Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy 12345678910111213 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 128

Temat: Wyciszenie aut przed i po liftingu

  1. #81
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mat09
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia Veloce Ti Trofeo White
    Postów
    837

    Domyślnie

    Spodziewałem się, że będą grubsze ale mam wrażenie, że grubość jest podobna do szyb zwykłych. Tak na oko, nie mierzyłem.
    2021 Giulia Veloce Ti Trofeo White
    ex:
    2018 Giulia Veloce Misano Blue
    2006 159 SW Blu Oltremare

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2021
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulia TI 2020
    Postów
    2

    Domyślnie

    Orientowałem się ostatnio w temacie szyb- brak używanych laminowanych na popularnych portalach aukcyjnych, są jedynie normalne. W ASO koszt około 900 zł sztuka. Do produkcji, także czas oczekiwania około 3 miesiące. Ja zamawiałem przez producenta- AGC Automotive, ich firmą na Polskę jest Nordglass. Normalnie szyba ze wszystkimi znaczkami, tylko przyszła po około miesiącu. Oczywiście data produkcji nie zgadza się z resztą szyb ale to jest wiadome.

    Co do grubości to nie mierzyłem, na oko wydaje się, że to mogą być po prostu dwie normalne sklejone ze sobą. Sporo jest tam tego szkła. Teraz moje domysły, po obejrzeniu uchwytów wydaje mi się mocno mało prawdopodobne aby różniły się między typami szyb. Zwykłe kawałki plastiku przyklejone klejem do szyb. Tak samo nie wydaje mi się żeby były jakieś różnice w prowadnicach czy innych częściach. Producentowi by się to raczej średnio opłacało. Natomiast jeszcze raz, to tylko moje domysły, nie próbowałem podmianki zwykłe na laminowane.

    Nie mam porównania z przedliftem, natomiast serio nie można narzekać na wyciszenie przy tych szybach. Nawet stojąc w korku w mieście nie słychać co się dzieje na zewnątrz. Na autostradzie też brak szumów.

  3. #83
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,523

    Domyślnie

    Grubość taka sama wszystko takie same , to nie audi w środku wstawili jakąś folie i to tyle w temacie.

  4. #84
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    686

    Domyślnie

    Z hałasem zewnętrznym w Giuli walczyłem długo. Czego nie próbowałem... Zacząłem od sznura w uszczelkę -niewiele pomogło ale sznur w uszczelce został. Okleiłem to i owo uszczelką samoprzylepną 5x3mm - niewiele pomogło.W końcu okleiłem testowo wszystkie szpary taśmą (ostatnie przykleił syn kiedy siedziałem w aucie). Szum jak był tak był. Normalnie ręce opadły... Odkręciłem nakładkę na słupku drzwi przednich - uszczelniłem - nic nie pomogło. Ciągle szumiało na wysokości głowy. Przyjrzałem sie słupkowi w tylnych drzwiach (pomiędzy szybami). Zdemontowałem i poprawiłem mocowanie. Mam wrażenie, że jest lepiej. "Niewiele lepiej ale lepiej". Nie zmienia to faktu, ze w porównaniu z 159 jest głośno. Wydaje mi się, że najlepszym lekarstwem na ten szum jest CZAS - coraz mniej mi przeszkadza

  5. #85
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    41

    Domyślnie

    Odebrałem samochód po wyciszeniu nadkoli od zewnątrz i wszystkich drzwi ( mata bitumiczna i pianka ) . Jest wyraźnie lepiej , nie słychać szumu kół . Szum powietrza na wysokości głowy pozostał , no to zamówiłem w serwisie szyby boczne , przednie akustyczne , koszt około 760 zł/sztuka , mają być za tydzień z Włoch . Zmierzyłem grubość szyby zwykłej i laminowanej , laminowana jest grubsza o 0,4 mm . Szczegół . Na nadmierny hałas jestem uczulony , bo na co dzień jeżdżę elektrykiem ... Gość w serwisie w Gdyni kompletnie nie wiedział o co mi chodzi i , jak to zamówić , w końcu znalazłem w salonie samochód z takimi szybami i zamówił po VIN tego pojazdu .
    Ostatnio edytowane przez Jacek S. ; 17-08-2021 o 19:03

  6. #86
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek S. Zobacz post
    Odebrałem samochód po wyciszeniu nadkoli od zewnątrz i wszystkich drzwi ( mata bitumiczna i pianka ) . Jest wyraźnie lepiej , nie słychać szumu kół . Szum powietrza na wysokości głowy pozostał , no to zamówiłem w serwisie szyby boczne , przednie akustyczne , koszt około 760 zł/sztuka , mają być za tydzień z Włoch . Zmierzyłem grubość szyby zwykłej i laminowanej , laminowana jest grubsza o 0,4 mm . Szczegół . Na nadmierny hałas jestem uczulony , bo na co dzień jeżdżę elektrykiem ... Gość w serwisie w Gdyni kompletnie nie wiedział o co mi chodzi i , jak to zamówić , w końcu znalazłem w salonie samochód z takimi szybami i zamówił po VIN tego pojazdu .
    ooo kolego z alfy nie zrobisz elektryka Trochę musi szumić i warczeć. Może napisać koszty tego wyciszenia?

  7. #87
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Jak kiedyś jechałem Teslą na tylnej kanapie, szum z nadkoli był większy niż w Giulietcie .
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  8. #88
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2021
    Auto
    Stelvio 2.0 benzyna
    Postów
    41

    Domyślnie

    Za wyciszenie zapłaciłem 3500 zł . Nie powinno szumieć i warczeć przy prędkości autostradowej . To drażni moje uszy , zwłaszcza jak się jedzie na narty do Włoch czy Francji i ma do przejechania 1500 - 2100 km jednym skokiem .
    Ostatnio edytowane przez Jacek S. ; 19-08-2021 o 11:11

  9. #89
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Giulia Veloce
    Postów
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek S. Zobacz post
    Za wyciszenie zapłaciłem 3500 zł . Nie powinno szumieć i warczeć przy prędkości autostradowej . To drażni moje uszy , zwłaszcza jak się jedzie na narty do Włoch czy Francji i ma do przejechania 1500 - 2100 km jednym skokiem .
    Wydaje mi się, że popełniłeś błąd przy wyborze auta. Giulia ma charakter sportowy i musi być ją słychać. Ja musiałem sobie dołożyć tłumik końcowy z ultera, bo nie pasowało mi to, że jest taka cicha ...chociaż sam tłumik to dla mnie nadal za mało

  10. #90
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Gość na początku filmiku mierzy grubość przednich szyb przed i po lifcie w Q. Poliftowe są 1mm grubsze.
    https://www.youtube.com/watch?v=btilHsBRAs0

Podobne wątki

  1. Alfa 147 przed i po liftingu - usterki wieku dziecięcego
    Utworzone przez baden w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2019, 14:44
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 21:17
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 09:45
  4. Rożnice przed i po liftingu
    Utworzone przez kasztelan w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 10:26
  5. Części / przed i po liftingu /
    Utworzone przez damianno w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 22:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory