Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: [155] jak zdjąć boczek drzwi?

  1. #1
    cobra82_82
    Gość

    Domyślnie [155] jak zdjąć boczek drzwi?

    jak zdjac boczek bo musze wymienic klamke przednia kierowcy albo jak zdjac klamke zewnetrzna
    a tylny za kierowca to samo
    pech!

  2. #2
    grzelutek
    Gość

    Domyślnie

    Odkręcasz śrubkę w klamce wewnętrznej.Potem jeszcze śruby - jedna w uchwycie /zaślepiona nakładką/,trzy śruby w tej półeczce na dole drzwi /jedna zaślepiona nakładką dwie na dole nie/.Jak to wszystko poodkręcasz to wtedy delikatnie w około musisz podważać boczek,żeby nie pourywać zaczepów.
    Dojście do klamki jest nie za dobre.Trzymają ją 4 śruby imbusowe - taka 8mio kątna gwiazdka.Jaki rozmiar to Ci nie powiem,bo nie pamiętam.
    Tył i przód to prawie to samo.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar REIJO-AR166
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    166 3.0 V6 24V - poprzednio była AR 155 2.0 TS 16V
    Postów
    272

    Domyślnie

    Dziś robiłem całą lewą stronę. Klamki kupiłem oryginały a, że mam czarny lakier uznałem, że lakierował dodatkowo nie będę (przygotowane pod malowanie są czarne tyle, że troszeczkę bardziej matowe od reszty- dosłownie delikatnie). Z przodu masz pod klamką torx w uchwycie imbus a w kieszeni 3 krzyżaki. Po odkręceniu tego ściągasz konsole z elektryką szyb i lusterek i pod spodem są 2 nakrętki (chyba 10), które na stalowym stelażu trzymają wszystko w kupie. Sciągasz matę wygłuszającą przy klamce. Dostać się do środkowej śruby klamki- masakra! Tam są 4 torxy. Dobrze jest przed założeniem nowej klamki wkręcić w nią śruby i wyciągnąć (przetrzeć gwint) bo na drzwiach jest dużo trudniej. Z tyłu jest podobnie z tym, że jest dodatkowy krzyżak pod popielniczką i jeśli masz "korbę" od szyb z tyłu to trzeba ją delikatnie do siebie i ściągnąć pierścień zaciskowy zeby zeszła (między korbką a plastikową a osłonką. Reszta podobnie do przodu. Acha oprócz śrub boczki na obrzeżach trzymają plastikowe zaciski więc delikatnie podważać.

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar Sirious
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    -
    Postów
    16

    Domyślnie

    A jak z zatrzaskami w boczkach? Łatwo pękają? Czym najlepiej podważać?

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    lubelszczyzna
    Auto
    155 1.8 16v T.Spark 103 kW 1996r.
    Postów
    2,684

    Domyślnie

    Ja ściągałem śrubokrętem. Najlepiej kupić nowy zestaw spinek, żeby nie trzeszczało.

Podobne wątki

  1. jak zdjąć boczek drzwi tył? wersja 3D?
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 01:06
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2010, 14:09
  3. Boczek drzwi
    Utworzone przez radke w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-03-2009, 13:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory