Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 71

Temat: Blokada tylnego dyferencjału

  1. #51
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    W Quadrofromagio torque vectoring jest na 100%. Bylem na prezentacji w [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo i caly slajd o tym byl.
    Też sądzę że w niej jest (choć czy na tej samej zasadzie jak w RSie i czy tak samo się nazywa to nie wiem) , to akurat wielokrotnie w materiałach podkreślają i się chwalą . Ale w zwyklejszych to nie wie nikt nic albo wie i nie powie, a jak powie to nie wiadomo czy mu wierzyć
    Tylko jak komuś na napędzie zależy a nie pierdółkach to tego RSa będzie ujeżdżać z uśmiechem na gębie, a nie auto z duszą, ale nie wiadomo czym wewnątrz.

  2. #52
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    W Quadrofromagio torque vectoring jest na 100%. Bylem na prezentacji w [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo i caly slajd o tym byl.
    W czym? Taka pizza jest cztery sery o to chodzi?

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,288

    Domyślnie

    Dobra ile można wylewać gorzkich żali na FCA?

    Ja po raz kolejny mówię brać - nawet do jazdy po publicznych drogach, jeśli ktoś lubi czasem mocniej pocisnąć. W Giulii podobno nie da się całkiem wyłączyć kontroli trakcji, ale dzięki LSD w wielu sytuacjach się ona po prostu nie włączy, a z zakretu wyjdziesz szybciej.

    Z otwartym dyfrem jak na wyjściu z zakrętu daje w palnik, to przy wyłączonej kontroli trakcji wewnętrzne koło, mniej obciążone gubi trakcje i auto po prostu nie jedzie, bo sobie mieli bez celu, czekanie aż opona załapie i auto w końcu zacznie przspieszać jest potwornie frustrujące. Z wlączoną kontrolą trakcji zdusi, jeszcze szarpnie hamulcem, i też auto zwolni zamiast przyspieszać. Z LSD auto będzie bardziej nadsterowne, bo moment obrotowy na zewnętrznym kole zacieśni skręt, ale lekka kontra krzywdy jeszcze nikomu nie zrobiła
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  4. #54
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomtrz Zobacz post
    Dobra ile można wylewać gorzkich żali na FCA?
    jak to ile ? bez końca można, jak na każdym kroku tylko pożywka do tego nawet przy zakupie ? (to samo przed laty, faktycznie nic się nie zmienia - "a ile wynosi nośność dachu 156sw i 156 czy są różne i ile to kg " , "yyy , eeeee, hmmmm , noooo na pewno wystarczy , ale za dużo to nie można pakować"
    Niech się ten FAP/FCA stara żeby powodów nie było, to nikt nie będzie marudził.

  5. #55
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Dymo
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Newport
    Auto
    AR Mito 0,9 TwinAir 105KM 2014r.
    Postów
    336

    Cool

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    W czym? Taka pizza jest cztery sery o to chodzi?
    Clarkson tak ja nazwal w Garnd Tour.
    AR 155 1.9TD 90KM 1992 - byla
    AR 146 2.0 Ti 150KM 1996 - byla
    AR 156 1.9Jtd 115KM 2002 - ciagle jest
    AR 159 1.9Jtdm 150KM 2007 - byla
    AR Mito 0.9TwinAir 105KM 2014 - jest
    AR Giulietta 2.0 120KM 1981 - w trakcie remontu
    AR Spider 2.0 150KM 1999 - jest!

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    "a ile wynosi nośność dachu 156sw i 156 czy są różne i ile to kg " , "yyy , eeeee, hmmmm , noooo na pewno wystarczy , ale za dużo to nie można pakować"
    50 kg , jakoś opisane to jest ;O
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #57
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    Wszystko jest gdzieś opisane, i mi nie musisz mówić, ale chodzi o to , żeby nie robić śledztw o proste sprawy.

  8. #58
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,039

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    jak to ile ? bez końca można, jak na każdym kroku tylko pożywka do tego nawet przy zakupie ? (to samo przed laty, faktycznie nic się nie zmienia - "a ile wynosi nośność dachu 156sw i 156 czy są różne i ile to kg " , "yyy , eeeee, hmmmm , noooo na pewno wystarczy , ale za dużo to nie można pakować"
    Niech się ten FAP/FCA stara żeby powodów nie było, to nikt nie będzie marudził.
    masz dużo racji.
    Parę razy od zeszłego roku wysłałem przez oficjalny formularz kontaktowy na stronie AR listę braków i błędów w konfiguratorze, cenniku, katalogu i na samej stronie. za każdym razem kontaktowali się ze mną z FCA, miła rozmowa, już poprawią blablabla. niewiele zrobili. parę przykładów z pamięci (było tego znacznie więcej):
    1.Veloce od 0.5 roku w sprzedaży, ciągle brak w katalogu (w lutym mówili że marcu już miał być zaktualizowany katalog, już gotowy tylko czekają na Misano Blue i pakiety wnętrza w oficjalnej ofercie)
    2.Misano blue od 3mcy dostępne - brak w katalogu i cenniku
    3.Strona formularza kontaktowego - jest przycisk WYŚLU - już 2 razy im przypominałem, za drugim po paru miesiącach szydziłem ale nie poprawili, ale ich to nie wzrusza.
    4.Nie wiadomo czy dla Giulia/Business zamawiając opcję 788 (wnętrze Veloce) można brać kolorowe skóry/deskę (nie raczyli odpowiedzieć jak pytałem jakiś czas temu)
    5.W katalogu brak niektórych wzorów felg
    6.Błędne działanie konfiguratora (jak się za dużo dodaje/zmienia, ceny zaczynają szaleć czasem, opcje się odznaczają)

    Ręce opadają. Mają fajne auto, ale złą opinię, tylko nie poprawią jej dając cene bliską niemcom i samozwańczo ogłaszając się "jesteśmy premium", skoro reszta leży totalnie. W BMW dostałem na dzień dobry pięknie wydany katalog serii 4GC którym się zainteresowałem, a w AR nawet nie ma porządnego cennika czy katalogu w PDF.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 21-06-2017 o 21:20
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #59
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dymo Zobacz post
    Clarkson tak ja nazwal w Garnd Tour.
    Plus chłopaki z Motor Trend

  10. #60
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Czy komuś udało się nabyć Julkę z taką opcją?

Podobne wątki

  1. Łożyska dyferencjału/szpery GT
    Utworzone przez Zambezi w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2015, 21:39
  2. momenty dokręcania łożysk dyferencjału w jtd?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 21:49
  3. [156] Obudowa dyferencjału
    Utworzone przez adi.ldz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 15:41
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 07:21
  5. [33] Odwrócenie dyferencjału w skrzyni z 33 boxer
    Utworzone przez corek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-07-2010, 12:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory