Strona 62 z 130 PierwszyPierwszy ... 12525354555657585960616263646566676869707172112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 1299

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #611
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Są silniki z Euro4 bez DPF. Na przykład Laguna 3 2.0dci występowała w wersji bez filtra cząstek stałych.
    L2 ph@ po wycięciu dpf też tą normę spełniała, miałem, wyciąłem, sprawdziłem

  2. #612
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Albo ktoś już miał totalnie zawalony DPF i zacięty EGR albo po prostu po wydaniu paru złoty pojawił się efekt placebo. U mnie po wywaleniu Egr, DPF, Klap nie było jakieś bardzo wyraźniej różnicy co potwierdziła hamowania. Pokazało zdrową serię jeśli chodzi o KM z bonusem NM.
    2.4 200
    Po usunięciu DPF, zaślepieniu EGR i wywaleniu klap nie odczułem specjalnej różnicy, delikatnie poprawiła się kultura pracy( klapy). Lepszych osiągów nie powinieneś się spodziewać, u mnie DPF wypalał się co 250 i nie zatrzymywał sadzy, więc jego żywot się skończył. Zabiegi te jak najbardziej na plus, jednak nie w kwestii dynamiki.

  3. #613
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziomal73 Zobacz post
    L2 ph@ po wycięciu dpf też tą normę spełniała, miałem, wyciąłem, sprawdziłem
    Po wycięciu każdy normę spełnia, bo mierzony jest tylko poziom zadymienia. Nie wykonuje się jako takich pomiarów cząstek stałych, bo jest to trudne do wykonania, o czym już tu pisałem.
    Norma zadymienia, to 0,8 m(-1) dla EURO3 i 0,5 m(-1) dla EURO 4 i 5, a z wyciętym DPF, ciężko przekroczyć 0,4 m(-1). Jeśli wyłączysz EGR, gdzie zadymienie spada ale rośnie ilość NOx, to ciężko jest przekroczyć 0,3m(-1). Oczywiście zakładam, że ktoś nie ma zajechanego silnika lub jego osprzętu oraz oprogramowanie jest ok.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #614
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    ja mam puszke.Wywalili mi wnetrze tak zeby nie bylo nic widac ze bylo ruszane.
    Jak nie widać? Musieli ją przeciąć, żeby wywalić środek

  5. #615
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Rozcinają ja od góry i spawaja. Jak jest zamontowane na aucie to nie widać

  6. #616
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    Planowałem wykastrować moją małą z ekoterrorytycznego wynalazku, tak jak dotychczas to robiłem z kazdym autem. Mimo, że jeżdże tylko w trasy, wypala się co 500-600 km to żyłem w świadomości, że dpf jest hamulcowym.

    Wizyta na stacji diagnostycznej i rozmowa ze znajomym, który jeździ w policji na patrolu "technicznym" skłoniła mnie do refleksji.

    Zmiany w CEPIku, które mają stopniowo nastąpić od przyszłego roku wiążą się też z nagrywaniem każdej kontroli (film przechowywany przez rok) , pełnej diagnostyki komputerowej (porównanie danych fabrycznych czyś takiego) , więc nawet jak zostawią puchę (ślad po pzrecieciu będzie) i zmienią softa to i tak diagnosta będzie wiedział o modyfikacji. Będzie ostro, bo mają mieć "tajemniczych klientów" itp , nawet zakupili najazd dla moto (rolki) aby można było pełną diagnostykę przeprowadzić i bez db killerów na kominach nie mam się już co tam pokazywać. Więc myslę, że ceny dpf pójdą w górę , a ja jednak spasuje (zobaczę jak rozwinie się sytuacja). Dodatkowo drogówka dostała sprzęt, gdzie będzie mogła przy każdej kontroli podpiąc auto przez złącze obd i poszukać dziury w całym. ech . .

  7. #617
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niech jeszcze kupią sobie sprzęt do pomiaru czasteczek stałych, bo zwykła aparatura na diagnostyce wykaże że auto nadal spełnia EURO4 nawet bez DPF ;]

  8. #618
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Niech jeszcze kupią sobie sprzęt do pomiaru czasteczek stałych, bo zwykła aparatura na diagnostyce wykaże że auto nadal spełnia EURO4 nawet bez DPF ;]
    a z DPF ma EURO5 spełniać. Jak im wyjdzie z kompa ,że powinien posiadać DPF a normy nie to wtedy będzie płacz. A ma być tak, że płacić się będzie przed badaniem, a nie po tak jak jest dotychczas

  9. #619
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    A mi najbardziej podoba się pomysł 1 mln elektrycznych samochodów zasilanych prądem z .....węgla. Emisja co2 takiego auta to 150g /km (spalanie węgla) Norma dla diesla dzisiaj to coś około 130 g/km.

    Ale żeby było jasne. Dymiący diesel to wstyd. Diesel to w ogóle wstyd, ale niestety w przypadku 156 i 159 nie miałem wyjścia.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #620
    Użytkownik Ogier Avatar ziomal73
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Vanuatu
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Postów
    191

    Domyślnie

    ekoterroryzm karwa twarz

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory