Strona 7 z 20 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 192

Temat: Tonale Q4 PHEV

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przy podróży z dziećmi dłuższy postój w takiej trasie to mus ale nawet jak jedziesz sam ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa dobrze jest chwilę się zrelaksować przy kawie. Jak jedziesz elektrykiem dobrze przejrzeć gdzie w potencjalnym miejscu postoju są ładowarki.
    Nie każdy podróżuje z dziećmi, a i jazda 5h bez kilku przerw dla zdrowego człowieka nie stanowi żadnego problemu czy zagrożenia
    Poza tym relaks przy wyrobie kawopodobnym z McDonald's...

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Nie podam Ci dokładnie, bo każdy ma swoją trasę nad morze różniącą się klasą dróg i odległością. W moim przypadku jest to niecałe 400 kilometrów z czego połowa drogi krajówkami. Ładowałbym bym się tylko na postoju dla odpoczynku i ani minuty dłużej, dojechałbym na totalnym luzie.
    Jeszcze przed chwilą twierdziłeś, że taką trasę zrobisz w czasie o 15 min dłuższym, ale nie jesteś w stanie takiej trasy podać? Nice
    Tylko że inna osoba dojedzie godzinę szybciej, bo nie potrzebuje co 2h jeść/sikać/relaksować się etc. Ja z rodzinnych stron do Trójmiasta mam ok. 500km. ICE tą trasę robię na luzie w czasie 4h nie śpiesząc się. Ile wyszło by takim Bornem? Min. 5h A relaks by mi zapewniał kolejno - pusty MOP, Burger King i KFC. Czyli postoje ze względów zdrowotnych na plus, ale jak chcesz jeść w tym czasie to tylko śmieciowe żarcie.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Tam ładowałbym się tylko w trasach, czyli rzadko.
    Hmmm, fajnie brzmi, ale zaraz, zaraz... dostawcą energii elektrycznej w Płocku jest Energa, która należy do... Orlenu

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W MA masz wymiany przy maks. 30 tyś. a nie co 30 tyś. a to jest różnica. W użytkowaniu miejskim olej powinien być wymieniany częściej i masz to napisane w instrukcji. W następcy 1.3 który jest zamontowany m.in. w Tonale PHEV też masz olej co maks 30 tyś. ale komputer może Ci nakazać wymianę nawet po niecałych 10 tyś. km jeśli warunki pracy są ciężkie.
    Co innego zrobić 30 tyś w trasie a 30 tyś. w mieście, jeśli ktoś świadomie kupi PHEV i będzie regularnie go ładował, to silnik będzie miał lekkie życie bo będzie robił głównie trasy
    W instrukcji powiadasz? Patrzę w instrukcję i nie do końca jest tak jak twierdzisz Wymiana oleju co 30kkm / 24 miesiące, a jak jeździsz po mieście lub mniej niż 10kkm rocznie to co 12 miesięcy. Zatem zgodnie z instrukcją jeśli w rok zrobisz 30kkm po mieście to wszystko jest w porządku
    Ponawiam pytanie - wymieniasz olej zgodnie z instrukcją czy jednak częściej i zanieczyszczasz środowisko?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Olej.JPG
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	135.4 KB
ID:	286114

  2. #62
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    W Twoim przypadku elektryk wymagał by dłuższej trasy ale czego nie robi się dla środowiska Wiem, zaraz napiszesz ze masz to gdzieś i nie będziesz czekał na MOPie. Spoko, w takim razie kup PHEV.
    Przy mojej trasie opóźnienie byłoby żadne, nie licząc wolniejszej jazdy autostradą przez jakieś 100 km. Dla mnie to nie powód żeby odrzucać elektryka w przedbiegach.
    Orlen faktycznie ostatnio dostarcza energię ale jak zarobią na mnie 200 zł miesięcznie zamiast tysiąca to wiem, że Obajtek kolejnej bańki szybko na mnie nie uciuła

    Temat jest o PHEV a Ty wyskakujesz ze starym 1.4. Jak chcesz wiedzieć wymieniam zgodnie z instrukcją co 12 miesięcy bo tras nie robię.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #63
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W Twoim przypadku elektryk wymagał by dłuższej trasy ale czego nie robi się dla środowiska Wiem, zaraz napiszesz ze masz to gdzieś i nie będziesz czekał na MOPie. Spoko, w takim razie kup PHEV.
    Oczywiście, że to napiszę, bo nie widzę żadnego sensu w wydłużaniu trasy o 25% i czekaniu na pustym MOPie, a do tego w tej samej cenie co Dieslem albo i drożej
    PHEV? A po co mi PHEV, skoro po pierwsze większość PHEV to silniki benzynowe, a spalanie PHEVa na autostradzie i eSkach, po których w 90% jeżdżę będzie na poziomie klasycznego ICE lub niewiele niższe?

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przy mojej trasie opóźnienie byłoby żadne, nie licząc wolniejszej jazdy autostradą przez jakieś 100 km. Dla mnie to nie powód żeby odrzucać elektryka w przedbiegach.
    Dla mnie to jest powód, bo po pierwsze - nie mam możliwości ładować się pod blokiem, więc musiałbym korzystać z publicznych ładowarek - obecnie spory większy koszt niż ładowanie w domu, do tego kolejna strata czasu, zwłaszcza na AC. Do tego wydłużenie większości wyjazdów co się równa kilka godzin tygodniowo więcej w samochodzie zamiast w domu.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Orlen faktycznie ostatnio dostarcza energię ale jak zarobią na mnie 200 zł miesięcznie zamiast tysiąca to wiem, że Obajtek kolejnej bańki szybko na mnie nie uciuła
    Przed chwilą miałeś się na Orlenie ładować tylko na trasach, czyli rzadko, a teraz już się okazuje, że cały czas

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Oczywiście, że to napiszę, bo nie widzę żadnego sensu w wydłużaniu trasy o 25% i czekaniu na pustym MOPie, a do tego w tej samej cenie co Dieslem albo i drożej
    PHEV? A po co mi PHEV, skoro po pierwsze większość PHEV to silniki benzynowe, a spalanie PHEVa na autostradzie i eSkach, po których w 90% jeżdżę będzie na poziomie klasycznego ICE lub niewiele niższe?
    W takim razie zwykła hybryda by się u Ciebie najlepiej sprawdzała.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Dla mnie to jest powód, bo po pierwsze - nie mam możliwości ładować się pod blokiem, więc musiałbym korzystać z publicznych ładowarek - obecnie spory większy koszt niż ładowanie w domu, do tego kolejna strata czasu, zwłaszcza na AC. Do tego wydłużenie większości wyjazdów co się równa kilka godzin tygodniowo więcej w samochodzie zamiast w domu.
    A ja mogę lądować się w garażu jak i pod sąsiednim blokiem, gdzie rok temu Energa postawiła ładowarki. Jak sam widzisz infrastruktura ma wpływ na podejście do elektryfikacji.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Przed chwilą miałeś się na Orlenie ładować tylko na trasach, czyli rzadko, a teraz już się okazuje, że cały czas
    Zapomniałem, że przejęli Energę. W każdym razie kokosów na mnie nie zarobią bo jedno tankowanie wyjdzie drożej niż ładowanie się w garażu przez cały miesiąc.

  5. #65
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    W takim razie zwykła hybryda by się u Ciebie najlepiej sprawdzała.
    Ale zwykła hybrydą na trasie niewiele zmienia Poza tym to nadal benzyniaki, a póki Diesle palą sporo mniej w trasie to nie, nawet miękka hybryda się nie sprawdzi
    W dodatku zamiast jakiejś kosiarki z mikserem, wolę obecnie poszukać amerykańskiego V8, będzie taniej niż hybrydą

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    A ja mogę lądować się w garażu jak i pod sąsiednim blokiem, gdzie rok temu Energa postawiła ładowarki. Jak sam widzisz infrastruktura ma wpływ na podejście do elektryfikacji.
    Jeśli ktoś jeździ wokół komina to owszem, mnie nawet ładowanie w domu niewiele by zmienilo. A ładowanie w trasie nawet mimo świetnej infrastruktury wychodzi drożej niż Diesel.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Zapomniałem, że przejęli Energę. W każdym razie kokosów na mnie nie zarobią bo jedno tankowanie wyjdzie drożej niż ładowanie się w garażu przez cały miesiąc.
    Jeszcze nie, bo zamrozili ceny prądu Zobaczymy co będzie w przyszłym roku, a jeśli nie masz własnej PV, to może się okazać, że będą zarabiać tyle samo albo więcej

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    W przyszłą sobotę będę jeździł Tonale PHEV. Zdam relacje.

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ale zwykła hybrydą na trasie niewiele zmienia Poza tym to nadal benzyniaki, a póki Diesle palą sporo mniej w trasie to nie, nawet miękka hybryda się nie sprawdzi
    W dodatku zamiast jakiejś kosiarki z mikserem, wolę obecnie poszukać amerykańskiego V8, będzie taniej niż hybrydą
    Dobra hybryda sprawdza się w trasie, tak twierdzi mój znajomy co jeździ firmową Toyotą Camry. Jest zachwycony, jedyne na co narzeka to ogranicznik około 200 km/h. Twierdzi, że na autostradzie pali koło 7 litrów a wiecznie się śpieszy.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Jeszcze nie, bo zamrozili ceny prądu Zobaczymy co będzie w przyszłym roku, a jeśli nie masz własnej PV, to może się okazać, że będą zarabiać tyle samo albo więcej
    To ile wg Ciebie podniosą ceny prądu - o 50%, 100% czy może o 200% ? Ile by nie podnieśli to i tak elektryk będzie dużo tańszy przy ładowaniu w domu niż samochód spalinowy.

  8. #68
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,567

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Dobra hybryda sprawdza się w trasie, tak twierdzi mój znajomy co jeździ firmową Toyotą Camry. Jest zachwycony, jedyne na co narzeka to ogranicznik około 200 km/h. Twierdzi, że na autostradzie pali koło 7 litrów a wiecznie się śpieszy.
    Tak, tak, pali 7l jak się śpieszy Zwłaszcza przy tych 200km/h
    Może i bym Ci uwierzył, gdybym kilku tysięcy kilometrów taką Camry z 2022 roku nie zrobił i owszem zejdzie poniżej 7l, ale na pewno nie przy 140km/h i tym bardziej nie przy polskim ruchu na autostradzie.
    Pomijam już to, jak bardzo bezpłciowy jest to samochód.

    Także gdzie ta dobra hybryda? To jak dobra hybryda sprawdza się w trasie już widziałem na przykładzie chociażby Volvo V90 B6, które nawet wg bardzo "realnego" testu WLTP pali 8l.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    To ile wg Ciebie podniosą ceny prądu - o 50%, 100% czy może o 200% ? Ile by nie podnieśli to i tak elektryk będzie dużo tańszy przy ładowaniu w domu niż samochód spalinowy.
    A dlaczego wg mnie? Nie, nie wg mnie tylko wg tego co operatorzy przedstawiali do zatwierdzenia URE. A przedstawili cenę za MWh dla gospodarstw domowych około 1200zł, wobec średniej 414zł w 2022.
    Po reakcji URE obniżyli o ok. 100zł.

    Ile wtedy końcowo kosztowała by kWh gospodarstwo domowe? Możesz sam bardzo prosto policzyć i odpowiedzieć na swoje pytanie.
    A jeśli nie wiesz jak policzyć to spójrz w cennik Energi, dla przykładu bez zamrożenia cen w cenniku dla G12W widnieje odpowiednio 1,7zł/kWh i 1,10zł/kWh, a dla G11 - 1.40zł. Oczywiście do tego składniki zmienne i składniki stałe.

    A potem odpowiedz sobie czy i jak długo będą ustawą blokowali ceny.

    I to wszystko przy wierze, że wraz ze wzrostem ilości elektryków akcyza na prąd dalej będzie wynosiła 0,005zł/kWh wobec np. 1,4zł/l dla benzyny, a rządzący dobrowolnie zrezygnują z wpływów do budżetu

    Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 18-02-2023 o 07:25

  9. #69
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,813

    Domyślnie

    Bardzo pozytywny test Tonale PHEV
    https://www.youtube.com/watch?v=SDqWQVNYgtM

    Dlaczego taki pozytywny? Bo to był pierwszy kontakt testującego z Tonale, nie jeździł słabszymi odmianami.
    Najlepsze jest stwierdzenie, że Tonale to "wielki krok do przodu po Giulii i Stelvio". Gość twierdzi, że PHEV zachęca do dynamicznej jazdy i jest bardzo przyjemny podczas codziennego użytkowania.
    W teście też widać, że tryb Dynamic wymusza uruchomienie silnika benzynowego, co może się czasem przydać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Tak, tak, pali 7l jak się śpieszy Zwłaszcza przy tych 200km/h
    Może i bym Ci uwierzył, gdybym kilku tysięcy kilometrów taką Camry z 2022 roku nie zrobił i owszem zejdzie poniżej 7l, ale na pewno nie przy 140km/h i tym bardziej nie przy polskim ruchu na autostradzie.
    Pomijam już to, jak bardzo bezpłciowy jest to samochód.
    Ja podaję wartości które mi podał , nie weryfikowałem ich. Podał średnie spalanie ogólne a nie tylko z autostrady. V8 pewnie Ci mniej spali....

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Ile wtedy końcowo kosztowała by kWh gospodarstwo domowe? Możesz sam bardzo prosto policzyć i odpowiedzieć na swoje pytanie.
    A jeśli nie wiesz jak policzyć to spójrz w cennik Energi, dla przykładu bez zamrożenia cen w cenniku dla G12W widnieje odpowiednio 1,7zł/kWh i 1,10zł/kWh, a dla G11 - 1.40zł. Oczywiście do tego składniki zmienne i składniki stałe.

    A potem odpowiedz sobie czy i jak długo będą ustawą blokowali ceny.
    Nawet przy takich stawkach elektryk cały czas wychodzi znacząco taniej przy kręceniu się po mieście i okolicach.

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    I to wszystko przy wierze, że wraz ze wzrostem ilości elektryków akcyza na prąd dalej będzie wynosiła 0,005zł/kWh wobec np. 1,4zł/l dla benzyny, a rządzący dobrowolnie zrezygnują z wpływów do budżetu
    Do pewnego momentu elektryki muszą być bardziej opłacalne w użytkowaniu, przynajmniej do 2030 kiedy sprzedaż samochódów spalinowych praktycznie przestanie być opłacalna.
    Naprawdę wierzysz, że rządzący nie skorzystają z okazji i nie opodatkują pojazdów spalinowych oraz nie będą blokować im wjazdu do centrów dużych miast?

    Oczywiście opłacalność używania samochodu elektrycznego będzie z czasem spadać ale równolegle będą spadać ceny takich samochodów oraz podnosić koszty użytkowania pojazdów spalinowych.

  10. #70
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,311

    Domyślnie

    https://youtu.be/SDqWQVNYgtM?t=192

    Fajny ten nowej-tradycji-wąż Viscontich nie niewiernego pożera, a ... wtyczkę ? albo jego głową jest wtyczka ? tylko jeszcze nic nie pożera, szybu naftowego jeszcze nie pożera , ale elektryczne już będą mieć szyb naftowy między pinami wtyczki .

    Kurcze , może są gdzieś tego typu naklejki z normalnym wężem, a zamiast Saracena wtyczką właśnie hm.

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez radosuaf w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 2612
    Ostatni post / autor: 11-04-2024, 14:34
  2. Zamówiona ! PHEV
    Utworzone przez Piskoor w dziale Tonale
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2023, 21:28
  3. Alfa Romeo Tonale
    Utworzone przez azar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2019, 09:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory