Strona 9 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171819 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 228

Temat: pompa oleju w 2.0 JTDm

  1. #81
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 jtdm 125 kw
    Postów
    22

    Domyślnie

    witam
    tak jak pisałem wcześniej przesyłam fotki z mojego przypadku z nieszczęsnym komunikatem

    Jedna śruba wypadła i pływała w misce olejowej "ta której brakuje"pozostałe luźne tak że dało je się odkręcić palcem trzymała tylko jedna ,pokrywa pompy była poluzowana stąd olej spływał po dłuższym postoju (nieszczęsną uszczelkę wymieniłem wcześniej bez rezultatu komunikat dalej się pojawiał przy spadku temp poniżej 10 stopni Celsjusza).Jak będziecie mieli zrzuconą miskę oleju koniecznie sprawdźcie te śruby .Poluzowana pokrywa pompy sprawiła że krzywki zaczęły wycierać pokrywę

    luz powodował również podcieranie przez krzywki samego korpusu pompy.
    Aż strach pomyśleć co by było gdyby pokrywa całkiem się odkręciła,Panowie nie bagatelizujcie komunikatu w warsztacie gdzie to robiłem mieli 2 szt insigni z zatartymi silnikami z powodu uszczelki taki przypadek jak mój to widzieli pierwszy raz ale gdybym nie drążył tematu dalej to raczej skończyło by się wymiana silnika.Teraz samochód chodzi o wiele ciszej i łagodniej .
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151110_205714.jpg
Wyświetleń:	716
Rozmiar:	78.7 KB
ID:	183065   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20151110_205959.jpg
Wyświetleń:	715
Rozmiar:	49.1 KB
ID:	183066  

  2. #82
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    No faktycznie miałeś ekstremalny przypadek ale ktoś musiał grzebać wcześniej przy pompie bo chyba mało realne aby śruby się same popuściły. Ja wymieniłem samą uszczelkę i jest cisza zobaczymy co będzie jak się schłodzi temperatura na zewnątrz.

  3. #83
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Dziś test na ujemnej temperaturze - po odpaleniu Alfy cisza - komunikatu brak. Wymiana uszczelki pomogła, jak dla mnie temat zamknięty.

  4. #84
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Witam
    Też się biorę za wymianę tej uszczelki, choć u mnie ten komunikat zapala się na niecała sekundę wolę nie ryzykować. Pytanie do tych co odkręcali miskę, czy jest tam gdzieś jakieś utrudnienie typu ciężkie dojście do jakiejś śruby itp. pytam bo chcę sam to odkręcić bo mam kanał.
    pozdrawiam

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Debrzno
    Auto
    Alfa GT JTD Alfa 159 JTD 2.0
    Postów
    117

    Domyślnie

    Też mnie to czeka zmieniałem już czujnik ciśnienia nic nie pomogło zamawiam uszczelkę w poniedziałek i do roboty. Dzięki za temat bo problem mnie drażnił od dłuższego czasu i nie wiedziałem od czego zacząć .Alfa 2.0 przebieg 170000

  6. #86
    Użytkownik Świeżak Avatar djaw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jasło/Warzyce
    Auto
    156 1.9 JTD | Gtv 2.0TS | 159 2.0 JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, czy są jakieś problemy z tą wymianą, złożeniem itp - pomijam czas na schnięcie. Pytam dlatego, że dzwoniłem dziś umówić się na wymianę i panowie stwierdzili, że się nie podejmą, bo już kiedyś mieli ze złożeniem tego i uszczelnieniem problem - jaki? nie chcieli powiedzieć. Po końcowej uwadze - "wie pan, to alfa" nie omieszkałem odparować, czy gdybym przyjechał insignią to też by tak mówił. W każdym razie, do rzeczy - czy ktoś zna jakieś możliwe przeszkody w tej wymianie - bo przypuszczam, że trafiłem na jakiś dziwaków.

  7. #87
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Dobre a już myślałem że nie ma takich mechaników, którzy na widok Alfy mówią że nie zrobią bo to Alfa . Dużo ludzi już to wymieniło i nikt nie spotkał się z żadnym problemem.

  8. #88
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał djaw Zobacz post
    Podepnę się pod temat, czy są jakieś problemy z tą wymianą, złożeniem itp - pomijam czas na schnięcie. Pytam dlatego, że dzwoniłem dziś umówić się na wymianę i panowie stwierdzili, że się nie podejmą, bo już kiedyś mieli ze złożeniem tego i uszczelnieniem problem - jaki? nie chcieli powiedzieć. Po końcowej uwadze - "wie pan, to alfa" nie omieszkałem odparować, czy gdybym przyjechał insignią to też by tak mówił. W każdym razie, do rzeczy - czy ktoś zna jakieś możliwe przeszkody w tej wymianie - bo przypuszczam, że trafiłem na jakiś dziwaków.
    Jak ktoś umie zdjąć miskę klejoną i ją później na kleju osadzić to większych problemów nie ma Poszukaj mechaników od fiata może będa miec pojęcie.

  9. #89
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 jtdm 125 kw
    Postów
    22

    Domyślnie

    Djaw jedyny problem to lenistwo tych "mechaników"a raczej wymieniaczy oleju i klockow bo reszta ich przerasta (ogólny problem ze znalezieniem dobrych fachowcow ), wymiana jest prosta i nie wymaga żadnej wyrafinowanej wiedzy, wiekszy jest problem z insygnią po 2009 bo tam trzeba zrzucić skrzynie biegow zeby wymienić ta uszczelke , tak że w tym przypadku "wie pan to opel" :-)

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar djaw
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Jasło/Warzyce
    Auto
    156 1.9 JTD | Gtv 2.0TS | 159 2.0 JTDm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Dzięki, tak zrobię, poszukam kogoś innego. Dzwoniłem do nich bo zawsze u nich robiłem olej, po tym co usłyszałem wolałem dopytać, żeby wiedzieć jak z innymi ew rozmawiać.
    Cytat Napisał gennosuke Zobacz post
    [...] nie zrobią bo to Alfa
    Najgorsze jest to, że to młode chłopaki a żyją dalej przekonaniami majstrów starego pokolenia

Podobne wątki

  1. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  2. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49
  3. [146] pompa oleju
    Utworzone przez krzyś345 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-09-2010, 20:55
  4. [156] pompa oleju jtd
    Utworzone przez Arek 146 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2008, 19:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory