Strona 8 z 220 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 2193

Temat: Jakie opony zimowe kupić?

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    A myślisz że w polsce ktoś kto posiada 2 komplety opon w aucie (zim + letnie) zmienia je?? Ostatnio jak kupowałem felgi do 166 gostek chciał mi sprzedać nieużywane (fakt jeszcze miały paski i włoski) zimówki (8 letnie!!)!!
    W tym kraju nikt nie zmienia opon po 2 sezonach jeśli mają bieżnik >4-5mm!! Myślę że firmy oponiarskie miałyby lepszy zysk z częstych zmian opon uniwersalnych niż z rzadkich zmian opon sezonowych.
    Tylko my frajerzy - użytkownicy AR - zmieniamy opony tak żeby samochód się dobrze prowadził.

    Co do jazdy na różnych oponach. NIE jestem mistrzem kierownicy - mam prawo jazdy od 2 lat i przejechane na pewno mniej niż wiele osób na tym forum. ALE jak powiedziałem takie różnice czuć!!
    Ale dopiero przy odrobinie agresywniejszej jeździe niż jazda dziadkowa!!
    Bo niby dlaczego ten sam samochód w tym samym zakręcie rano na jednych oponach chce mnie zabić a po południu ten sam zakręt pokonuje jak po sznurku?? (lato, temperatura jezdni zbliżona, droga znana więc tor jazdy optymalny, zbliżony)?? Odczucia są przejaskrawione ale zbliżone do zachowania opony uniwersalnej i letniej.
    Nie wiem ile masz lat i ile w życiu przejechałeś ale dziwi mnie że jako "doświadczony" (??) kierowca nie widzisz i nie czujesz różnicy w jeździe na różnych oponach...
    Jeśli jej nie widzisz to zwróć uwagę jak będziesz zmieniał opony, że jak kręcisz kierownicą na postoju to przy letnich i zimowych oponach inaczej się kręci kierownicą.. Nie daje Ci to nic do myślenia??

  2. #72
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Czuje róznice, napisałem, opony zimowe od letnich da się odróznić. Ale nie odróżnisz dobrej opony uniwersalnej od jakiejkolwiek letniej czy zimowej. Chyba, ze jezdzisz rajdowo albo brniesz akurat bez łancuchow przez błocko pośniegowe w Alpach. Wtedy tak.

    odpisz mi też, przez kogo i w jakim celu sponsorowany miałby być artykuł o oponach całorocznych. Pytalem o to.

  3. #73
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    jak miałbym założyc wielosezonowki to wolałbym jeżdzic caly rok na letnich!

  4. #74
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Bartku.. jesteś uparty jak niewiem co.. ale to bez sensu, bo racji nie masz.. Najlepsza opona uniwersalna nigdy nie bedzie lepsza niż najlepsza zimówka zimą i najlepsza letnia latem.. więc jaki jest sens zakładania uniwersalnej opony ? Kompletnie tego nie rozumiem, mając 2 komplety kół poświęcasz 2 razy w roku 30 minut na zmianę kół i w razie poślizgu czy innej niebezpiecznej sytuacji na drodze, masz pewność, że ze strony opon zrobiłeś wszystko co należało zrobić i nie masz wątpliwości, że przy lepszych niecałorocznych oponach mógłbyś lepiej zapanowac nad autem.. Kompletnie nie rozumiem gdzie tu szukać oszczędności, mając jeden komplet kół.. bo 2 zmiany nawet z wyważaniem (co i tak trzebaby z raz w roku robic) to koszt 2 x 50zł. Dla 100zł rocznie to chyba bezsensowny kompromis..

    Poza tym co zrobisz jak zostanie Ci 4mm bieżnika w całorocznych ? Na zimę to już trochę mało, kiedy latem można jeszcze spokojnie latać.. czyli w miarę zużycia całorocznej opony to rozwiazanie robi się coraz mniej bezpieczne..
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 18-10-2010 o 18:25
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  5. #75
    Użytkownik Romeo Avatar YonasH
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Brerrrrra V6
    Postów
    1,201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Poza tym co zrobisz jak zostanie Ci 4mm bieżnika w całorocznych ? Na zimę to już trochę mało, kiedy latem można jeszcze spokojnie latać..
    Dokładnie to samo chciałem napisać

    ...brzmienie V6 - bezcenne!

  6. #76
    Użytkownik Znawca Avatar krawat
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 155v6; AR Stelvio Q
    Postów
    1,003

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Czuje róznice, napisałem, opony zimowe od letnich da się odróznić. Ale nie odróżnisz dobrej opony uniwersalnej od jakiejkolwiek letniej czy zimowej. Chyba, ze jezdzisz rajdowo albo brniesz akurat bez łancuchow przez błocko pośniegowe w Alpach. Wtedy tak.

    odpisz mi też, przez kogo i w jakim celu sponsorowany miałby być artykuł o oponach całorocznych. Pytalem o to.
    Czytaj poczatek mojego posta. Tam jest opinia na temat oplacalnosci

  7. #77
    BartekMan
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Bartku.. jesteś uparty jak niewiem co.. ale to bez sensu, bo racji nie masz.. Najlepsza opona uniwersalna nigdy nie bedzie lepsza niż najlepsza zimówka zimą i najlepsza letnia latem.. ..
    Rozumiem, ze Ty jezdzisz na najlepszych letnich i najlepszych zimowych? To wydajesz na jeden komplet takich opon około 2000. Bo najlepsze kosztują za sztukę powyżej 400 złotych.
    A jesli nie jezdzisz na najlepszych, jaki sens ma Twój wywód?

    ---------- Post dodany o godzinie 15:25 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:23 ----------

    Cytat Napisał michalepwa Zobacz post
    Czytaj poczatek mojego posta. Tam jest opinia na temat oplacalnosci
    Nie o to pytalem. Pytalem, bo napisales ze to pismo sponsorowane, zatem pisze nieprawde o oponach. Zapytalem, komu zatem zależy, zeby firmy oponiarskie,WSZYSTKIE PODKREŚLAM, sprzedawały mniej opon?

  8. #78
    plancior
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Nie o to pytalem. Pytalem, bo napisales ze to pismo sponsorowane, zatem pisze nieprawde o oponach. Zapytalem, komu zatem zależy, zeby firmy oponiarskie,WSZYSTKIE PODKREŚLAM, sprzedawały mniej opon?
    Podążając Twoim tokiem rozumowania można dojść do wniosku, że firmy dokładają do produkcji opon uniwersalnych, bo marketingowo opłaca się robić tylko opony zimowe i letnie.
    To po co firmy produkują ten całoroczny szajs?

    Co do kwestii kosztów.
    Przy alusach 17'' nie kupisz dobrej opony za 400zł, dorzuć do tego jeszcze 2 stówy przynajmniej.
    Ale tak jak już ktoś to tutaj pisał. Bezpieczeństwo jest ważniejsze, niż te kilka stówek.
    Chyba z takimi kwotami trzeba się liczyć kupując samochód segmentu D premium?

  9. #79
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,306

    Domyślnie

    Na mnie wrażenie zrobiła zabawa na lotnisku - w mojej Alfie letnie opony (jeszcze oryginalne), bieżnik całkiem przyzwoity, ale 6-letnie (mało wcześniej jeżdżona była) i koleś z Focusem i nówkami zimówkami. Temperatura ok. 10C, a może nawet ciut więcej, więc teoretycznie moje powinny być lepsze. Na macie poślizgowej różnica w drogach hamowania ponad 10m. Nie wierzę, żeby Alfa miała o tyle gorsze hamulce.
    Od tego czasu nie oszczędzam na oponach.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  10. #80
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,314

    Domyślnie

    Cytat Napisał BartekMan Zobacz post
    Czuje róznice, napisałem, opony zimowe od letnich da się odróznić. Ale nie odróżnisz dobrej opony uniwersalnej od jakiejkolwiek letniej czy zimowej. ....
    Wiesz, ja jeżdżę przeciętnie, cywilnie i sam byłem zaskoczony tym, że jako laik tak łatwo zauważyłem różnice między jednym modelem letnich a innym w tym samym rozmiarze! a co dopiero musi być między uniwersalnymi a jednosezonowymi?

Podobne wątki

  1. Jakie zimowe opony 205/55 R16 polecacie?
    Utworzone przez Conquerra w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 06:39
  2. Opony zimowe - jakie polecacie, a jakie odradzacie?
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 04-12-2013, 19:32
  3. Jakie opony zimowe do Crosswagona?
    Utworzone przez piotr_alex w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2012, 10:38
  4. [164] Jakie opony zimowe do 164
    Utworzone przez ANET w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 11:19
  5. [156] Jakie opony zimowe
    Utworzone przez Bartosz w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2008, 23:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory