Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 136

Temat: Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

  1. #61
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE
    Postów
    19

    Domyślnie

    Update po kilku dniach

    Probowalem kontaktu przez infolinie (tam tylko przekazuja sprawe dalej), przez facebooka (chwila zainteresowania ale pozniej olanie i brak odpowiedzi), probowalem tez przez Linkedin - marketing Alfy (szybka odpowiedz, nawet przyznali mi racje ze obsluga klienta lezy, ale oni tez chyba odbili sie od sciany, dostajac odpowiedz ze to nie ich zakres obowiazkow

    Tak wlasnie dziala obsluga klienta juz po sprzedazy (przy problemach z autem).

    Zajebiscie bede polecal Alfe. I juz nawet nie chodzi o tych kilka tysiecy za naprawe ale podejsciem do klienta i brakiem mozliwosci rozmowy zniechecili mnie zupelnie.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Napisz do Global Motors (aktualnie mają na tapecie temat trzęsącego się i wibrującego Merca S AMG za milion złotych) albo Jacka Balkana jeśli chcesz nagłośnić sprawę, w FCA nikt się Twoim problemem nie zainteresuje, będzie tylko spychologia.
    Moim zdaniem, mimo, iż usterka nastąpiła po gwarancji (ledwo), to w markach premium często zdarza się gest handlowy.

  3. #63
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,480

    Domyślnie

    nim kogokolwiek polecisz przeczytaj sobie co to za usterka. Auto po gw.
    global motors to dwa fan boye klepiący auta z USA - byli sprzedawcy BMW.

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,814

    Domyślnie Stelvio FE - dziwny stukot z silnika (46 tys przebiegu)

    Cytat Napisał maalta1975 Zobacz post
    Zajebiscie bede polecal Alfe. I juz nawet nie chodzi o tych kilka tysiecy za naprawe ale podejsciem do klienta i brakiem mozliwosci rozmowy zniechecili mnie zupelnie.
    Pewnie liczyłeś na rozmowę z samym Prezesem FCA ale to w ten sposób nie działa - nikt nie będzie przecież tracił czasu i psuł sobie nerwów na rozmowy przez telefon ze zdenerwowanym klientem, któremu samochód popsuł się zaraz po gwarancji. Takie sprawy załatwia się pisemnie.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #65
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oddaj auto do rzeczoznawcy, najlepiej biegłego sądowego bo to dodatkowy atut dla ewentualnej rozprawy w sądzie. Jeśli pompa nie uszkodziła się w sposób nagły i biegły będzie wstanie udowodnić, że nadmierne zużycie nastąpiło już przez 45k km to jesteś w stanie zmienić podejście FCA. Mogło być tak, ze problemy były już wcześniej, a dopiero ich widoczny efekt przypadł na okres pogwarancyjny.

  6. #66
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,480

    Domyślnie

    zejdź proszę na ziemie- auto jest po gw ma 50 tkm! nic nie klepało, nagle zaczęło - za przeproszeniem wała udowodnisz tym bardziej, iż auto w ASO rozebrane do diagnostyki.

  7. #67
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Niestety mylisz się, dawno temu na uczelni miałem zajęcia z PKM z Panem, który procz tego, że był świetnym wykładowcą byl właśnie również biegłym sądowym i nie takie historie opowiadał, z tym, ze kij ma zawsze dwa końce bo opinie wydawał zarówno przeciw producentowi jak i klientowi. Jeśli gwarancja jest na 45k km, a nagle okazuje się, że przy 46k km coś stuka i jest to wynikiem problemów z układem smarowania to fachowiec będzie wstanie ocenić czy zużycie eksploatacyjne było w normie czy nie. Jak ktoś ma czas i nerwy może spróbować.

    Ale tak bardziej w temacie samej awarii to tutaj po raz kolejny czytam posty w tonie, że auto ma 50k km i miało prawo strzelić, a piszą to osoby, które w innych wątkach wyśmiewały inne koncerny, ze ich silniki padają po 100k km

  8. #68
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,480

    Domyślnie

    Przeczytaj jeszcze raz co napisałem - co chcesz udowodnić producentowi przez rzeczoznawcę jak silnik jest już rozkręcony?
    Wszyscy wiemy że jesteś mistrzem w odwracaniu kota ogonem i wciskaniu kitu oraz dorabianiu ideologi, ale doskonale wiesz, że nie o to chodziło. Po prostu jest to rzecz jak każda inna - ma prawo się wysr. i tyle, a że już po gw - przepraszam a co tu winny producent? nie bronię tu AR bo taka rzecz obiektywnie patrząc nie powinna się zdarzyć wcale no ale jak to w życiu bywa - zwyczajny pech.
    A że innym się psują?- jakoś tu w przeciwieństwie do innych marek plagi typowej jednej usterki nie widać. Dużo samochodów AR znasz z uszkodzoną pompą oleju? bo ja oprócz ww. przypadku żadnego natomiast nie znam żadnego właściciela np silnika TSI który nie wymieniał co najmniej raz rozrządu. Fakty nie mity.

  9. #69
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Widać nie masz pojęcia jak sie takie badania wykonuje. Skoro na podstawie rozczlonkowanego wraku auta biegły jest w stanie ocenić co zawiniło to na podstawie rozebranego silnika jest w stanie ocenić co zawiodło bo do tego trzeba rozebrać silnik na części pierwsze. No chyba, ze sugerujesz, że ASO zatarło ślady... W temacie sprzedaży Alfy Ty i tobie podobni próbowali wpłynąć na moderację aby zamknąć temat bo to antyreklama, antyreklamą to są takie wypowiedzi jak ta, że UWAGA auto padło po 46k km bo ktoś miał pecha. Nawet nie sama awaria jest antyreklamą bo to się może zdarzyć (i z tego co wiem to nie pierwszy przypadek w PL) ale jak "fani" na forum marki tak to tłumaczą to jak walczyć z mitem awaryjności? Przypomnę, że jeden niezadowolony "pechowiec" trafi z opinią do większego grona niż stu zadawolonych. Do dzisiaj gdzie nie ma wzmianki w polskim internecie o Giuli Q to przytaczana jest historia z naszego forum z pierwszą wadliwą Giulią, której właściciel walczył o wymiane auta, a nie silnika. Po 3 latach ludzie nadal piszą o awaryjności przez pryzmat jednege przypadku. Ja koledze życzę powodzenia i mam nadzieję, że FCA zmieni podejście bo zostawienie klienta po 1k km od zakończenia gwarancji nie jest dobre ani dla klienta ani dla producenta, który walczy o wzrost sprzedaży.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 05-03-2020 o 08:34

  10. #70
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,480

    Domyślnie

    Chłopie daj spokój swoimi wywodami - coś gdzieś posłyszałeś u wuja Zbyszka przy grillu, że jego kumpla szwagra brat o jakimś tam biegłym słyszał i tak powstają urban legends! - nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Takim poradami narobisz człowiekowi tylko kosztów. "Logika" jaką od dawna prezentujesz jest taka że jak i nawet po 5 latach od produkcji nawet za free w AR żarówki mają wymieniać bo dbają o poprawę wizerunku. Już widzę jak meganke żabojady po gw naprawiają - ASO padłoby ze śmiechu.
    Silnik trzeba było rozebrać w obecności rzeczoznawcy, a i tak sąd może wysłać cię na szczaw bo taka opinia będzie miała charakter opinii prywatnej tj wykonanej nie przez biegłego powołanego przez sąd. Proponujesz gościowi dłuugą kosztowną drogę której korzystne rozstrzygnięcie jest delikatnie mówiąc mało prawdopodobne.
    Trzeba było brać gest handlowy naprawić i jak nie pasuje - sprzedać i kupić coś innego - tyle w temacie.
    Popatrz co wyprawiają inni producenci - jest tego pełno w necie ( honda, mazda, grupa VAG, płonące merce klasy A czy BMW - tam się zaloguj i pisz te wywody a nie czepiłeś się jak rzep psiego ogona i gdzie tylko nowy wątek zaczynasz swoją mantę od początku)
    powtórzę co napisałem -
    Ja logiki takich osób stękających, płaczących i roszczeniowych naprawdę nie rozumiem - sprzedać i po sprawie - po co się męczyć szkoda życia. Jak myślisz czy gdyby moja AR sie psuła nadal posiałbym ją? oczywiście że nie, bo szkoda mi czasu i nerwów na takie głupoty. To jest tylko rzecz.
    Koledze oddano zastępcze o ile pamiętam BMW żonka i on jest zachwycony więc- sprawa wydaje się prosta jak drut.

Podobne wątki

  1. 1.9JTD 150km - dziwny stukot przy włączonym silniku
    Utworzone przez belmondoe w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-06-2018, 18:56
  2. AR156 dziwny stukot okolice sprężarki klimy
    Utworzone przez Kacper_96 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 12:11
  3. [159] Dziwny stukot przy odpalaniu
    Utworzone przez lukas83 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 15:51
  4. Dziwny stukot silnika, gaśnie podczas jazdy.
    Utworzone przez krzysiu955 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-11-2011, 23:17
  5. Dziwny stukot spod maski
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 00:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory