Strona 5 z 88 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 877

Temat: łożyska / skrzynia m32

  1. #41
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,772

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    stukanie przy zmianie biegów (najbardziej słychać 1->2 ,2->3 potem już nie). Stuk słychac w momencie puszczenia sprzęgła.
    Przegub wewnętrzny? Ktoś pisał, że pomaga wymiana samego krzyżaka, bo lubi się wyrobić. Też to zaczynam odczuwać i jak będę miał więcej wolnego to zamierzam się tym zająć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #42
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Romek Zobacz post
    Co do naprawy skrzyni w serwisie, to chyba ASO ich nie naprawia, tylko oddaje do specjalizującego się w naprawach skrzyń warsztatu do którego możemy ją oddać sami. Oczywiście cena za naprawę jest dużo wyższa . Ciekawe ile kolega tasiek zapłaci za naprawę skrzyni w ASO, bardzo jestem ciekawy. 2 letnia gwarancja jest OK.
    ASO w Tychach przy Fiacie - naprawiaja sami.

    Auto oddalem dzis rano, zadzwonilem o 17 i okazalo sie ze jest zrobione (pozytywne czy negatywne WTF?!) i skrzynia juz zalozona, niestety mechanicy ktorzy je robili pracuja do 15 i ten z drugiej zmiany nie byl w stanie mi powiedziec co zostalo zrobione, powiedzial tylko ze widzi w systemie ze zostaly wziete 2 lozyska z magazynu i znalazl 2 wymienione. Jutro z samego rana jade sie dowiedziec co i jak. Mieli do mnie dzwonic i mowic co znalezli, chcialem wymienic wszystkie lozyska, moze uznali ze reszta jest ok, ale co jesli za pol roku okaze sie ze 1,3,4 szumi, znowu mam wydac na robocizne?! Prawdopodobnie nie obejdzie sie bez ostrej wymiany zdan... Zdam relacje jutro.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    516

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    To pytanie z innej beczki. To samo auto, ta sama skrzynia. Objawy: drżenie lewarka podczas hamowania silnikiem na trójce (drazek nie rusza się jak na filmie, tylko drży podczas hamowania silnikiem), stukanie przy zmianie biegów (najbardziej słychać 1->2 ,2->3 potem już nie). Stuk słychac w momencie puszczenia sprzęgła.
    Dwumasa i sprzęgło nowe.
    Lewarek drży i wydaje dźwięki wynikające z jego ruchów, w sensie takie "drrr"? U mnie też tak jest, znika to (w sensie dźwięk) jak chwycę drążek podczas hamowania silnikiem.
    Niestety, jestem niemal pewien że u mnie wynika to z luzu na zużytych łożyskach skrzyni... Stuki były opisywane w którymś wątku i chyba nikt nie znalazł na nie 100% rozwiązania.
    :/

  4. #44
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,554

    Domyślnie

    Niedawno wymieniałem 4 łożyska w skrzyni, bo wyły 5 i 6, póżniej 1 i 2. Drążek zm. biegów, przed naprawą skrzyni (przynajmniej u mnie) zachowywał się normalnie. Może te drgania drążka u Ciebie są spowodowane inną przyczyną?

  5. #45
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał tasiek Zobacz post
    ASO w Tychach przy Fiacie - naprawiaja sami.

    Auto oddalem dzis rano, zadzwonilem o 17 i okazalo sie ze jest zrobione (pozytywne czy negatywne WTF?!) i skrzynia juz zalozona, niestety mechanicy ktorzy je robili pracuja do 15 i ten z drugiej zmiany nie byl w stanie mi powiedziec co zostalo zrobione, powiedzial tylko ze widzi w systemie ze zostaly wziete 2 lozyska z magazynu i znalazl 2 wymienione. Jutro z samego rana jade sie dowiedziec co i jak. Mieli do mnie dzwonic i mowic co znalezli, chcialem wymienic wszystkie lozyska, moze uznali ze reszta jest ok, ale co jesli za pol roku okaze sie ze 1,3,4 szumi, znowu mam wydac na robocizne?! Prawdopodobnie nie obejdzie sie bez ostrej wymiany zdan... Zdam relacje jutro.
    Koniecznie napisz ile cię skasowali. Co do wymiany tylko 2 łożysk, to nie denerwował bym się, ponieważ reszta łożysk mogła być ok, i wcale nie jest powiedziane, że te nowe przeżyją te, które nie zostały wymienione.

  6. #46
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Cytat Napisał dcfan Zobacz post
    To pytanie z innej beczki. To samo auto, ta sama skrzynia. Objawy: drżenie lewarka podczas hamowania silnikiem na trójce (drazek nie rusza się jak na filmie, tylko drży podczas hamowania silnikiem), stukanie przy zmianie biegów (najbardziej słychać 1->2 ,2->3 potem już nie). Stuk słychac w momencie puszczenia sprzęgła.

    Dwumasa i sprzęgło nowe.
    a podczas przyspieszania też drży ?

    taka moja wydumka - jak przyspieszasz to moment obrotowy przechodzi z wałka głównego na zębnik biegu 3 i wypada to mniej więcej na śrdoku walka a co za tym idzie wałek jest napedzany na swoim środku i opiera sie na 2 łożyskach jednocześnie z mniej wiecej podobną siłą. W momencie gdy hamujesz silnikiem moment idzie od drugiej strony i wałek jest napedzany z zębnika koła mechanizmu różnicowego a co za tym idzie w jego skrajnym pkt i cała siła skupia sie na łożysku zaczynającym wałek 3 / 4/ r.

    więc może juz padac właśnie to łożysko i dlatego czujesz wibracje.

    co do stukania to jest to luz na mechaniźmie różnicowym .

  7. #47
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    156 2.5 V6 190HP 1999, 159 1.9jtdM 150KM 2006
    Postów
    1,317

    Domyślnie

    Kielich swoją drogą, ale objaw był zupełnie inny - telepanie budą. Czekam na kielich z włoch a tymczasem założony odwrotnie krzyżak i jest jak nowe - pracuje w innym, nie wytartym miejscu kielicha.

    pampik, podczas przyspieszania jest OK, nic się nie dzieje. Tylko na trójce i tylko podczas hamowania silnikiem (i to też w pewnym zakresie obrotów - od 3500 do 2000). Tak właśnie spodziewałem się, że któreś łożysko zaczyna mieć dość, ale na razie nic więcej się nie dzieje więc odpuszczam sprawę. Nie hamuję na 3 silnikiem

    Co do stuku - jest na to jakaś rada? Jak jeździłem oplem to luz na mechaniźmie dało się regulować takim pierścieniem z wielowypustem. Odblokowanie i dokręcenie o 1/10 obrotu załatwiło sprawę. Orientujesz się jak to wygląda w M32?

  8. #48
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Niestety nie wiem jak to wygląda przy m32. ale w 1.9 tez to miałem i poruszałem ten temat na chipie u cinka. Jak sam stwierdził TTTM. Zapytaj z ciekawości w skrzynie.com. może oni mają jakąs teorię na ten temat. Bo może to same łożyska ma mechaniźmie róznicowym a może da się to jestoś zniwelować. Może znajdzie s9ie ktos kto miał te stuki a po remoncie skrzyni ustąpiły.
    Zapytam "tatin" bo on robił nie dawno sprzegło dwumas / i naprawiał skrzynie w skrzynie.com.

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    Nie odebralem jeszcze auta, odbieram po 18, wymienili 2 lozyska, reszta wg nich ok, te dwa sa ewidetnie zajechane, wezme je do domu i zrobie zdjecia. Zalali 2,3l ojelu Tutela Matryx 75W85, na forum piszecie o 2,5l, oni lali wg. wytycznych producenta, zostawic tak?
    Co mnie jednak martwi to fakt ze powiedzieli mi iz lewarek nadal sie rusza (nie jechalem jeszcze sam) i ze tego nie da sie zniwelowac czy naprawic, ze to "zuzycie wszystkich czesci" na to wplywa "minimalne zuzycie i luz tu i tam" bla bla bla....
    Po odbiorze auta wieczorem napisze cos wiecej.

    Koszt 1700 zl, za robocizne + 2 lozyska + olej + wymiane mocowan plyty pod silnikiem. 2 lata gwarancji. Mam mieszane uczucia.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic18915_1.gif

  10. #50
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    2 łożyska ale które ?? I 1700 ?? ...... nawet 2 lata gwarancji są tego nie warte.

    - - - Updated - - -

    Wymienili Ci 2 łożyska i płacisz okolice 2 tyś. Trzeba było dołożyć parę zł i oddać do skrzynie.com na kompletny remont. To co pni zrobili ja zrobiłem u siebie za 300 zł.

Podobne wątki

  1. Na 100% nie łożyska
    Utworzone przez stokrotka147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-09-2015, 06:17
  2. [159] Skrzynia biegów M32- inaczej czyli nie łożyska tym razem
    Utworzone przez Mawik w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-05-2015, 19:09
  3. [75] łożyska kół
    Utworzone przez jacho w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-01-2015, 15:52
  4. [146] Skrzynia biegów boxer, piszczące łożyska, nadchodzi koniec?
    Utworzone przez tomek146 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-02-2012, 11:22
  5. 156-ka; łożyska?
    Utworzone przez jacek80 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-12-2010, 07:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory