Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: grzechotanie w drzwiach kierowcy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wrobel
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 159 SW / CBR600 RR
    Postów
    55

    Domyślnie grzechotanie w drzwiach kierowcy

    jak w temacie, cos mi grzechocze w drzwiach kierowcy, dzwiek wydobywa sie z na wysokości klamki zewnetrznej, albo to cos w słupku, moze mocowanie pasów lub poduszki powietrznej ? słyszalne tylko i wylacznie na bruku. jak wpadne w jakas dzirke to nie zdazy zagrzechotac

    nie mam pojecia, ciezko cos zlokalizowac na ucho, zwlaszcza jak sie prowadzi autko. generalnie nie jest to jakos mocno uporczywe, ale jest i lekko wnerwia

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej w słupku. Duużo rozbierania. U mnie coś się tłukło od zakupu w prawym, ostatnio dołączył lewy i chyba na wiosnę oddam Bellę w jakieś fachowe ręce celem wyciszenia tego nieoczekiwanego stereo.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrobel Zobacz post
    jak w temacie, cos mi grzechocze w drzwiach kierowcy, dzwiek wydobywa sie z na wysokości klamki zewnetrznej, albo to cos w słupku, moze mocowanie pasów lub poduszki powietrznej ? słyszalne tylko i wylacznie na bruku. jak wpadne w jakas dzirke to nie zdazy zagrzechotac

    nie mam pojecia, ciezko cos zlokalizowac na ucho, zwlaszcza jak sie prowadzi autko. generalnie nie jest to jakos mocno uporczywe, ale jest i lekko wnerwia
    Zobacz czy drzwi nie maja luzu po zamknięciu. Może trzeba je wyregulować (dociągnąć do karoserii). Miałem tak z tylnymi drzwiami.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wrobel
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 159 SW / CBR600 RR
    Postów
    55

    Domyślnie

    a w drzwiach sa jakies sruby do regulacji ? jak tak to gdzie ich szukac ? przy zamykaniu i otwieraniu jest taki dzwiek jakby były wyrobione od wielokrotnego otw/zamyk. ale to chyba nie ma nic wspolnego z tym problemem

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrobel Zobacz post
    a w drzwiach sa jakies sruby do regulacji ? jak tak to gdzie ich szukac ? przy zamykaniu i otwieraniu jest taki dzwiek jakby były wyrobione od wielokrotnego otw/zamyk. ale to chyba nie ma nic wspolnego z tym problemem
    Witam Kolegę ze Szczecina. Jak przy otwieraniu i zamykaniu hałasuje to napewno ogranicznik do regeneracji lub wymiany, i od tego najlepiej zacząć bo to może w czasie jazdy grzechotać jak już masz tam jakiś element w tym ograniczniku luźny.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrobel Zobacz post
    a w drzwiach sa jakies sruby do regulacji ? jak tak to gdzie ich szukac ? przy zamykaniu i otwieraniu jest taki dzwiek jakby były wyrobione od wielokrotnego otw/zamyk. ale to chyba nie ma nic wspolnego z tym problemem
    Witam sąsiada
    Zamknij drzwi i stań na zewnątrz samochodu. Spróbuj je docisnąć do karoserii. Jeżeli wyczujesz luz większy niż w przypadku innych drzwi to proponuję podjedź do pierwszego lepszego blacharza. Zajmie mu to 5 minut a wyreguluje Ci drzwi tak jak trzeba.
    Jeżeli koniecznie chciałbyś to robić sam to do słupka masz przykręcony rygiel, który można odkręcić i delikatnie młotkiem pukając regulować. W ten sposób regulujesz docisk drzwi do karoserii. Są również inne śruby regulujące położenie drzwi ale musiał byś zobaczyć jak działają.
    Ale przede wszystkim zobacz czy masz luz na drzwiach.

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Panowie... te slupki... mi tez grzechocze :/ szlag mnie jasny trafia bo w aucie jest jak w jakims maluchu.
    Ma ktos tutorial jak te slupki rozebrac?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Panowie... te slupki... mi tez grzechocze :/ szlag mnie jasny trafia bo w aucie jest jak w jakims maluchu.
    Ma ktos tutorial jak te slupki rozebrac?
    Mogę wrzucić PDFa z wydrukiem z eLearna, ale to jutro (eLearn niestety nie działa na OS X).

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    OK, bede wdzieczny.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

Podobne wątki

  1. [159] Co to za gniazdo/złącze w drzwiach kierowcy?
    Utworzone przez kolucho w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 13:30
  2. Dziwne trzeszczenie w drzwiach kierowcy
    Utworzone przez mat147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2014, 10:26
  3. [159] niesprawny zamek w drzwiach kierowcy
    Utworzone przez lukosław w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-01-2014, 12:51
  4. [159] Dioda sygnalizacyjna w drzwiach kierowcy
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 08:08
  5. Plastik w drzwiach kierowcy
    Utworzone przez Leonine w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-05-2011, 08:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory