolejnych wymianach oleju.
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  7. #487
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 Multi R 200HP First Edition 2k10
    Postów
    1,815

    Domyślnie

    dzieki za odp. Powiedz czy jest sens ulepszać/dodawać coś z serii AR9x00 do AMS AZO? Przebieg 50k- 90% miasto krótkie dystanse . Raczej bym wolał żeby dodatkowa ochrona pozostała w silniku przynajmniej na kilka wymian (zakładając że bez płukanki poki czysto w silniku). Który myślisz byłby najbardziej sensowny? Na 9300 chyba jeszcze za wczesnie co?
    Ostatnio edytowane przez tx555 ; 30-03-2015 o 12:45

  8. #488
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Jeśli AMS AZO działa lux jak pisałeś to nie ma potrzeby dodawać AR9100 (poprawa minimalna tak dobrego oleju a dodatkowgo TBNu przy AZO z jego 12,6 raczej nie potrzeba). Ewentualnie AR9200 (jeśli w ogóle bo potrafi poprawić nawet AZO i zapobiec suchym startom jeszcze lepiej niż dobre 0W + ochroni przed negatywnymi skutkami możliwego rozrzedzenia paliwem przy bardzo krótkich odcinkach). Co do czystości to AZO na 15 tys km / rok to silnik domyje a nie zabrudzi.
    Na ceramikę za wcześnie jeśli auto było jeżdżone z głową i z olejem
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

  9. #489
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiLykie Zobacz post
    Z tego co ja, ułomnie, zrozumiałem każdy(*) dobry, 100% syntetyczny, low saps będzie dobry(**). Przynajmniej te wymienione w wątku. Ale i tak wydaje mi się, że najlepszy(**) jest Amsoil 0W30 (AZO) i któryś Penrite.

    (*) - napisałem zanim pomyślałem. Zbytnie uogólnienie, bo zaraz ktoś wyskoczy z jakimś 10W60 low saps... i będzie, że udajemy Hondziarzy.
    (**) - nie w sensie spełniania norm Fiata, tylko utrzymania najlepszych parametrów oleju, braku syfu itd.
    Troche mnie nie było ale żeby trochę podbić wątek olejowy to może nie do końca precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o sensowny zamiennik Selenii digitek 0w30 który na dodatek byłby bardziej niż mniej syntetyczny Ten ams 5w30 nawet w opcji bez archoila wydaje mi się być sensownym zamiennikiem w/w Selenii mimo ze jest "zaledwie" 5w30. Wspomniany ams 0w30 azo nie spelnia wszystkich wymogow ekologicznych dla low czy mid sapsa ale jak widać empirycznie multiair jakos działa

  10. #490
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 TB MA 2010
    Postów
    2,091

    Domyślnie

    Działa bo czemu ma nie działać Wg mnie nawet lepiej na słuch i wg analiz bo szczerze wszystkim życzę aby uzyskali poziom zużycia na żelazie rzędu 1,3ppm/1000km po pół roku zimy i bardzo wielu rozruchach (prawie same krótkie odcinki) w dodatku na oleju nieźle rozrzedzonym paliwem (2,8%).
    Dla porównania - przy wymianach co 20 tys km Selenia 5W-40 C3 zbiera z takiego silnika (dotartego) średnio >6ppm żelaza na każdy 1000km czyli 4x więcej!
    Zobaczymy jak będzie na 0W-40 z AR9200 ale mam przeczucie, że jeszcze lepiej
    Nie widzę związku pomiędy SAPS a MA przy zachowaniu rozsądnych okresów wymiany - nie ma w hydraulice takich warunków jak na tłokach, panewkach, wałkach gdzie ZDDP się odkłada a wyższy poziom TBN detergentów/dyspersantów tylko pomaga utrzymać hydraulikę w czystości = sprawności.

    low/mid saps jest wg mnie dla czystości środowiska (statystycznie...) i dla tych, którzy patrzą jedynie na TAN oleju (poziom zakwaszenia/utlenienia) jako miernik jego przydatności longlife aby na papierze można było wykazać, że taki olej wytrzyma 2 lata / 30 tys km zalecane przez ASO. Naciągane to..
    Serdecznie pozdrawiam,
    PW znów dostępne ale najlepiej: wlyszkow@vp.pl
    ANALIZY OLEJU

Podobne wątki

  1. [164] jaki olej do 3.0 v6 12v ?
    Utworzone przez marcin88 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 04-11-2019, 20:26
  2. Jaki olej do 2.0 TS?
    Utworzone przez kandy w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 07:14
  3. 156 1.9 jtd 105 km jaki olej??
    Utworzone przez hubus20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-09-2012, 18:20
  4. [164] Jaki olej do 3.0 V6
    Utworzone przez Spartan w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 00:49
  5. [33] Jaki olej?
    Utworzone przez adams w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-10-2007, 15:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory