Strona 52 z 137 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1367

Temat: [HID- ALFA] czyli xenon na każdą kieszeń

  1. #511
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    W zasadzie są uniwersalne, byle się wtyki zgadzały, można pojedyńczo wymieniać ale delikatnie barwą świecenia może się różnić.(choć nie musi) Palniki powinny być wymieniane parami tak jak zwykłe żarówki.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  2. #512
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Czesc wszystkim,
    Przeczytalem z 25 stron tego tenatu plus kilka innych i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie:
    Posiadam AR 156 ze zwyklymi lampami, chce zamontowac zestaw HID takich jak z alegro czy bedzie psowal ten zestaw do mojego samochodu? Dowiedzialem sie tylko ze jest jakis problem z montazem bo sa za dlugie zarniki... Prosze o konkretna odpowiedz a nie wysylanie do opcji szukaj... Mile widziane tez jakies linki z gory dzieki i Pozdrawiam.

  3. #513
    ViP Romeo Avatar robak#21
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    coś tam wrzeszczy...
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Czesc wszystkim,
    Przeczytalem z 25 stron tego tenatu plus kilka innych i nie znalazlem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie a mianowicie:
    Posiadam AR 156 ze zwyklymi lampami, chce zamontowac zestaw HID takich jak z alegro czy bedzie psowal ten zestaw do mojego samochodu? Dowiedzialem sie tylko ze jest jakis problem z montazem bo sa za dlugie zarniki... Prosze o konkretna odpowiedz a nie wysylanie do opcji szukaj... Mile widziane tez jakies linki z gory dzieki i Pozdrawiam.

    -tak będzie
    -należy wywiercić otwory w pokrywie(nakrętce) żarówki

    swego czasu kupiłem u nich :

    http://allegro.pl/item881701358_xeno...az_krakow.html

    Pzdr
    [*]


  4. #514
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał robak#21 Zobacz post
    -tak będzie
    -należy wywiercić otwory w pokrywie(nakrętce) żarówki

    swego czasu kupiłem u nich :

    http://allegro.pl/item881701358_xeno...az_krakow.html

    Pzdr
    Robak ma rację - będzie pasować (o ile można w tym temacie użyć tego słowa, bo co z tego, że będzie pasować, jak będziesz innych oślepiał, bo po zamontowaniu HiDów bez soczewki nie ma granicy światło/cień i więc słup światłą jest bardzo rozproszony i oślepia, a we mgle, to już w ogóle nie radzę Ci jeździć, bo Ty sam niczego nie zobaczysz...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #515
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Brak soczewki w Twojej 156 jest problemem w zamontowaniu hidów ze względu na oslepianie

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #516
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Czytalem troche o tych Hidach i niektorzy pisza ze nie oslepia itd jak sa dobrze wyregulowane, no ale sam nie wiem, a powiedzcie mi czy po zamontowaniu takiego zestawu dalej bede mial regulacje swiatel w kabinie?
    Wiem ze sa tez chyba takie HIDY ktore maja wyciecie strumienia swiala gore czy jakos tak....

    robak#21 mozesz mi opisac po co mam robic ta dziure i dokladniej w ktorym miejscu? Byl bym wdzieczny na dokladny opis i co trzeba przerabiac itd... Z gory dzieki i Pozdrawiam

  7. #517
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał selius Zobacz post
    Czytalem troche o tych Hidach i niektorzy pisza ze nie oslepia itd jak sa dobrze wyregulowane, no ale sam nie wiem, a powiedzcie mi czy po zamontowaniu takiego zestawu dalej bede mial regulacje swiatel w kabinie?
    Wiem ze sa tez chyba takie HIDY ktore maja wyciecie strumienia swiala gore czy jakos tak....

    robak#21 mozesz mi opisac po co mam robic ta dziure i dokladniej w ktorym miejscu? Byl bym wdzieczny na dokladny opis i co trzeba przerabiac itd... Z gory dzieki i Pozdrawiam
    Regulacji nie stracisz.
    Są palniki przeznaczone do reflektorów tradycyjnych o oznaczeniu D2R (z przesłoną na palniku), ale to nie daje żadnej gwarancji, że nie będziesz oślepiał, a są one przeznaczone do np. Renault Laguna, czy Volvo, które mają oryginalnie montowany ksenon bez soczewki.
    To, że nie będziesz oślepiał możesz włożyć między bajki.
    Dlaczego?
    Bo dwa lata temu sam miałem takie coś w mojej 156, a dodatkowo reflektor miał czarny wkład (jak GTA) i mimo tego oślepiałem jadących z przeciwka, dosłownie widziałem ich twarze w nocy, więc pozbyłem się tego cholerstwa szybciej niż zamontowałem, a zakupiłem reflektory z soczewkami. Szczerze mówiąc nie ma porównania, pomijając już kwestie estetyki, tak więc zdecydowanie odradzam - jak większość z resztą.
    Poza tym coraz więcej tego gówna jeździ po polskich drogach i coraz ciężej będzie się przed Policją ukryć...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #518
    bapster
    Gość

    Domyślnie

    a jak taki zestaw bedzie prezentowal sie w alfie 147 ??? ma ktos jakies fotki moze ??

  9. #519
    selius
    Gość

    Domyślnie

    alces1 a co zrobiles ze swoim zessstawem? moze nasz jeszcze taki na sprzedanie ma kilka moich kolegow w innych sanochodach i u jednych swieci to wysoko i oslepia a u innych wyglada to jak oryginalny ksenon ktory nie oslepia.. sa juz nie wiem, a powiedz mi co jest z ich montazem? Jakie dziury trzeba wycinac? I czy zarnik zmiesci sie w lampie? Czytalem cos ze jest on za dlugi i nie miesci sie w lampie...

  10. #520
    selius
    Gość

    Domyślnie

    Dodam jeszcze ze jak pisze ze sprzedawcami to pisza oni ze moze byc problem z zamontowaniem tego zarnika w mojej alfie ;/ bo mam odblysnik i moze po prostu sie nie zmiescic co wy na to? Czy on napewno tam sie zmiesci?

Podobne wątki

  1. Bi-xenon, a może tak krok dalej? Tri-xenon
    Utworzone przez Oskarr w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 01:33
  2. Alfa 145 w Na każdą kieszeń.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-05-2008, 16:00
  3. Alfa 156 w TVN Turbo - Na każdą kieszeń
    Utworzone przez szamacz w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2008, 17:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory