Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Kontrolka świeczek żarowych miga po odpaleniu przez jakiś czas, mała utrata mocy.

  1. #1
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie Kontrolka świeczek żarowych miga po odpaleniu przez jakiś czas, mała utrata mocy.

    Tak jak w temacie, szukałem ale nie znalazłem podobnego a nie chcę tu spędzić całej nocy. Kupiłem niedawno 166 2.4 jtd od pewnej osoby z forum która twierdziła, że da mi nawet na piśmię informacje, że ze stanem silnika jest wszystko perfekt. Ale tak nie było. na strzał do wymiany przepływka, termostat (mówił, że filtry wszystkie były wymieniane) a okazało się, że gdy wyjąłem kabinówkę bo cięzko dmuchały nawiewy, znalazłem w niej chyba wszystko co się da..., przy wymianie przepływki tknęło mnie, żeby popatrzeć na filtr powietrza... i ku**a gdybym miał łopetę pod ręką to chyba bym ten syf ze środka wyjmował właśnie nią... filtr cały zawalony. Pomyślałem sobie o nie, i zamówiłem komplet filtrów wraz z olejem bo jedyne co było zrobione to rozrząd - są faktury aczkolwiek też już nie chcę w to wierzyć! Przy włączeniu klimatyzacji wywala jakiś błąd który opiszę jutro. Po odpaleniu auta przez jakiś czas około 10 sekund miga kontrolka od świeczek, co to może być bo w błędach nic nie zapisało. Następna sprawa, to to, że alfa nie ma tego ciągu (2.4jtd 136km) jak inne bo miałem wcześniej 2 i każda ciągła lepiej, zwłaszcza z dołu. Jutro jeszczę wymienie filtr paliwa - oczywiście wszystko z manna i zobaczę czy objawy ustaną natomiast jedynie martwi mnie ta kontrolka świeczek - co to moze być ?

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 30-12-2011 o 08:37
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    AR 166, 2004r. 2.4 JTDm 175KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Skoro miga kontrolka, znaczy że któraś ze świec jest uszkodzona. Posprawdzaj czy mają opór taki jak trzeba, ew. wymień. Co do tego komunikatu, zazwyczaj znaczy to tyle że jest mało czynnika i trzeba go uzupełnić.

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilloV8 Zobacz post
    Kupiłem niedawno 166 2.4 jtd od pewnej osoby z forum która twierdziła, że da mi nawet na piśmię informacje, że ze stanem silnika jest wszystko perfekt.
    trza było brać to pismo :-)

    ale o problemach z pracą silnika w sumie nic nie piszesz








  5. #5
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Co do świeczek to faktycznie jedna jest strzelona, co do komunikatu od klimy to fakt, jest mało czynnika - jeszcze pozostała jedna rzecz na którą juz nie mam pomysłu - brak mocy na niskich obrotach, jakaś jest ale nie wystarczalna. Alfa nie kopci, wszystkie filtry mann, nalane dobre paliwo z orlena vervy plus wrąbałem dodatek do comonreili do czyszczenia wtrysków, problem pozostaje, nie ma żadnych błędów...

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99r
    Postów
    60

    Domyślnie

    Komunikat na ics związany z klimatronikiem nie ma nic wspólnego z ilością czynnika w układzie klimatyzacji. Nie ma żadnego czujnika informującego o niskim poziomie czynnika w klimie. Było to na forum poruszane wiele razy. Jeżeli wyskakuje ci jakiś błąd to znaczy, że masz problem elektryczny bądz mechaniczny w sterowaniu układem klimatronika. Poszukaj na forum. Co do mocy to musisz podłączyć pod kompa i posprawdzać parametry.

  7. #7
    KamilloV8
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj zaczęła przerywać przy wyższych obrotach...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotr_c
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Stelvio & Stelvio
    Postów
    555

    Domyślnie

    podepnij kompa, przejedź się kawałek - wykres prawdę Ci powie (zazwyczaj )

    to chyba najszybsza i najtańsza diagnostyka. Wykresy wrzuć na forum - pewnie ktoś, kiedyś miał już coś podobnego.
    było: MiTo - jeździ nią młoda Alfisti
    AR 166 - takich już teraz nie robią...
    AR 146 1.6 bokser - najlepsza alfa jaką jeździłem

Podobne wątki

  1. [159] Kontrolka świec żarowych miga, mimo że właśnie wymieniłem świece
    Utworzone przez lukasz1979 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30-12-2021, 10:01
  2. [159] Brak mocy/ utrata mocy/ poszarpywanie
    Utworzone przez chemiczny w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 15:36
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 13:58
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 18:49
  5. [156] Czasami miga kontrolka świec żarowych
    Utworzone przez Papla w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-03-2008, 20:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory