Strona 7 z 18 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 177

Temat: Skradzione Dziś w nocy Stelvio

  1. #61
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Z tego co czytam to wygląda na to, że można na tyle ogłupić CAN, że uzna iż system jest odblokowany bez żadnego dodawania jakichkolwiek kluczyków. Oczywiście to teoretycznie i na dodatek w różnych samochodach może być różnie.


    Mi też nie dali ale znalazłem w necie. Jakby co to mogę użyczyć.


    Idiotyzm ale może tak i jest. W Mercach był przycisk na desce do dezaktywowania czujnika przechyłu a nie żadna automatyka, wydaje się sensowniejsze niż jakaś automatyka durna, no ale na to nie mamy wpływu.
    Ale dla kogoś z minimalnym pojęciem o drutach to problem łatwy do obejścia.
    EDIT: podobno jednak nie ma takiego wymogu, tak twierdzą u źródła (Meta), a i sama Meta nie ma wbudowanego żyroskopu żeby móc blokować syrenę. Być może w ori-alarmie zrobili taką głupotę.
    U mnie tez jest przycisk do dezaktywacji alarmu przy przechyle. Mam w obu autach my16 i MY23 alarm fabryczny.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #62
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    Czy domyślnie jest włączony alarm fabryczny zawsze na lawetę i jak naciśniesz to wyłączasz dla lawety? czy on się pamieta ostatnie ustawienie póki nie zmienisz? To tak z ciekawości (a nie chce mi się grzebać po instrukcji, tym bardziej że pamietania może nie opisywać). Tak czy siak, jeśli otworzą "legitnie" np przez radar, range extender, gameboya czy kradnąc kluczyk, to i tak na nic ten alarm - tylk da Ci zabezpieczenie na chamską kradzież na lawetę.

    moje zabezpieczenie ma 3D akcelerometr, jeśli odpalisz to nawet jak nic nie wykryje szczególnego (ruchu), to w zależności jak ustawi user, zacznie wyć od razu lub po 10min (to dla userów co mają remote start i korzystają jak ja - 10 min to auto wyłączenie remote startu), natomiast jak wykryje przechył czy przyspieszenia w którejkolwiek osi, a nie był mój alarm odblokowany, to zacznie wyć od razu/zawsze.

  3. #63
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Czyli prawdopodobnie nie ma jednak wymogu autoblokady tylko właśnie ręczna w razie potrzeby.
    Do Mety podobno można zakupić moduł wykrywający przechyły, ale nie ten oryginalny M160 bo był ponoć awaryjny i wycofano go z oferty.

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Czy domyślnie jest włączony alarm fabryczny zawsze na lawetę i jak naciśniesz to wyłączasz dla lawety? czy on się pamieta ostatnie ustawienie póki nie zmienisz? To tak z ciekawości (a nie chce mi się grzebać po instrukcji, tym bardziej że pamietania może nie opisywać). Tak czy siak, jeśli otworzą "legitnie" np przez radar, range extender, gameboya czy kradnąc kluczyk, to i tak na nic ten alarm - tylk da Ci zabezpieczenie na chamską kradzież na lawetę.
    Domyślnie jest włączony. Jak chcesz umozliwic podniesienie auta z włączonym alarmem, to musisz nacisnąć przycisk przed włączeniem alarmu.
    Wiadomo, że alarm zabezpiecza tylko pewne sytuacje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    giulia veloce
    Postów
    311

    Domyślnie Skradzione Dziś w nocy Stelvio

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Czy domyślnie jest włączony alarm fabryczny zawsze na lawetę i jak naciśniesz to wyłączasz dla lawety? czy on się pamieta ostatnie ustawienie póki nie zmienisz? To tak z ciekawości (a nie chce mi się grzebać po instrukcji, tym bardziej że pamietania może nie opisywać). Tak czy siak, jeśli otworzą "legitnie" np przez radar, range extender, gameboya czy kradnąc kluczyk, to i tak na nic ten alarm - tylk da Ci zabezpieczenie na chamską kradzież na lawetę.

    moje zabezpieczenie ma 3D akcelerometr, jeśli odpalisz to nawet jak nic nie wykryje szczególnego (ruchu), to w zależności jak ustawi user, zacznie wyć od razu lub po 10min (to dla userów co mają remote start i korzystają jak ja - 10 min to auto wyłączenie remote startu), natomiast jak wykryje przechył czy przyspieszenia w którejkolwiek osi, a nie był mój alarm odblokowany, to zacznie wyć od razu/zawsze.
    Domyślnie jest włączony. Jak chcesz umozliwic podniesienie auta z włączonym alarmem, to musisz nacisnąć przycisk przed włączeniem alarmu.
    Wiadomo, że alarm zabezpiecza tylko pewne sytuacje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez bob@ ; 02-11-2023 o 16:28

  6. #66
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    dzięki za info. niestety każde zabezpieczenie da sie ominąć, szczególnie szybko i łatwo te standardowe które producent czy dedykowane do auta alarmy CAN oferują, bo to bazuje pomiędzy producentami praktycznie na kilku rozwiązaniach i stąd złodzieje zaraz nadganiają i jak widać potrafią kraść auta w parędziesiąt sekund.

    Każde rozwiązanie niestandardowe/niszowe i które dodaje nie ważne ile 5-10-20 minut roboty aby się go pozbyć (o ile złodziej zna zabezpieczenie/wie że jest czy potrafi rozróżnić), powoduje że na 99% auto nie będzie ukradzione - za duże ryzyko że go ktoś nakryje jak przy otwartych drzwiach, schylony rozkręca coś i grzebie przy wiązkach (może go nakryć policja czy wściekły właściciel poczęstować gazem lub jakimś kijem bejsbolowym).

  7. #67
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Straciłem wczoraj kupę czasu na ten temat, ale zgłębiłem dwa główne wątki na innych forach
    - https://www.alfaowner.com/threads/ra...tolen.1203627/ (tutaj [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] też się udziela)
    - https://forum.clubalfa.it/threads/fu...telvio.133582/ (trzeba z translatorem)

    Obserwacje:
    - Stellantis ma to kompletnie w dupie, ale jest plotka, że MY23 tego problemu nie ma
    - Metalowy cover na radar ma wady i zalety
    -- zalety:
    --- chroni przed zajumaniem samego radaru, który kosztuje kilka tysięcy złotych
    --- opóźni operację o kilka minut
    --- zmusza złodzieja do pocharatania plastików, dzięki czemu ewentualnie ubezpieczalnia zapłaci za radar - bez uszkodzeń nie ma szans
    -- wady: nie jest to 100% rozwiązanie, złodzieje sobie z tym radzą
    - Plastikowa klapka do radaru jeśli zostanie ukradziona/zgubiona ma ten problem, że jest sprzedawana w zestawie z radarem
    - Wtyczka do radaru to nie jest jedyne wejście do systemu
    - Pewne customowe zabezpieczenia rodzą ryzyko, że w razie wypadku ubezpieczalnia uzna je za powód do niewypłacenia odszkodowania
    - Kilka głosów o tym, że mamy do czynienia z fake newsem
    - Zwykła blokada kierownicy nie zaszkodzi
    - Keyless entry warto wyłączyć, ale nie ma to związku raczej
    - Modele pre2020 są częściej kradzione
    - Początkowo wzięcie miały przede wszystkim QV lub upodobnione do QV
    - Inne marki i modele też mają ten problem

    Ogólnie: jak chcą, to ukradną, ubezpieczenie to podstawa.

    Ja się zacząłem zastanawiać nad sprzedażą Giulii
    Ostatnio edytowane przez walgreen ; 03-11-2023 o 15:45

  8. #68
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    93

    Domyślnie

    Jak będziesz o tym w kółko czytał i myślał, to na pewno ukradną. Ale powód do sprzedania samochodu, bo mogą ukraść, zaiste absurdalny.

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    dokładnie, inne modele też kradną - np range rovery robią akumulatorowym narzędziem dziurę w tylnej klapie i tam się wpinają do wtyczki. wiele marek zapewne jak giulię przez radar, bo pewnie struktura CANu podobna i radary te same Boscha.

    no to co zamiast auta? Motor? te to dopiero znikają - zobacz na ceny polis AC - 10x tańszy motor a cena ubezpieczenia wyższa niż za nową Giulie.

    To może rower elektryczny? one jeszcze częściej znikają.
    [MENTION=71664]walgreen[/MENTION], w tej logice nie pozostaje Ci nic innego jak piechotą łazić czy jeździć autobusami albo taksówkami.

    A może lepiej jak masz AC, dobezpieczyć auto jakimś zabezpieczeniem aby zminimalizować ryzyko w ogóle całego problemu który powstaje po kradzieży. A samo zabezpeczenie bez cięcia wiazek żeby w razie czego np gwarancyjnego roszczenia wyjąć aby nie dawać powodów do odmowy naprawy aut na gwarancji.

  10. #70
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Montował ktoś mechaniczne zabezpieczenie wajchy biegów w stelvio/giulia ? Może to najtańsze i najskuteczniejsze zabezpieczenie ?

Podobne wątki

  1. Dziś i mnie dopadło
    Utworzone przez Cubus00 w dziale 156
    Odpowiedzi: 111
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 12:15
  2. Spotkanko Warszawa, dziś (26.09)
    Utworzone przez Przemek_Docent w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-09-2008, 18:15
  3. Dziś stawia Scrat-155
    Utworzone przez Brzoza w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2007, 21:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory