Strona 72 z 112 PierwszyPierwszy ... 22626364656667686970717273747576777879808182 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 711 do 720 z 1114

Temat: Wykresy z hamownii naszych alf

  1. #711
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Reasumując:
    -robię program na hamowni - jestem HERO bo mam kreski
    -robię program ,,na drodze" bez hamowni - jestem frajerem bo nie mam ,,kresek"

    Bo tak czytam od jakiś kilku stron ten temat i do takich wniosków może dojść osoba postronna, nie mająca o ,,czipsach" bladego pojęcia ( np. ja ;P ) a chcąca mieć ,,kreski" pod maską ;D. Że tak wtrącę mały OT w temat i wzajemnie obrzucanie się ,,błotem" tych mających hamownie vs Ci którzy jej nie mają.

    I bądź tu człowieku mądry gdzie przynajmniej wywalić EGR z programu nie mówiąc o reszcie

  2. #712
    criss
    Gość

    Domyślnie

    kurde, coś tam w sofcie potrafię grzebnąć biorę kredyt na hamownie (a co mi tam), potem zamontuje ją w garażu i zostane szanującym sie tunerem

  3. #713
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Ciechanowiec
    Auto
    159 1.9 mJTD
    Postów
    98

    Domyślnie

    Stacjonarka ma kilka zalet.
    -Siedzisz na dupie w 1 miejscu. (wygoda)
    -Brak możliwości wyrwania mandatu. Chyba że za zakłócanie spokoju.

    Bez hamowni niby nie można się pochwalić kreskami przed i po?
    Przecież i tak to tylko poglądowo. Mi nie robi różnicy jak zobaczę wykres na xxx czy yyy KM/Nm
    Można se strzelić kreski nawet app
    Lepiej zweryfikować czas np 80-140 (legalnie na autostradzie)

  4. #714
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Patrząc na tą dyskusję, można wywnioskować iż ludzie którzy nie mięli styczność z hamownią w ogóle nie znają jej możliwości, a mają najwięcej do powiedzenia.
    Nie robiąc wywodu polecam prosty zabieg, niech przeciwnicy hamowni spróbują sobie zrobić bardzo mocny mod, łącznie ze zmianą osprzętu itp.
    Takie autko można wystroić na drodze, nie weryfikując go na hamowni. Obstawiam że jadąc tym autem jak będzie załadowane i to najlepiej pod górkę, pożegnacie się z motorem.

    Jak widać na tym forum przekonanie jest takie iż hamownia tylko kreski generuje.
    SCYZ-GUM , Myślenice , 3-go Maja 22
    Modyfikacje Mechaniczne, Serwis, Sprzedaż AR

  5. #715
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Patrząc na tą dyskusję, można wywnioskować iż ludzie którzy nie mięli styczność z hamownią w ogóle nie znają jej możliwości, a mają najwięcej do powiedzenia.
    Masz rację, może mi ktoś w końcu wytłumaczy, co to jest hamownia??? To jakiś lokal, gdzie ludzie obrzucają się wulgaryzmami?

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Nie robiąc wywodu polecam prosty zabieg, niech przeciwnicy hamowni spróbują sobie zrobić bardzo mocny mod, łącznie ze zmianą osprzętu itp.
    A ja nie robiąc wywodu stwierdzę, że nie trzeba się brać za wszystkie roboty, które są "w okolicy" i wtedy się żyje spokojniej. Robi się to, w czym się człowiek czuje dobrze. Mocne mody i zmiany osprzętu robi się po coś - żeby przekroczyć granicę, którą wyznacza Ci fabryczny osprzęt. I do tego hamownia jest niezbędna - bo jeśli policzysz sobie, że określona turbina + określone wtryskiwacze + określony słupek silnika powinny Ci wygenerować c.a. 300 KM - to fajnie byłoby zweryfikowac na ile teoria pokryła się z praktyką. I zawsze jest niebezpieczeństwo, że coś przy testowaniu takiego "mocnego modu" wystrzeli - i też lepiej, żeby się to stało gdy auto nie jest w ruchu drogowym.

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Takie autko można wystroić na drodze, nie weryfikując go na hamowni. Obstawiam że jadąc tym autem jak będzie załadowane i to najlepiej pod górkę, pożegnacie się z motorem.
    A ja obstawiam, że jeśli sam nie popatrzysz w soft na to, co zrobił tuner, to auto świetnie wystrojone na hamowni może równie dobrze pożegnać się z tym światem np. na większych wysokościach n.p.m. Tajemnica tkwi w tym, że im bardziej zbliżasz się do granicznych wartości, przy których dany podzespół może pracować - tym gorzej dla tego podzespołu. A nie jest jakąś straszną tajemnicą np. wiedza dot. wydajności danej turbiny czy danego wtryskiwacza. Robisz bezpiecznie i z zapasem - i szansa, że coś wybuchnie jest mniejsza, niż przy ostrych modach. Nie każdy chce mieć wyciśnięte z silnika ostatnie konie, jakie jeszcze żyją.

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Jak widać na tym forum przekonanie jest takie iż hamownia tylko kreski generuje.
    U nas w okolicach chłopaki hamowniami robią wydechy z nierdzewki. Serio. A kreski to wciągają, czy coś...
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 18-02-2016 o 21:45
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #716
    criss
    Gość

    Domyślnie

    ja np. nie pisze ze hamownia kreski generuje, za to ci co mają hamownie piszą że bez hamowni to nie tuning bo kresek nie widać.

  7. #717
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Masz rację, może mi ktoś w końcu wytłumaczy, co to jest hamownia??? To jakiś lokal, gdzie ludzie obrzucają się wulgaryzmami?



    A ja nie robiąc wywodu stwierdzę, że nie trzeba się brać za wszystkie roboty, które są "w okolicy" i wtedy się żyje spokojniej. Robi się to, w czym się człowiek czuje dobrze. Mocne mody i zmiany osprzętu robi się po coś - żeby przekroczyć granicę, którą wyznacza Ci fabryczny osprzęt. I do tego hamownia jest niezbędna - bo jeśli policzysz sobie, że określona turbina + określone wtryskiwacze + określony słupek silnika powinny Ci wygenerować c.a. 300 KM - to fajnie byłoby zweryfikowac na ile teoria pokryła się z praktyką. I zawsze jest niebezpieczeństwo, że coś przy testowaniu takiego "mocnego modu" wystrzeli - i też lepiej, żeby się to stało gdy auto nie jest w ruchu drogowym.



    A ja obstawiam, że jeśli sam nie popatrzysz w soft na to, co zrobił tuner, to auto świetnie wystrojone na hamowni może równie dobrze pożegnać się z tym światem np. na większych wysokościach n.p.m. Tajemnica tkwi w tym, że im bardziej zbliżasz się do granicznych wartości, przy których dany podzespół może pracować - tym gorzej dla tego podzespołu. A nie jest jakąś straszną tajemnicą np. wiedza dot. wydajności danej turbiny czy danego wtryskiwacza. Robisz bezpiecznie i z zapasem - i szansa, że coś wybuchnie jest mniejsza, niż przy ostrych modach. Nie każdy chce mieć wyciśnięte z silnika ostatnie konie, jakie jeszcze żyją.



    U nas w okolicach chłopaki hamowniami robią wydechy z nierdzewki. Serio. A kreski to wciągają, czy coś...
    Jak widać źle odebrałeś mój przekaz. Myślę że główni oskarżeni w tym wątku nie będą mięli z tym problemu.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    ja np. nie pisze ze hamownia kreski generuje, za to ci co mają hamownie piszą że bez hamowni to nie tuning bo kresek nie widać.
    Na hamowni nie chodzi o kreski, aby zrozumieć trzeba się osobiście przekonać.

  8. #718
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Na hamowni nie chodzi o kreski, aby zrozumieć trzeba się osobiście przekonać.
    pisałes o kreskach to ci odpisałem o kreskach o tu

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Jak widać na tym forum przekonanie jest takie iż hamownia tylko kreski generuje
    co hamownia pokazuje to dobrze wiem, ale też nie czyńmy hamowni wyrocznią, zresztą TuneFORCE pisał że tuningował wcześniej bez hamowni ale wtedy też nie pisał że to jest nie tuning, za to teraz kiedy ma hamownie jedzie po innych co wykonują dobrze swoją robotę bo na koniec wykresu nie dają

  9. #719
    Użytkownik Rowerzysta Avatar 5turbo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    159,GT, Bravo 2.0, Formuły Promot III, Dallara F393
    Postów
    259

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    czyli Conmir nie tuninguje aut według ciebie bo nie ma hamowni? za to ty i cinek macie MAHA i to wy jesteście tunerami pełną gębą, z czego jeden w edc16c39 wyłącza egr wypełnieniem mapy bo 4 histerez nie chce sie poszukać
    Cytat Napisał criss Zobacz post
    kurde, coś tam w sofcie potrafię grzebnąć biorę kredyt na hamownie (a co mi tam), potem zamontuje ją w garażu i zostane szanującym sie tunerem
    A może nam criss powiesz, skoro coś potrafisz grzebnąć w sofcie, jaka jest różnica dla pracy silnika z egr zrobionym wypełnieniem mapy od zrobienia tego czterema histerezami? Pytam tylko o to, a nie o wywód że się nie chce poszukać.



    Cytat Napisał culmen Zobacz post
    Stacjonarka ma kilka zalet.
    -Siedzisz na dupie w 1 miejscu. (wygoda)
    -Brak możliwości wyrwania mandatu. Chyba że za zakłócanie spokoju.

    Bez hamowni niby nie można się pochwalić kreskami przed i po?
    Przecież i tak to tylko poglądowo. Mi nie robi różnicy jak zobaczę wykres na xxx czy yyy KM/Nm
    Można se strzelić kreski nawet app
    Lepiej zweryfikować czas np 80-140 (legalnie na autostradzie)
    Widzisz culmen, dla niektórych jest też ważny przebieg krzywych momentu i mocy oraz gdzie występują wartości szczytowe. Wiesz chociaż dlaczego?





    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    o patrz, ciekawostka taka - znam człowieka, który na hamownię jeździ na pomiar i dziwnym trafem jego softy generują podobne cyfry do tych, które były robione na hamowni...
    hahaha, niezła bzdura - już to widzę, jak producenci sterowników masowo wrzucają na google drive albo dropbox wszystkie protokoły do komunikacji z najnowszymi ecu
    I bardzo dobrze, że są tacy ludzie. Tylko należy uwzględnić, że NIE MA dwóch takich samych silników. Każdy jest inny przy takiej, a nie innej produkcji tego i zakładanych tolerancjach, każdy jest inaczej wyeksploatowany. Czyż nie? Każdy inaczej zareaguje na takie same oprogramowanie. Ba, każdy pokaże coś innego nawet przy tych samych parametrach w logach.

    Cytat Napisał siewcu Zobacz post
    a zasadnicza różnica jest taka, że auto strojone na drodze - na drodze zawsze pojedzie, a auto strojone na hamowni niekoniecznie pojedzie na drodze...
    Mówimy o dobrze zrobionej robocie na hamowni czy czymś na odpierd..?



    Cytat Napisał michal_71 Zobacz post
    Właśnie przeczytałem ten wasz cały OT, i wypowiem się dość krótko z perspektywy klienta(subiektywnie):

    2. Decydując się na podniesienie mocy oczekuję, że osoba która wykona tą usługę oceni stan mechaniczny auta przed przystąpieniem do pracy. Jeśli ma hamownie to zapewne z niej skorzysta i powie - jest ok-seria, nie "zaglądając pod maskę". Jak się nie ma hamowni to trzeba jednak "zajrzeć pod maskę". Po upewnieniu się, że wszystko jest ok usługodawca zweryfikuje moje oczekiwania pod kątem możliwościami danej jednostki oraz swojego doświadczenia. Chcę aby auto lepiej zbierało się od dołu oraz było bardziej dynamiczne przy wyprzedzaniu, przy tym nie zostawiało zasłony dymnej oraz aby nie spowodowało uszkodzenia silnika i osprzętu. Jeśli chodzi o weryfikację to decydują tu wrażenia z jazdy "po" a nie papier. Papier to taki dodatek, dzięki któremu możesz chwalić się znajomym - "Panowie patrzcie sto pięćdziesiąt pięć kunia!" - i tyle... Jeśli ktoś chce taki wykres, to pojedzie do kogoś kto mu go da, mi to obojętne.
    A co jeśli wszystkie parametry z pkt. widzenia logów dynamicznych są prawidłowe, a brakuje mocy? Jak to sprawdzisz, że brakuje? Odczuciem?
    Tu masz taki przykład:
    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ml#post1771077


    I jeszcze może ośmiele się zadać parę pytań do postu @sdero jeśli nikomu to nie będzie przeszkadzać. W końcu tytuł wątku to wykresy z hamowni naszych alf
    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ml#post1772260

    Wykres 1 147-2.jpg. Dlaczego maksymalny moment jest przy 2785 obr/min i moc przy 3346? To nam daje 561 obrotów użytecznych? Mam więcej w formułach które mają wałki w okolicach 330 stopni. Czemu tak późno niuto przeniosłeś, a moc tak w dół? Nie można tego rozszerzyć? Odcinkę tak wysoko też podniosłeś ~4850 obr/min? Czemu akurat tak wysoko jak to już dużo wcześniej leci w dół? Po co się tak robi?

    Wykres 2 159.jpg 3900 się kończy wykres? Nie można tego wyżej przeciągnąć? Czas pomiaru 13 sek. Na 3 biegu to było robione?

    Wykres 3 147-1.jpg Moment maksymalny przy 2652 obr/min. Strasznie wysoko. Czym to jest pokierowane? I znów zakręcone 4800. Potrzebne jest tak wysoko kręcić jak tam już się nic nie dzieje? Pomiar 13 sek jak wyżej, też 3 bieg? Na 4 nie było by więcej logów do analizy?

    I jeszcze mam takie pytanie ad samego wykresu i osi. Czemu te osie obrotów nie pokrywają się z wykresem? Jakoś to dziwnie poprzesuwane.

    Wykres 4 CRUZE.jpg Ładne "kreski. Po co kręcić do 4800? I co się dzieje od 4400 obr/min leci to tak gwałtownie w dół i się zawija na płasko od 4550? Czemu tak jest? Nie złapała tego termika? I co się dzieje z tymi stratami na końcu, że to tak w górę leci?

    Wykres 5 hamownia.jpg Ładne przebiegi momentu i mocy. 177KM przy 3789 i 405 Nm przy 2217. Nie da się więcej ugrać? Gdzieś czytałem na forum, że 200 jest do ugrania na seryjnych gratach. A z chęcią bym taki na 200 zobaczył.






    A tak na koniec to bym bardzo prosił żeby jurand vel tomek_krk, @sdero, criss, aromeo ustosunkowali się do tego posta w całości. Nie wybiórczo tak jak zawsze, tylko w całośći, szczególnie do części z wykresami wrzucanymi w tym poście. Pisano tam o niedoborach mocy i prawidłowych wartościach odczytanych z diagnoz a wnioskuje, ze nikt tego nie analizował bo żadnej odpowiedzi na ten fragment nie ma. I jak mam stwierdzić, że mam niedobór mocy jeśli logi są prawidłowe?
    http://www.forum.alfaholicy.org/tuni...ml#post1771077
    www.5turbo.com
    Nowe natchnienie Promot 76/84
    Nowsze Dallara F393
    159 1.9 280 F40 inside
    159 ti 2.4 210
    Fiat Barchetta 131
    Fiat Coupe 2.0 20VT 220

  10. #720
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm BMW 535d F10
    Postów
    58

    Domyślnie

    Panie 5turbo Pan to chyba jest adwokatem Pana cinek_ bo jeżeli w jakimś temacie ktoś coś negatywnie napisze na Pana cinek_ to już Pan jest i go bronisz. Czy Pan cinek_ nie umie zadbać sam o siebie tylko musi się posługiwać kolegami? Wydaje mi się że powyższy post jak Pan pisał to z za pleców ktoś Panu podpowiadał co pisać.
    Do Pana analizy wykresów nie będę się odnosił bo to nie moje wykresy.

    Może Pan zanalizuje jeden wykres. Na przykład taki:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	169456d1434019945-wykresy__hamownii_naszych_alf-wykres.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	213.4 KB
ID:	191439

    Chociaż Pan już ten wykres zanalizował w taki sposób: "1600 użytecznych obrotów. Chyba nie ma się czym chwalić"

    Soft zrobiony przez Pan cinek_ ale nie hamowany na Waszej MAHA. To co soft źle zrobiony czy ta Wasza MAHA źle mierzy?

    Może ta Wasza hamownia nie jest z kalibrowana bo 3 stycznia 2014 roku na facebooku Cinsoft pojawił się taki wpis:
    Po dwóch dniach rozbiórki hamowni w starej lokalizacji udało nam się dziś przetransportować urządzenie do nowego warsztatu - ponad 3,5 tony jest już na miejscu Do końca tygodnia przetransportujemy ramy pomocnicze dla przedniej rolki i od nowego tygodnia rozpoczynamy montaż, który przeprowadzony będzie przez Maha Polska. Urządzenie przejdzie pełny przegląd jak i kalibrację - protokół zamieścimy na fb jak i www
    Od tamtego czasu jakoś nie zobaczyłem tego protokołu.
    To ta MAHA jest w końcu skalibrowana?

Podobne wątki

  1. wykresy z FES - przepływomierz
    Utworzone przez andrijew w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:36
  2. Wykresy z alfadiaga dla 1.6T.S
    Utworzone przez majster w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-10-2010, 11:29
  3. wykresy jtd 105KM
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-08-2010, 21:02
  4. Wykresy z hamowni naszych włoszek (i nie tylko) :)
    Utworzone przez Młody_Alfista w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 18:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory