Strona 78 z 83 PierwszyPierwszy ... 2868697071727374757677787980818283 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 823

Temat: Co planujecie kupić po Alfie 159 ?

  1. #771
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    686

    Domyślnie

    Jest jeszcze C5 Aircross... Dobra cena, atrakcyjny wygląd. Do tego diesel pasujący do "naszych" podatków, czyli poniżej 2.0.

  2. #772
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Też bym brał Stingera. Ale w sumie jest jeszcze Reno Talisman Grandtour, z silnikiem 1.9 ma koło 220 kuni, a za 150 tysi masz już najbogatszą wersję.

  3. #773
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Serwis gwarancyjny Kia to porażka. Alfa przy Kia ma super obsługę.
    Auto do tego jest krowiaste i ciężkie. Mi tez się specjalnie nie podoba. Nie jest to ładny samochód. Jest krzykliwy.
    Miałem podejście do oglądania kilka razy i jestem zupełnie na nie.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 30-11-2018 o 07:52

  4. #774
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bebok Zobacz post
    Cześć i chwała
    Przymierzam się do zmiany 159 na nowe auto. Nowe w sensie - z salonu.
    Nie interesują mnie suvy, tylko liftbacki/grancoupe/shooting break w ostateczności kombi. Nie chcę sedana z uwagi na małą praktyczność bagażnika (np kupiłem niedawno tv 65cali i musiałem prosić kuzyna w Octavii liftback, żeby mi go przywiózł ze sklepu).
    Benzyna. Najlepiej powyżej 200 koni. Wskazany napęd rwd lub awd.
    Cena powiedzmy do 180 000. Całości kwoty nie posiadam, czyli kilkadziesiąt tys wpłaty, reszta na kredyt 3-4 lata. Chyba, że się dogadam z kolegą, który trochę kasy ma, wtedy za gotówkę.

    Na ten moment byłem w salonie Kia i zagadywałem o Stingera 2.0 gt line. Do produkcji na maj, z kontenera na marzec.

    Jakie macie propozycje?

    Pozdro
    Tomek
    Widzę, że jeszcze nikt nie wspomniał o Volvo V60 CC poprzedniej generacji. Volvo robi turbo promocję bo wchodzi (w sumie wszedł) następca. Możesz kupić nowe w cenie 150-160K, które jakiś rok temu cennikowo wychodziło ponad 200K. T5 245KM AWD, wersja summum, więc bdb wyposażone, prześwit jak suv, przy okazji nie bycia suvovym dyliżansem.

  5. #775
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    No, Volvo w takiej cenie to jest już jakaś opcja. Tylko wielkościowo raczej poniżej średniej w segmencie.
    Byłem dziś u Skody i Superb 2.0 272KM 4x4 DSG wersja Laurin i Klement + kilka dodatków za 6000 i wyszło 184000. Po rabacie 171000 + dywaniki i mata do bagażnika. Bez większych negocjacji, sprzedawca sam obniżał cenę. Myślę, że jeszcze coś idzie utargać.

    Przyznam, że boję się Stingera, bo na necie jest dość trochę żali wylanych na Kia za silniki z pękniętym blokiem po 40000 czy padnięte uszczelki głowicy przy podobnym przebiegu, a także inne usterki, które trzymają auto w serwisie przez dwa miesiące, a przebieg znikomy. Nie chciałbym jadąc za granicę stanąć na środku autostrady, bo elektronika powiedziała,że dziś jest dzień na zrobienie seppuku, albo tłok stwierdzi, że ma dość i se pęknie.

    Skoda może nie wygląda przebojowo, ale budzi zaufanie, no i to miejsce w środku.
    Sam nie wiem

  6. #776
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    bierz Stingera! nawet policja go kupuje! Z zewnątrz może nie za piękny ale w środku ma tak, że nie chce sie wychodzić! szczególnie z czerwoną skórą! Pracuje w salonie Kii i jeszcze żaden Stinger do nas nie wrócił na naprawy pogwarancyjne!

  7. #777
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Trudno żeby dwuletnie auto miało na pogwarancyjne lecieć.

  8. #778
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    bierz Stingera! nawet policja go kupuje! Z zewnątrz może nie za piękny ale w środku ma tak, że nie chce sie wychodzić! szczególnie z czerwoną skórą! Pracuje w salonie Kii i jeszcze żaden Stinger do nas nie wrócił na naprawy pogwarancyjne!
    Tyle że jak coś wróci na gwarancji z uszkodzonym silnikiem to samochodu zastępczego nie uswiadczysz, co jest bardzo wyraźnie napisane w warunkach gwarancji. A czas naprawy to kilka miesięcy....

    Poza tym dla mnie to auto jest zwyczajnie brzydkie.

  9. #779
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    No mnie też się średnio podoba Stinger zwłaszcza przód jest taki dziwny. Ale miałem przyjemność siedzieć w wersji GT i powiem że można się poczuć naprawdę jak w aucie premium, a myślę że nie które dużo droższe auta nie mają takiego wnętrza. A już porównując do skody to jest przepaść, bo o ile skoda na zewnątrz jakoś wygląda, to w środku to jest po prostu skoda.

  10. #780
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Jak widać każdy ma swój gust, ale ja, gość który uznaje tylko nadwozie cuope, z aut 4-5 drzwiowych mógłbym jeździć chyba tylko Stingerem. Bardzo mi się podoba, również z wyglądu - niski i szeroki, do tego jakość wykończenia i właściwości jezdne. I przede wszystkim jest inny, wyróżnia się, a o to coraz trudniej w dzisiejszej motoryzacji.


    Cytat Napisał Bebok Zobacz post

    Przyznam, że boję się Stingera, bo na necie jest dość trochę żali wylanych na Kia za silniki z pękniętym blokiem po 40000 czy padnięte uszczelki głowicy przy podobnym przebiegu, a także inne usterki, które trzymają auto w serwisie przez dwa miesiące, a przebieg znikomy. Nie chciałbym jadąc za granicę stanąć na środku autostrady, bo elektronika powiedziała,że dziś jest dzień na zrobienie seppuku, albo tłok stwierdzi, że ma dość i se pęknie.

    Skoda może nie wygląda przebojowo, ale budzi zaufanie, no i to miejsce w środku.
    Sam nie wiem
    To poczytaj dokładniej na forach o Skodzie i innych markach Na temat każdego auta, każdej marki znajdziesz trochę żali, jak będziesz tak podchodził do tematu to nic nie kupisz, bo Kia mimo swoich wpadek i tak jest w czołówce bezawaryjności. A dzisiaj nie ma bezawaryjnych aut, nawet właściciele Toyot mają coraz więcej do powiedzenia na temat usterek. Takie mamy czasy, i tyle
    Ale jeśli szukasz głównie przestrzeni, to Superb jest najlepszym wyborem.


    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    bierz Stingera! nawet policja go kupuje! Z zewnątrz może nie za piękny ale w środku ma tak, że nie chce sie wychodzić! szczególnie z czerwoną skórą! Pracuje w salonie Kii i jeszcze żaden Stinger do nas nie wrócił na naprawy pogwarancyjne!
    Na pogwarancyjne to na pewno nie , ale już pierwsi klienci zgłaszali jakieś problemy ze skrzyniami biegów.
    Byłeś na szkoleniu Stingera?




    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Tyle że jak coś wróci na gwarancji z uszkodzonym silnikiem to samochodu zastępczego nie uswiadczysz, co jest bardzo wyraźnie napisane w warunkach gwarancji. A czas naprawy to kilka miesięcy....
    Zgadza się, ale Kia nie jest jedyna - za to ma zdecydowanie najlepszą gwarancję na rynku, bo dalej są marki które oferują gwarancję na auto tak długą jak się dostaje na pralkę.
    Dlatego tak ważne jest żeby wybrać samochód jak najbardziej dopasowany do swoich potrzeb. Jeden będzie wolał 7 lat gwarancji bez bezpłatnego auta zastępczego, a drugi wybierze samochód z autem zastępczym na czas naprawy usterki, choć gwarancja będzie tylko na 2 lata.

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Poza tym dla mnie to auto jest zwyczajnie brzydkie.
    Analogicznie jak wyżej - gusta są różne, więc dla jednego Stinger będzie brzydki a Superb piękny, a dla innego będzie dokładnie odwrotnie. No i całe szczęście, że tak jest, bo inaczej wszyscy jeździliby tym samym.

Podobne wątki

  1. [159] Jakiej firmy kupić śruby zabezpieczające? Jaki jest rozmiar w Alfie?
    Utworzone przez Wodzu w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 09:30
  2. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 20:50
  3. Co planujecie kupić po Alfie 156?
    Utworzone przez syfon w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 24-09-2013, 16:43
  4. Czy planujecie jakis spot?
    Utworzone przez hobbit_666` w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 22:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory