Strona 5 z 29 PierwszyPierwszy 123456789101112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 282

Temat: System start & stop

  1. #41
    TOM & JULIA
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macki Zobacz post
    A co do gwarancji - w Niemczech można przedłużyć o 3 lata (w sumie 5 lat) po 300 euro/rok, w dowolnym momencie w ciągu pierwszych 2 lat. Jest taka opcja w PL? I czy to się opłaca?
    Ja pytałem w listopadzie czy dało by się np. na 3 lata z limitem 50K powiedzieli mi że nie ma takiej opcji , tylko 2 lata.
    Jeśli chodzi o opłacalność przedłużenia to wszystko zależy indywidualnie od kierowcy jak dużo jeździsz i jesteś zielony z mechaniki to jak najbardziej bym przedłużył .
    Ja osobiście mało robię tysi na rok , około 15 , no i regeneracja zawiechy to nie problem dla mnie zwłaszcza że w Julce wygląda przednie zawieszenie obiecująco (łatwy dostęp do stabilizatora i tylko kolumna MCphersona) dlatego raczej bym nie skorzystał ,
    co nie znaczy że nie zmienie zdania po 2 latach

  2. #42
    kastapra
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurt Zobacz post
    Też uczę się żyć z S&S. Na początku nie przepadałem, a teraz przywykłem i właściwie jest ok. Ma swoje minus: - opóźnienie rozruchu silnika, jak stoję pierwszy na światłach to dezaktywuję, bo nie chcę uchodzić za pozbawionego refleksu, - przy takiej pogodzie jak jest obecnie potrafi się dziwnie zachować, wyłączyć silnik na kilka, kilkanaście sekund, a potem samoczynnie uruchomić silnik bez mojej ingerencji. To dość głupie odczucie. Myślę, że przy pewnych granicznych warunkach powinien nie wyłączać silnika, niż uruchamiać ponownie po kilku sekundach namysłu. - napis na komputerze S&S unavailable jest dość mylący, przy najmniej na początku. Teraz już wiem, że chodzi o warunki które nie pozwalają na jego działanie, a nie to że się popsuł. Może wtedy wyświetli się, że broken
    - no i w korkach nie da się na tym jeździć
    Plus to chyba jednak spalanie, u mnie przy jeździe w mieście nie przekracza 8,5 litra. A ostatnio wróciłem z trasy i od ok. 50 km trzymam średnią z wyjazdu 7,5.


    Mówisz o spalaniu w związku z s&s? Ja od początku, od grudnia jeździłam z włączonym s&s, w tej chwili spalanie mam na poziomie 9,5 (cykl mieszany), wydaje mi się że po wyłączeniu wnerwiąjącego już s&s spalanie trochę spadło. Czy to możliwe?

  3. #43
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Tak możliwe S&S powoduje oszczędność jeśli postoje są stosunkowo długie, przy krótszych częste rozruchy moga zwiększyć spalanie (do rozruchu potrzebna jest większa dawka paliwa) System S&S to głównie ekologia - obniżenie emitowanych substancji szkodliwych przez auta stojące na światłach, oszczędności paliwa są wg. mnie pomijalne jeśli w ogóle są...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #44
    kgv166
    Gość

    Domyślnie

    Faktycznie, wszystko zależy od rodzaju postojów. Jeżeli co chwilę trzeba podjeżdżać (np 5 sek. postoju) to zupełnie nie ma sensu i przeszkadza. Jeżeli stoi się po 30 sek to już jest przydatne. Ostatnio jechałem (stałem) w korku w wawie to z nudów włączałem stoper w czasie postoju: na 10 minut w korku 7 było stania. W takim przypadku to gra warta świeczki. Jeżeli założymy, że auto na postoju spali te 2-3 l/ godz to przy porządnych korkach urwanie litra czy półtora nie powinno stanowić dużego problemu.

  5. #45
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Jeśli w "pełzającym korku" nie przekroczymy 10km/h to system S&S nie wyłączy silnika
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #46
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Cytat Napisał kgv166 Zobacz post
    Jeżeli założymy, że auto na postoju spali te 2-3 l/ godz to przy porządnych korkach urwanie litra czy półtora nie powinno stanowić dużego problemu.
    chyba kolega za dużo zakłada Nie sądze zeby Alfa była az tak paliwozerna na postoju. Komputer w Octavii pokazuje zuzycie 0,5-0,7 ON/h

  7. #47
    Użytkownik Znawca Avatar metan
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    K-ce
    Auto
    Mito 1,4 MPI
    Postów
    1,059

    Domyślnie

    Nie wiem czy logiczniejsze nie byłoby wmontowanie przycisku start/stop np w gałkę od biegów. Człowiek jest od maszyny inteligentniejszy (a przynajmniej większość ;-) i widzi czy będzie stał dłużej czy krócej i jedym dotknięciem palca mógłby to robic sam

  8. #48
    kgv166
    Gość

    Domyślnie

    Zaraz by się znalazła grupa dla której wciskanie co chwile przycisku to byłby "istny koszmar". Ludzi potrafi doprowadzać do szału to, że za każdym razem po uruchomieniu muszą wyłączać S&S i przełączać ręcznie na D. Tyle czynności przed jazdą i jeszcze w trakcie wciskanie przycisków?

  9. #49
    macacus
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macki Zobacz post
    A co do gwarancji - w Niemczech można przedłużyć o 3 lata (w sumie 5 lat) po 300 euro/rok, w dowolnym momencie w ciągu pierwszych 2 lat. Jest taka opcja w PL? I czy to się opłaca?
    Można przedłużyć nawet do 5 lat, ale tylko do 150kkm. Są różne opcje (lata i przebiegi), każda w innej cenie. Opłacalność każdy musi ocenić sam. Ważne, że należy to zrobić w ciągu 6 m-cy od zakupu samochodu.

  10. #50
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar milleniusz
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    387

    Domyślnie

    Cytat Napisał macacus Zobacz post
    Można przedłużyć nawet do 5 lat, ale tylko do 150kkm. Są różne opcje (lata i przebiegi), każda w innej cenie. Opłacalność każdy musi ocenić sam. Ważne, że należy to zrobić w ciągu 6 m-cy od zakupu samochodu.
    O ile wiem, można przedłużyć w ciągu dwóch lat, tylko w ciągu tych pierwszych 6 miesięcy jest jakaś zniżka (dość duża). Opłacalność jest taka sobie, szczerze mówiąc.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Ładowanie akumulatora z auta z system Start & Stop.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 07-10-2017, 14:18
  2. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  3. [MiTo] system start&stop coś nie halo
    Utworzone przez Lutraki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-02-2012, 20:03
  4. [159] System start stop
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 22:03
  5. [MiTo] Start/Stop
    Utworzone przez jjokocha w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2011, 17:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory