Strona 5 z 18 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 177

Temat: Skradzione Dziś w nocy Stelvio

  1. #41
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,260

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Gorzej właśnie jak będzie reklamacja, bo się coś z elektryką zadzieje i znajdą.
    Po pierwsze, jeżeli zrobisz to na kostkach to przed serwisem wypniesz i tyle.
    Po drugie, wątpię żeby znaleźli jeśli zdeaktywujesz w tryb serwisowy który zapewne tam jest. A nawet jeśliby znaleźli, to nie sądzę żebyś przez to utracił gwarancję - ale oczywiście pewności brak. Będę na przeglądzie w ASO w listopadzie to zapytam z ciekawości co oni na to. Dam Ci znać.

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Jak będziemy bierni to nic nie zyskamy
    Jasne, próbować można w końcu nic to nas nie kosztuje.

  2. #42
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,525

    Domyślnie

    Niektórzy to jeszcze zyja w komunie i na gwarancji nic nie robia w swoim aucie mozesz zamontowac co chcesz a alarm tym bardziej tak aby nikt go nie znalazl.

  3. #43
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    382

    Domyślnie

    Mak_Kruz, czy Stelvio się odnalazło? Mam nadzieje ze tak i ze nic nie ucierpiało. ??

  4. #44
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giorgio Zobacz post
    Mak_Kruz, czy Stelvio się odnalazło? Mam nadzieje ze tak i ze nic nie ucierpiało. ??
    Chciałbym bardzo , długo Ją szukałem za nim kupiłem, za dwa tygodnie była by Zemną dwa lata , ani razu Mnie ne zawiodła - same plusy . Od Środy po zgłoszeniu - Cisza. Tak jak Mi mówili są dwie wersje :
    - Jest już rozebrana na części- czyli dawca w kolorze
    - Jest po granicą
    Dorzucam zdjęcie z Tegorocznego wyjazdu do Chorwacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_270.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	107.0 KB
ID:	288286

  5. #45
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    471

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mak_Kruz Zobacz post
    Chciałbym bardzo , długo Ją szukałem za nim kupiłem, za dwa tygodnie była by Zemną dwa lata , ani razu Mnie ne zawiodła - same plusy . Od Środy po zgłoszeniu - Cisza. Tak jak Mi mówili są dwie wersje :
    - Jest już rozebrana na części- czyli dawca w kolorze
    - Jest po granicą
    Dorzucam zdjęcie z Tegorocznego wyjazdu do Chorwacji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_270.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	107.0 KB
ID:	288286

    Bardzo ci współczuję, auto rzecz nabyta,można kupić drugie chociaż jak ma się dobry egzemplarz to można już drugiego takiego nie trafić. Gorsza od tego jest niestety utrata poczucia bezpieczeństwa, komfortu, kupisz następne i zawsze będzie z tyłu głowa ta sytuacja. Parkowales przy ulicy, na parkingu osiedlowym?

  6. #46
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    BYŁO Stelvio B-Tech Q4 280KM
    Postów
    44

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, trochę to zajęło - Stelvio kupione z Polskiego salonu Alfa Romeo,bezwypadkowe i tak jak chciałem w kolorze ciemnoniebieskim w tonacji czarnego wykończenia elementów zewnętrznych , za.....li z parkingu na terenie firmy gdzie pracuje,
    u Mnie w firmie wszyscy są w szooku

  7. #47
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    [MENTION=89909]Mak_Kruz[/MENTION] - moja odeszła 3 października. Do tej pory cisza. Nie spodziewam się, aby ktoś ją znalazał. Szlag mnie trafia, bo leasing dalej płacę, a to co zostanie z AC + GAP - cóż sporo dołożyć trzeba będzie, aby dostać to samo.

  8. #48
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    382

    Domyślnie

    Przykro czytać. Ja mieszkam w Bawarii na samym południu tuż obok granica z Austria. Głucha wieś. Ostatnio byłem z Subaru w servisie 2 km od domu. Tez mnie ostrzegli ze Subaru "znikają" nawet od rolników.... jak nigdy wcześniej. Mam dwa prawie nowe... Outback i XV. Teraz wyczytałem o Stelvio Achillesowej pięcie i tez strach. Latem kupiłem nowa VW Californie pełen camper i tez mnie ostrzegał diler ze to jeden z najbardziej kradzionych aut w Europie. A zapasowe kola podwieszone z tylu bez żadnego zabezpieczenia to już pewna strata tym bardziej ze mam aluminiowe. Czynie kroki aby wszystko pozabezpieczac ale i tak się nie da.
    Stelvio trzeba parkować przodem do muru, Californie tyłem do muru, a Subaru na pewnie na murze.

  9. #49
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,260

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że zabezpieczenie tej furtki jest stosunkowo łatwe.
    Zasilanie radaru włączane jest tylko na czas włączenia silnika, i wyłączane natychmiast po jego wyłączeniu.
    Wygląda też na to, że nie jest on nigdy kontrolnie odpytywany gdy silnik jest wyłączony, a przynajmniej można radar spokojnie odłączyć po wyłączeniu silnika i po całej nocy nie widać żadnych błędów na OBD.
    Z czego wniosek, że spokojnie można go odcinać od CAN na czas wyłączonego silnika czy np załączonego alarmu. Pomijając jakieś ukryte pstryczki o których jak zapomnimy a włączymy silnik to dostaniemy prawdopodobnie jakieś błędy z CAN.

    To oczywiście nie zabezpieczy samego radaru przed kradzieżą ale sam samochód przed grzebaniem po CAN i kradzieżą - to już powinno.
    Robię jeszcze jakieś doświadczenia z tym związane. W kwestiach obaw gwarancyjnych u co niektórych obywateli - nie wiem jeszcze czy da się to tak zabezpieczyć bez cięcia kabli ale dam znać.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 31-10-2023 o 12:38

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Ile tych linii can jest do odcięcia, może jakimiś przekaźnikami lub układem scalonym przełączanym np wraz z zazbarajaniem/dezaktywacją alarmu można by je odcinać zamiast ukrytych przełączników ?

Podobne wątki

  1. Dziś i mnie dopadło
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 12:15
  2. Spotkanko Warszawa, dziś (26.09)
    Utworzone przez Przemek_Docent w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:15
  3. Dziś stawia Scrat-155
    Utworzone przez Brzoza w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory