Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 172

Temat: Wymiana zegarów Giulia

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    tak bylo dotychczas w kazdej alfie - dla mnie zadna sensacja bo tego dokladnie sie spodziewalem. FYI, tak dodam dla sprytnych - tricki w stylu ustawie na 999999km zeby przekrecic licznik nie dzialaja - zawsze o tym bylo info w MESie, tym bardziej ze inne kompy i tak maja swoje wpisy wiec latwo to wykryc chocby MESem.

    masz bezposredni kontakt do Yaniego (autora MESa), czy pisales na forum MESa? ja pare razy probowalem przez forum MES wyciagnac cos od autora, albo sugerowalem dodanie brakow ktory byly np w AlfaOBD (to jeszcze w 159/Giulietcie) ale nie odpisywal i nie dodal nic. teraz jego znajomy ma mnie dopiero sprobowac bezposrednio skontaktowac, bo chcialem z nim pogadac o updatach do Giulii/Stelvio, przeslac mu do interetacji swoje zrzuty hex-a Proxi po tym jak przestal mi odjezdzac fotel a algorytm ladowania aku zostal zmieniony zeby zinterpretowal zrzut (2 bajty sie zmienily) i ewentualnie wprowadzil dodatkowe ustawienia w MESie na to (dzieki czemu wielu by moglo sobie pokonfigurowac auto pod siebie). to samo jesli chodzi o aktywacje AA/CP i dodanie brakujacych kodow ISO modulow w nowszych autach (np. u mnie kilku nie rozpoznaje, niby czyta parametry, ale balbym sie robic np proxi z obecna wersja u siebie). jest jeszcze nowa sprawa aktywnej diagnostyki/proxi w autach z SGW - da sie wykupic za 1EUR/h dostep na stronach FCA dla niezaleznych programow (innych niz Witech), tylko nie wyjasniaja jak to ma niby dzialac (pewnie jakis kod tymczasowy?) - tylko MES nie ma jeszcze wsparcia dla takiego odblokowania.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #42
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Pisałem do HP factory.

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    raczej do PMFactory cos dzisiaj mylisz nazwy (juz drugi raz)
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #44
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    No może [emoji3]

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  5. #45
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,521

    Domyślnie

    Pisze tylko jak coś wiem z doświadczenia własnego.Tak jak pisałem wcześniej wkładasz licznik jak każde dołożone w fiatach urządzenie miga licznik km że błąd.
    Km są w liczniku mesem do przodu zrobisz ile chcesz. Do tylu to tylko pamieć i wiedza.
    Na koniec musisz zrobić proxy. Proste żadna filozofia.

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A po zrobieniu proxi i podniesieniu km, stan licznika przestaje migac?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  7. #47
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,521

    Domyślnie

    Oczywiście jak procedura przeszła i wszystko ok.

  8. #48
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Pisze tylko jak coś wiem z doświadczenia własnego.Tak jak pisałem wcześniej wkładasz licznik jak każde dołożone w fiatach urządzenie miga licznik km że błąd.
    Km są w liczniku mesem do przodu zrobisz ile chcesz. Do tylu to tylko pamieć i wiedza.
    Na koniec musisz zrobić proxy. Proste żadna filozofia.
    dobrze że potwierdziłeś. z ciekawości przeczytałem Twoje wpisy od początku wątku, i jakoś tak trochę mgliście wyszło że chyba nikt nie załapał że zmieniałeś licznik na inny. coś pisałeś o tym że wyjmowałeś, coś że uszkodziłeś wskazówkę, ale nie do końca było wiadomo o co chodzi - może zmiana tarcz (skoro masz auto z USA) czy inne kosmetyczne zabiegi - różne rzeczy ludziom przychodzą do głowy. prośba na pszyszłość - napisz 2 zdania więcej, będzie jasne o co chodzi. wiesz, forum się czyta szybko, czasem w trakcie robienia czegoś, podobnie się odpisuje. to nie publikacja gdzie ludzie ważą każde słowo i 10x sprawdzają wszystko.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #49
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A jak ktoś ma stare zegary, dacie radę je rozebrac zobaczyć czy można sam tft podmienić?

    Wysłane z mojego HMA-L29 przy użyciu Tapatalka

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    A potrafi ktoś wyjaśnić ten licznik?
    Skąd się taki bierze?
    Chodzi o ten z czerwonymi obramówkami (nr na liczniku 50536059)- ma zupełnie irracjonalne rozmieszczenie cyfr, zwłaszcza prędkości.
    Pozostałe 2 zdjęcia pochodzą fabrycznych QV.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	45.6 KB
ID:	255530Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	47.2 KB
ID:	255531Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.JPG
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	36.4 KB
ID:	255532

Podobne wątki

  1. Wymiana zegarów JTD
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:02
  2. [147] Wymiana zegarów
    Utworzone przez kamil94 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2017, 20:27
  3. Wymiana licznika/ zegarów
    Utworzone przez mateofordeo w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 18:34
  4. [145] Wymiana podświetlenia zegarów
    Utworzone przez medork w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory