Strona 6 z 18 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 177

Temat: Skradzione Dziś w nocy Stelvio

  1. #51
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Tam są dwie linie CAN, jedna "publiczna" i jedna private CAN. Ta prywatna prawdopodobnie nie ma znaczenia ale dla pewności można ją też odcinać. Czyli do cięcia po całości to dla pewności cztery przewody, choć pewnie wystarczyłby jeden, np CAN-H głównego busa żeby drani unieszkodliwić.
    Jeszcze nie wiem czy alarm dokładamy ma jakieś wyjście typu "status uzbrojenia", ale z opisu EasyCanDigital Metasystemu wynika, że niestety nie, ale będę gadał z technikiem jutro. Jest tam wyjście do odcinania ale aktywizuje się ono tylko na czas wystąpienia alarmu.

    Przekaźnik czy jakiś scalak to drugorzędne, na razie większy problem jest taki, że nie wiem gdzie ta cholerna wiązka biegnie, bo jakieś 30cm od radaru łączy się z inną wiązką a kawałek dalej z następna po czym znika w czeluściach. Żadnych kostek pod maską gdzie by można się wpiąć nie znalazłem póki co. Chyba dopiero z drugiej strony grodzi komory coś będzie.

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    272

    Domyślnie

    Rozumiem, że istota "włamu na radar" polega na otwarciu samochodu i do odpalenia samochodu poprzez CAN. Czy może jednak polega na dodaniu "nowego kluczyka", którym posługują się jak oryginalnym, w tym deazktywują alarm?
    Mam zainstalowany przez dealera alarm Metasystem EasyCan - w instrukcji alarmu piszą, że próba odpalenia silnika przy aktywnym czuwaniu alarmu powoduje blokadę zapłonu...

  3. #53
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Istota włamu polega na dorwaniu się do CAN poza SGW, czyli na radarze, i tamtędy możesz wszystko. Wygooglaj sobie hasło "CAN Injection kentindell" to w przybliżeniu się dowiesz jak to się robi. Wydaje się, że nawet nie ma potrzeby dodawać żadnych kluczyków.
    Też mam ten alarm i pdf Metasystemu z jego instrukcją montażu do Stelvio - nie znalazłem tam słowa o blokadzie zapłonu ani poprzez CAN ani "fizycznie". Sam EasyCanDigital ma wyjście do blokowania pompy czy innego obwodu ale nie jest ono tam opisane jako wykorzystywane. Probuję to ustalić.
    Ale jeśli poprzez CAN radaru samochód zostanie odblokowany to i temat "aktywnego czuwania" przestaje istnieć.
    Więc jedyne metody to immobilizer zapłonu wyłączany nie poprzez CAN (BT czy coś), osłona mechaniczna radaru i kabli, lub odcięcie radaru od CAN na czas jego "niepotrzebności".

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał mourning Zobacz post
    Na kontakt Alfa Romeo. Jak będziemy bierni to nic nie zyskamy, a tak to przynajmniej będzie można żyć nadzieją i poczuciem spełnienia misji Można nawet bezpośrednio do siedziby firmy lub na FB. Ja akurat FB nie ma i wysłałem info do polskiego przedstawicielstwa
    Była 2 lata temu petycja światowa na którymś znanym globalnym portalu petycyjnym, ponad 500 podpisów od alfistów z całego świata w sprawie mikro updatu firmwaru radia przedliftowego, alby Android Auto działał na całym ekranie 8.8". Była odpowiedź FCA do tego, spławienie. Oni nie mają zamiaru wracać do starych aut, szczególnie tych po gwarancji, a szczególnie teraz jak Francuzi rządzą - części się nie da kupić, nie ma terminów dostaw, burdel totalny, nie załatwisz np modułu RFHUB dla auta na serwisie (ponad miesiąc czekania i nawet terminu w systemie nie mają), a znajomi inżynierowie z Tychach przerzuceni na Ople i DSy.

    Cytat Napisał donvito Zobacz post
    Rozumiem, że istota "włamu na radar" polega na otwarciu samochodu i do odpalenia samochodu poprzez CAN. Czy może jednak polega na dodaniu "nowego kluczyka", którym posługują się jak oryginalnym, w tym deazktywują alarm?
    Mam zainstalowany przez dealera alarm Metasystem EasyCan - w instrukcji alarmu piszą, że próba odpalenia silnika przy aktywnym czuwaniu alarmu powoduje blokadę zapłonu...
    Przy metodzie przez radar, otwierasz auto oraz dodajesz kluczyk przez radar, choć można otworzyć i kontynuować z OBD (i tu wtedy SGW jakimś zabezpieczeniem, choć myślę że nie ma sensu się przepinać, tylko robią z radaru pewnik bo za SGW)

    Tylko że są też conajmniej 3 inne metody kradzieży: walizka z range extenderem, gameboy no i kradzież kluczyka i tu odcinanie CANa radaru nic nie pomoże. Kradnie się też na lawetę.

    Dlatego ode mnie wkrótce będzie immo-alarm niezależny, na wtyczkach, tak aby nawet jak wejdą, lub będą mieli kluczyk guzik mogli zrobić, a nawet jak będą znali zabezpieczenie, to będą musieli zacząć rozgrzebywać samochód - tu złodziej nie ma czasu na kolejne 10-20min grzebania - auto ma zniknąć <minuty. Przy lawecie za to włączy się mój alarm (ori się wyłącza przy przechyle bo takie głupie zasady że alarm nie ma wyć na lawecie - mój będzie)

  5. #55
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    oraz dodajesz kluczyk przez radar
    Właśnie wydaje się, że nawet dodawanie kluczyków może nie być potrzebne.
    Ten radar to normalnie jak sabotaż ze strony producenta.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Kradnie się też na lawetę. (...) ori się wyłącza przy przechyle
    Ori pewnie prawie nikt nie ma.
    A gwoli ścisłości, teoretycznie do MetaSystem można dołożyć moduł (chyba M165 się nazywa) który powinien reagować na przechyły.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    alarm nie ma wyć na lawecie - mój będzie
    Rozumiem, że będzie niezależne zasilanie!

  6. #56
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Właśnie wydaje się, że nawet dodawanie kluczyków może nie być potrzebne.
    Ten radar to normalnie jak sabotaż ze strony producenta.
    No to klon do ich kluczyka numeru ID któregoś aktywnego kluczyka z RFHUBa? Wg informacji jakie ja zebrałem dorabiają kluczyki i potwierdziło mi to kilku też gości obytych w temacie.
    Tego typu system jest w wielu autach - radar łatwo dostępny i wiadomo na CANie i hulaj dusza. Dlatego wszystko znika szybko, pomysłu zapewne nie robili dla Alfy Romeo niszowego, tylko minimalnie zmodyfikowali sobie już gotowce dla innych marek - tym bardziej że radary te same od Boscha to znajdziesz choćby w VW/Audi.

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Ori pewnie prawie nikt nie ma.
    A gwoli ścisłości, teoretycznie do MetaSystem można dołożyć moduł (chyba M165 się nazywa) który powinien reagować na przechyły.
    u mnie Meta dokładana przez ASO, nawet instrukcji mi nie zostawili a i nie interesowałem się. Wg mojej wiedzy wymogiem alarmów jest wyłączenie się przy przechyle.

    Pomijając to, większość aut nie ma żadnego alarmu (poza leasingowanymi wcześniej bo tam jest wymóg)

  7. #57
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Z tego co czytam to wygląda na to, że można na tyle ogłupić CAN, że uzna iż system jest odblokowany bez żadnego dodawania jakichkolwiek kluczyków. Oczywiście to teoretycznie i na dodatek w różnych samochodach może być różnie.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    u mnie Meta dokładana przez ASO, nawet instrukcji mi nie zostawili a i nie interesowałem się.
    Mi też nie dali ale znalazłem w necie. Jakby co to mogę użyczyć.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Wg mojej wiedzy wymogiem alarmów jest wyłączenie się przy przechyle.
    Idiotyzm ale może tak i jest. W Mercach był przycisk na desce do dezaktywowania czujnika przechyłu a nie żadna automatyka, wydaje się sensowniejsze niż jakaś automatyka durna, no ale na to nie mamy wpływu.
    Ale dla kogoś z minimalnym pojęciem o drutach to problem łatwy do obejścia.
    EDIT: podobno jednak nie ma takiego wymogu, tak twierdzą u źródła (Meta), a i sama Meta nie ma wbudowanego żyroskopu żeby móc blokować syrenę. Być może w ori-alarmie zrobili taką głupotę.
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 02-11-2023 o 13:16

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    272

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    [...]
    Też mam ten alarm i pdf Metasystemu z jego instrukcją montażu do Stelvio - nie znalazłem tam słowa o blokadzie zapłonu ani poprzez CAN ani "fizycznie". Sam EasyCanDigital ma wyjście do blokowania pompy czy innego obwodu ale nie jest ono tam opisane jako wykorzystywane. Probuję to ustalić..
    Znalazłem taki fragment w instr. Metasystem do EasyCan (rys)
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	easycan19.JPG
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	53.0 KB
ID:	288330  

  9. #59
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Tak, też to mam, ogólna instrukcja mówiąca o możliwościach tego alarmu. Ale pamiętaj, że to opcja - więc masz to albo nie, kwestia fantazji ASO...
    Zobacz priv za kilka minut.

  10. #60
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    a że wszędzie instalują na czas, nawet nie bardzo chce im się centralkę mocować, tylko szpurają koło BCMa, to wiadomo że nie zrobione Tak czy siak, przy opisywanych metodach kradzieży, alarm się rozbroi, więc i obwód przekaźnika będzie przewodził

Podobne wątki

  1. Dziś i mnie dopadło
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 12:15
  2. Spotkanko Warszawa, dziś (26.09)
    Utworzone przez Przemek_Docent w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:15
  3. Dziś stawia Scrat-155
    Utworzone przez Brzoza w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory