Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 94

Temat: Ciężko chodzą biegi

  1. #71
    Użytkownik Świeżak Avatar Nikos
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150KM,Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał jedrek1980 Zobacz post
    Koledzy mam takie pytanie czy u was też trzeci bieg wchodzi tak jakby wskakiwał z lekkim oporem nie wiem jak to inaczej nazwać
    u mnie podobnie 3-ka tak jak u Ciebie wchodzi z lekkim oporem i właśnie chodzi mi po głowie wymiana oliwy w skrzyni...

  2. #72
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    odświeżam temat...
    kolego Nikos wymieniłeś olej w skrzyni? pomogło na haczenie/ opór przy wrzucaniu biegów?
    A może regulował ktoś linki - taki zabieg pomógł?

  3. #73
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał boss_do Zobacz post
    odświeżam temat...
    kolego Nikos wymieniłeś olej w skrzyni? pomogło na haczenie/ opór przy wrzucaniu biegów?
    A może regulował ktoś linki - taki zabieg pomógł?
    U mnie ciężko chodziły biegi jak kupiłem alfę - były 2 problem - na postoju ciężko czasem było wbić 1 lub R, drugi problem to było haczenie podczas jazdy, głównie 3. Najpierw wymieniłem sprzęgło, przy okazji dwumas I wysprzęglik - to rozwiązało pierwszy problem. Potem kiedyś zmieniałem też olej w skrzyni I dolałem ceramizer, ale to właściwie nie zmieniło nic jeśli chodzi o haczenie 3. W międzyczasie zdecydowałem się zmienić łożyska w mechaniźmie różnicowym (bo skrzynia od zawsze miała metaliczny dźwięk), przy okazji znowu wlałem nowy olej. Żadnej poprawy. Potem miałem awarię linek/cięgien zmiany biegów - urwała się jedna. Po wymianie cięgien na nowe biegi zaczęły wchodzić dość lekko, niestey czasem przychaczy przy wrzucaniu 3. I tu jest paradoks -przez to że chodzą lżej w 95% wrzucania biegów, to przyzwyczajam się do mniejszej siły potrzebnej do wrzucania biegu, więc jak już przychaczy czasem na 3, to z automatu nie stosując większej siły sporadycznie "uda" mi się nie wrzucić do końca biegu i jest zgrzyt (i czuję obciach).

    W planie mam wymianę pozostałych 6 łożysk na wałkach w skrzyni, myślę że to akurat nie będzie miało wpływu na hacznie, tylko na ten metaliczny dźwięk łożysk który w wielu skrzyniach m32 jest standardem. Haczenie już sobie odpuszczam - z różnych opini wiem że wielu ma ten sam problem I mam wątpilwości czy jest na to jakieś proste rozwiązanie.

  4. #74
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Mam identyczny problem, jest opór przy wrzucaniu 1 i wstecznego na postoju!

    Czyli wysprzęglik rozwiązał tan problem??
    U mnie sprzęgło jest w porządku auto ma przejechane 78 tys, linki wyglądają jak nowe...

  5. #75
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,059

    Domyślnie

    Cytat Napisał boss_do Zobacz post
    Mam identyczny problem, jest opór przy wrzucaniu 1 i wstecznego na postoju!

    Czyli wysprzęglik rozwiązał tan problem??
    U mnie sprzęgło jest w porządku auto ma przejechane 78 tys, linki wyglądają jak nowe...
    Nie czytasz uwaznie. Wysprzeglik wymienilem przy okazji tylko bo lozysko juz halasowalo.dwumas tez wymienilem bo juz byl na wykonczeniu.wg mojej wiedzy problemem w moim przypadku byla przypalona tarcza sprzegla - kupuje sie ja w komplecie z dociskiem z tego co mi powiedziano wiec i ten element byl wymieniony.ewentualnie przyjzalbym sie ciegnom od drazka,poszukaj czy to sie jakos reguluje czy ewentualnie trzeba wymieniac.

    Co do wymiany/diagnozy problemow z wrzucaniem 1 i R i powiazania ich z padnietym sprzeglem, to u mnie mechanik powiedział że jak przy toczeniu sie powolnym auta 1/R wchodza lekko a tylko na postoju ciezko to wlasnie jest to wina sprzegla
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 15-01-2015 o 13:41
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  6. #76
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar boss_do
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Brera 3.2 V6 Q4; 147 1.6 TS; GTV 2.0 TS
    Postów
    131

    Domyślnie

    Kolego epsonix dzięki za informację, racja napisałeś "przy okazji" .

    Haczenie przy ruszaniu na postoju zdecydowanie obniża komfort jazdy, w szczególności jak ruszam z pod świateł i nie mogę wbić 1 lub na parkingu R. Sprzęgła nie będę wymieniał ale wymienię płyn hamulcowy, może odpowietrzenie układu pomoże, bo w pracy sprzęgła miałem dziwny objaw, mianowicie kilka razy przy manewrach parkingowych pedał sprzęgła przy jednorazowym wciśnięciu szedł za lekko, praktycznie bez oporu, po jego odpuszczeniu i ponownym wciśnięciu wsio wracało do normy.

    No i przeprowadzę test toczenia samochodu z 1 i R

  7. #77
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Kalety
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sport Plus 2.0 JTDm 170 km - 2011 r
    Postów
    70

    Domyślnie

    Odkopię trochę ten wątek,

    Przeczytalem cały ten temat, ale mój problem jest taki.. gdy auto nie jest rozgrzane są duże problemy z wrzuceniem 1 i 2 biegu, czasami też ze wstecznym (trzeba użyć dosyć dużej siły żeby wrzucic). Samo rozgrzanie się samochodu w sumie nie powoduje znacznej poprawy. Generalnie biegi chodzą lepiej na postoju niż np. w czasie toczenia się. Reszta biegów jest OK. Olej wymieniony, brak poprawy.

    Można coś jeszcze zrobić ? Mało inwazyjnym sposobem (typu wymiana sprzęgła) ?

    Pozdro

  8. #78
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Najmniej inwazyjna na początek to może być regulacja linek, oraz sprawdzenie układu hydraulicznego wysprzęglika - wymiana płynu, sprawdzenie prawidłowości działania pompki sprzęgłowej. Jak nie pomoże to trzeba zrzucać skrzynie i szukać dalej.

  9. #79
    Użytkownik Świeżak Avatar gregor159german
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kempten \ Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 T.Spark
    Postów
    80

    Domyślnie

    Ja 2 Tygodnie temu zmieniłem olej w skrzyni na Tutela. Jest wyraźna poprawa w pracy skrzyni. Biegi wchodzą lekko przy każdej temp. (Obecnie około zera w dzień, -3 w nocy), zwłaszcza 1 i 2. Wcześniej zdarzało się , że po długiej trasie, podczas jazdy w korkach jedynka "przyklejała się" i trudno było wybić bieg. Teraz nie zaibserwowałem tego wogóle. Dodam jeszcze, że skrzynia teraz ciszej pracuje.

    Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

  10. #80
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Heja,

    W mojej 159 Od momentu gdy mechanik zalał mi za mało oleju do M32 pojawił się dźwięk telepania a'la dwumas. Ustaje po wciśnięciu sprzęgła lub docisnieciu lewarka w kierunku biegu. Dwumas, sprzęgło, docisk, wysprzeglik mam nowe. Po zapoznaniu się z forami byłem pewien, że to łożysko na wałku sprzęgłowym. Jednak dziś zauważyłem że dźwięk ustaje czasami po odpowiednim ruchu kierownicy jak na filmie. Czy w takim wypadku przyczyną może leżeć gdzieś indziej niż w M32?

    Z takich rzeczy jeszcze które może mają związek ze sprawą (?): zauwazyłem, że przy kręceniu kierownicą spadają obroty, 2 miesiące temu spalił mi się alternator. Jakiś czas temu kręciłem kierownicą na wył. zapłonie i przy następnym rozruchu zapalił się błąd ładowania. Alternator został sprawdzony przy okazji tego błędu w ramach gwarancji ale nie potrafili się niczego doszukać, wszystko jak nowe. Błąd już się nie pojawił. Przy puszczeniu sprzęgła na moment obroty również minimalnie spadają.

    VIDEO:


    Olej w skrzyni oczywiście został pare dni poźniej po wykryciu pomyłki mechanika zmieniony na Tutellę , wlane 3l. Jeżdżę tak od listopada, hałasuje czy ciepło czy zimno (temp. silnika też nie ma znaczenia).

    Niby nic się nie dzieje, ale jako Alfisti wiadomo, dążę do ideału z bellą.
    Ostatnio edytowane przez JAC0 ; 09-05-2017 o 13:53

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

Podobne wątki

  1. Tylne szyby ciężko chodzą
    Utworzone przez dereza w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 16:25
  2. Ciężko wchodza biegi JTD
    Utworzone przez Mariusz547 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2013, 17:27
  3. [159] Biegi ciężko chodzą
    Utworzone przez xmy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2012, 13:31
  4. [146] Hamlce ciężko chodzą
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-06-2011, 22:25
  5. Ciężko cgodzą biegi
    Utworzone przez jasiu486 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 22:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory