Strona 58 z 119 PierwszyPierwszy ... 8484950515253545556575859606162636465666768108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 1186

Temat: Raport spalania

  1. #571
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Auto
    Giulietta 1.4 MA TCT Sportiva QV
    Postów
    147

    Domyślnie

    Ja się dopiero od nowa uczę jeździć benzyną i w dodatku zupełnie innym autem, więc weźcie na mnie poprawkę.

  2. #572
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    brak
    Postów
    8

    Domyślnie Proszę o wnioski

    Stoję przed dylematem benzyna 1,4TB 170KM TCT lub 2,0JTD 175KM TCT
    Byłem zdecydowany na benzynę ale po przeczytaniu tego wątku sam nie wiem co będzie lepsze. Robię około 15 tys na rok głownie miasto 60% ale autostrady też się zdarzają 40%
    Kierując się danymi producenta o spalaniu nie ma sensu kupować droższego diesel bo różnice są małe. Ale czytając was różnice w spalaniu są olbrzymie.

    1) Proszę o jednoznaczną odpowiedź ile naprawdę pali w mieście benzyna z normalną jazdą jak trzeba wyprzedzić to trzeba a ile JTD Proszę tylko o dane posiadaczy tych silników?

    2)Ile będzie paliła benzyna przy prędkości 170km a ile JTD

    3)Jak się ma hałas jadąc dieslem w mieście i na autostradzie do benzyny?

    Bardzo proszę o odp. bo chcę być zadowolonym użytkownikiem.

  3. #573
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Jesli bedziesz jezdzil w PL okolo 15k rocznie i 60% w miescie to bierz benzyne w TCT

    Co do roznic w spalaniu to zawsze jest na korzysc diesla, w miescie okolo 2L a na autostradzie to od 3-10L/100km (przy maksymalnej jezdzie te 10L roznicy oczywiscie )
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 10-11-2014 o 01:39
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  4. #574
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego jakie miasto i w jakich godzinach... W swoim czasie (jeszcze poprzednim samochodem) poruszałem się po Warszawie w zasadzie tylko w 2 trybach - albo 10 km korka w 40 minut, albo przelot pełną dzidą 12km po pustej 3-pasmówce... Miasto? Tak, miasto. Spalanie? Duże.

    Teraz mam inne trasy, mniej ekstremalne, więc się nie wypowiadam obiektywnie.

    Mogę któregoś dnia skoczyć na autobahn i przyuważyć ile Julka ciągnie przy 170 km/h, ale z pewnością diesel mniej.

    Jeśli chodzi o hałas - w benzynie - głównie słychać opony. Dużo zależy od asfaltu. Ale tak, przy 2 paczkach nie jest cicho.

    A trasa z fotki to Żoliborz - Atlas Arena w Łodzi - i powrót. W pierwszą stronę na autobahnie w miarę spokojnie (tak do 160 km/h, ale i tak nikt mnie nie wyprzedził), potem "trochę" korka, który zmasakrował średnią prędkość i powolne wtoczenie się do Łodzi opłotkami. W drugą stronę powolny przejazd przez Łódź i krajówką w sznurku do Strykowa, a potem autobahn, na którym od wjazdu do zjazdu średnia prędkość (wg. gps) 155 km/h. Ale to nie było spokojne 170 na tempomacie, tylko raczej gaz w podłogę przy każdej okazji.



    Moim zdaniem jak na dynamiczną jazdę + korki to jest dobre spalanie... Ale znowu, diesel będzie miał mniejsze. Mój kolega ostatnio 170KM Julką z TCT leciał Wawa - Hanover - Wawa, szybko, ale bez przesady i z całej trasy miał 1 cyfrowe spalanie (bodajże 9.8, ale nie mam fotki, więc można to włożyć między łątki).
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0295.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	57.9 KB
ID:	150068  

  5. #575
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    kurde ja nie mam takiej opcji na wyswietlaczu....?!

    spalanie ladne 13.2L/100...benzynka takie osiagam podobne na autostradach, oczywiscie jazda sportowa

    a w dieslu trasa Rybnik - Amsterdam srednia predkosc na odcinku 1150km wyniosla 173km/h!!! a srednia spalania tylko 10.1L/100 diesla

    2.0 diesel przy 170km/h ma okolo 9.5L/100km

    przy predkosci 130km/h spalanie wychodzi 6.4L i potem okolo 0.8L na kazde 10km w gore.

    https://www.youtube.com/watch?v=DLMDIvnzBIc
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 10-11-2014 o 02:54
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  6. #576
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    brak
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzięki za odp.
    Proszę o odp.na wszystkie 3 pytania przypominam że stoję przed wyborem 1,4TB 170KM TCT lub 2,0JTD 175KM TCT
    1) Proszę mi orientacyjnie jeszcze powiedzieć normalne MIASTO normalna jazda bez szaleństwa prawie jak emeryt z klimą itp. ile benzyna pali.

    2) Jeszcze tu kilka odp. na filmik w trasie JTD
    80km/h - 3,4l a benzyna ?
    90km/h - 3,4l a benzyna ?
    100km/h - 3,4l a benzyna ?
    120km/h - 3,4l a benzyna ?
    130km/h - 3,4l a benzyna ?
    i najważniejszy pomiar 170km/h - 10l a benzyna ?
    3) I ostatnie pytanie do użytkowników JTD słyszycie mocno silnik przy jeździe w mieście. Pytam bo mam teraz diesla i mnie denerwuje jego hałas.

    Proszę o wytrzymałość z tymi pytaniami ale dylemat czy wydać 10 tys. zł dodatkowo na Jtd przy zakupie ale potem śmiać się przy tankowaniu a zaoszczędzić przy zakupie kosztem załamki i nie korzystaniu z szaleństwa jakie oferuje Alfa bo pali jak smok benzynę nie daje mi spokoju a wyboru muszę dokonać natychmiastowo.
    pozdr
    Ostatnio edytowane przez Anej ; 10-11-2014 o 09:16

  7. #577
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anej Zobacz post
    1) Proszę mi orientacyjnie jeszcze powiedzieć normalne MIASTO normalna jazda bez szaleństwa prawie jak emeryt z klimą itp. ile benzyna pali.
    Tutaj to jest problem, bo naprawdę nie ma referencyjnego miasta. Dla jednego 40 minut korka przez 10km to norma, a dla kogoś innego "normalne miasto" to będzie, bez obrazy, np. Mińsk Mazowiecki. Jakbyś zdradził jakie to miasto masz na myśli to może jakiś użytkownik z tego miasta się wypowie.

    Cytat Napisał Anej Zobacz post
    Proszę o wytrzymałość z tymi pytaniami ale dylemat czy wydać 10 tys. zł dodatkowo na Jtd przy zakupie ale potem śmiać się przy tankowaniu a zaoszczędzić przy zakupie kosztem załamki i nie korzystaniu z szaleństwa jakie oferuje Alfa bo pali jak smok benzynę nie daje mi spokoju a wyboru muszę dokonać natychmiastowo.
    Przy "zabawie" i "szaleństwie" (szczególnie w mieście), każda turbo benzyna może wypić baaaardzo dużo. Znowu, nie powiem Ci ile, bo to zależy od kierownika. Mój rekord (liczony z dystrybutora, z całego baku) to 15l/100km, ale były też odcinki spokojnej jazdy i zmiana biegów zgodnie z sugestiami komputera. Więc myślę, że jakby cały czas ostro cisnąć to można zbliżyć się do 2 na początku. Ale nie traktuj tego reprezentatywne. Ja mam naprawdę ciężką nogę.

    Z drugiej strony mój rekord minimum to 11.4 l/100km (ale to nie czyste miasto, trochę z krajówką.... z samego miasta 11.8...)

    Ogólnie - czego bym nie robił to Julcia mi pali między te 12 a 13.5. Dla mnie spoko, ale kogoś to może bulwersować. Inne Julcie na motostat.pl mają zazwyczaj jednocyfrowe spalanie średnie. Nie zamieniłbym na diesla, spalanie mnie nie interesuje (oryginalnie miałem kupić Brerę 3.2, to potrafi i 17 spalić bez problemu, więc wiesz...).

    Nie odbierz proszę tylko mojego spalania jako normy, bo się przestraszysz. Raczej potraktuj je jako górną granicę zdolności konsumpcyjnych Julki. W spalaniu 99% zależy od kierownika...

    Cytat Napisał Jabolek Zobacz post
    kurde ja nie mam takiej opcji na wyswietlaczu....?!

    spalanie ladne 13.2L/100...benzynka takie osiagam podobne na autostradach, oczywiscie jazda sportowa

    a w dieslu trasa Rybnik - Amsterdam srednia predkosc na odcinku 1150km wyniosla 173km/h!!! a srednia spalania tylko 10.1L/100 diesla
    A dziękuję, dziękuję. Staram się dobrze karmić Julcię. Twoja średnia (prędkość oczywiście) z Amsterdamu też ładniutka!

    A na wyświetlaczu hm... U mnie to more -> trip. Ale Ty pewnie masz z navi.. Musi gdzieś być?!
    Ostatnio edytowane przez MiLykie ; 10-11-2014 o 13:32

  8. #578
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Jabolek
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zandvoort, Oleśnica
    Auto
    AR Giulietta (SAVALI) 2.0 TCT 215KM 405 Nm
    Postów
    623

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anej Zobacz post

    2) Jeszcze tu kilka odp. na filmik w trasie JTD

    i najważniejszy pomiar 170km/h - 10l a benzyna ?


    3) I ostatnie pytanie do użytkowników JTD słyszycie mocno silnik przy jeździe w mieście. Pytam bo mam teraz diesla i mnie denerwuje jego hałas.
    Nie robilem jeszcze filmu spalania benzynki... a diesel przy 170km/h pali 9.5-9.6L

    Co do dzwieku silnika to jezdzi sie swietnie w miescie jak juz sie nagrzeje oczywiscie a na autostradzie to go prawie nie slychac a szczegolnie przy maksymalnych predkosciach.


    Ale jak juz ci pisalem, bedziesz jezdzil za malo i w dodatku w miescie wiec ja na twoim miejscu poszedlbym za benzyne. nie oplaca sie doplacac do diesla bo ci sie nie zwroci...+ filtr DPF

    trzeba przejechac co najmniej 10km by sie silnik nagrzal i zaczal ladnie grac wiec jak przejedziesz cale miasto on dopiero sie nagrzeje ledwo...
    Ostatnio edytowane przez Jabolek ; 10-11-2014 o 15:42
    2010 Giulietta 1.4 TB progression + dodatki + SAVALI tuning 144KM / 257Nm

    2014 Giulietta 2.0 JTDM 175KM TCT Exlusive + (sportiva QV, premium, pakiet wlokna weglowego, dodatkowe spoilery)

  9. #579
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    brak
    Postów
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anej Zobacz post
    Stoję przed dylematem benzyna 1,4TB 170KM TCT lub 2,0JTD 175KM TCT
    Byłem zdecydowany na benzynę ale po przeczytaniu tego wątku sam nie wiem co będzie lepsze. Robię około 15 tys na rok głownie miasto 60% ale autostrady też się zdarzają 40%
    Kierując się danymi producenta o spalaniu nie ma sensu kupować droższego diesel bo różnice są małe. Ale czytając was różnice w spalaniu są olbrzymie.

    1) Proszę o jednoznaczną odpowiedź ile naprawdę pali w mieście benzyna z normalną jazdą jak trzeba wyprzedzić to trzeba Proszę tylko o dane posiadaczy tych silników czyli benzynowych?

    2)Ile będzie paliła benzyna przy prędkości 160km


    Bardzo proszę o odp. bo chcę być zadowolonym użytkownikiem.
    Proszę o odpowiedź tylko użytkowników benzyny w środę kupuję auto i nie wiem co wybrać.

  10. #580
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar misiasty7
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Giulietta 1.4TB 170km
    Postów
    25

    Domyślnie

    Przy takim rocznym przebiegu głównie po mieście tylko benzyna. Zresztą już kilka osob wcześniej o tym wspomniało. Diesel lubi długie odcinki na których może porządnie się rozgrzać. Wiadomo spalaniem benzyna nigdy nie dorówna dieslowi. U mnie komputer przy 160km/h pokazuje w granicach 10-11 litrów zużycia na 100 km, ja świadomie wybrałem taki motor bo dużo używam auta do jazdy po mieście.
    Ostatnio edytowane przez misiasty7 ; 10-11-2014 o 21:30

Podobne wątki

  1. [156] raport spalania 1.9JTD
    Utworzone przez gsxr1000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 22-05-2018, 07:54
  2. Mały wzrost spalania 2.0 JTS
    Utworzone przez cykada w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2013, 14:29
  3. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 16:55
  4. Wyświetlanie spalania na ics
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 20-01-2012, 22:55
  5. ICS nie pokazuje spalania
    Utworzone przez Malamut w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory