Strona 9 z 25 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 243

Temat: metaliczny szum podczas jazdy (skrzynia biegów, klima)

  1. #81
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,042

    Domyślnie

    Jeśli pochodzi ze skrzyni - to wyją Ci łożyska w skrzyni. Normalne w tych skrzyniach - z biegiem czasu wycierają się bieżnie łożysk i kulki w łożyskach - są najwyraźniej zrobione ze zbyt delikatnego materiału. Wyjąć skrzynię, rozebrać, zobaczyć, czy to tylko łożyska skrajne (trzymające wałki) - jeśli tak - to zakup łożysk w ASO (najtaniej), wymiana, poskładanie skrzyni i spokój święty...
    Dzięki.Czy Twoim zdaniem naprawę zlecać po prostu swojemu mechanikowi czy szukać jakiś magików specjalizujących się w skrzyniach biegów? A może mechanik w Twoim warsztacie takie rzeczy też robi?


    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    Tomek mógłbyś napisać przybliżony koszt takiej naprawy skrzyni?
    U mnie oprócz 5 i 6 biegu szumi już 2. Zaczynam więc poważnie myśleć nad gruntowną naprawą skrzyni...
    U Ciebie jest pewnie trochę inna sprawa niż u mnie, bo u Ciebie szumią tylko niektóre biegi, a u mnie tak samo zachowuje się na luzie jak i na dowolnym biegu - szum nie zależy od obrotów tylko od prędkości (nie wiem jak u Ciebie).

    Tomek, jakbyś mógł coś orientacyjnie odnieść się do spodziewanych kosztów robota+materiał byłbym wdzięczny.

  2. #82
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Tomek, jakbyś mógł coś orientacyjnie odnieść się do spodziewanych kosztów robota+materiał byłbym wdzięczny.
    Tomek najlepiej zrób jakąś ofertę grupową na wymianę łożysk w skrzyni biegów, bo myślę że nie jeden na tym forum będzie musiał coś takiego u siebie zrobić.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  3. #83
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bachus
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    TJE
    Auto
    AR 159 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    Witam
    u mnie też występuje problem z rana z dziwnymi dźwiękami. Mianowicie jak odpalę auto jest wszystko ok przez jakieś 2-3 km. Mniej więcej po takim dystanse zaczyna być słychać takie dziwne przerywane chrobotanie jakby coś tarło o jakiś wałek lub po prostu metal o metal. Dźwięk ustaje po przejechaniu kolejnych 2-3 km. Słyszalne jest to przy wciskaniu pedału gazu jak i po odpuszczeniu. Ustaje po wciśnięciu sprzęgła jak obroty spadną do jałowych. Jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu tak do 2 tyś to dźwięk znów się pojawia.
    Wie ktoś co może wydawać takie hałasy?

  4. #84
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bachus Zobacz post
    Witam
    u mnie też występuje problem z rana z dziwnymi dźwiękami. Mianowicie jak odpalę auto jest wszystko ok przez jakieś 2-3 km. Mniej więcej po takim dystanse zaczyna być słychać takie dziwne przerywane chrobotanie jakby coś tarło o jakiś wałek lub po prostu metal o metal. Dźwięk ustaje po przejechaniu kolejnych 2-3 km. Słyszalne jest to przy wciskaniu pedału gazu jak i po odpuszczeniu. Ustaje po wciśnięciu sprzęgła jak obroty spadną do jałowych. Jak wcisnę sprzęgło i dodam gazu tak do 2 tyś to dźwięk znów się pojawia.
    Wie ktoś co może wydawać takie hałasy?
    Łożysko oporowe do wymiany

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  5. #85
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Bachus
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    TJE
    Auto
    AR 159 1.9 16v
    Postów
    45

    Domyślnie

    Dziś udało mi się nagrać ten dźwięk zaczyna sie tak koło 2 tyś obrotów
    http://www.youtube.com/watch?v=t-XEdnZ0ZkU&feature=youtu.be


  6. #86
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał sickboy Zobacz post
    Tomek najlepiej zrób jakąś ofertę grupową na wymianę łożysk w skrzyni biegów, bo myślę że nie jeden na tym forum będzie musiał coś takiego u siebie zrobić.
    Nie da się tak prosto. W niektórych skrzyniach będą do wymiany tylko łożyska zewnętrzne, trzymające wałki z zębatkami - to jeszcze da się jakoś sensownie finansowo ogarnąć, w innych będziesz miał problem z łożyskami już bezpośrednio na wałkach - i teraz jeden wałek jest dostępny "w częściach", drugi - tylko w całości. Koszt kompletnego wałka przewyższa koszt zakupu używanej skrzyni... Więc sensu ekonomicznego bardzo tutaj nie widać. Bez rozebrania skrzyni nie da się powiedzieć, czy jest sens ją naprawiać, czy lepiej będzie kupić używkę, bo wyjdzie 1/3 tego, co naprawa...
    Generalnie - z racji tego, że skrzynie się sypią - ceny używek są dość wysokie. W granicach 2000-2500 PLN trzeba wydać za skrzynię biegów z gwarancją, ze jest sprawna. Do tego wymiana skrzyni, olej, plus oczywiście inspekcja starej skrzyni (rozbieranie jej na części) - robi się ok. 3000 PLN. Komplet łożysk skrajnych do wałków - to ok. 1000 PLN w ASO. Demontaż skrzyni, rozbiórka, wymiana łożysk, składanie wszystkiego, montaż, olej - można to w 2500 PLN zamknąć. Warunek - TYLKO łożyska krańcowe do wymiany...
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 22-01-2013 o 21:43
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    A można określić które łożyska są do wymiany po tym kiedy je słychać? Np. komuś tam szumiało cały czas, a mi np. na 5 i 6 biegu.

  8. #88
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mat09 Zobacz post
    A można określić które łożyska są do wymiany po tym kiedy je słychać? Np. komuś tam szumiało cały czas, a mi np. na 5 i 6 biegu.
    Być może odpowiedź masz w tym temacie (post 11): http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1082077

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Dzisiaj odebrałem samochód po naprawie skrzyni biegów, problemem był szum skrzyni na każdym biegu,niezależnie od tego czy był wrzucony bieg czy auto toczyło się na luzie. Wymienionych zostało 5 łożysk i jest cisza.

  10. #90
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Ile Cię to kosztowało?

Podobne wątki

  1. [156] szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 22:02
  2. Szum podczas jazdy powyzej 60km/h
    Utworzone przez marciniooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-07-2014, 20:46
  3. [166] 2.5 v6 CF2 Skrzynia biegów - metaliczny szum
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 11:50
  4. [159] Huk / szum podczas jazdy 70 - 120 km/h
    Utworzone przez magil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-04-2014, 21:12
  5. Szum podczas jazdy
    Utworzone przez dawidek w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 09:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory