Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: 147 1.6 TS chodzi jak Diesel NIE wariator

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147 2000r. 120KM LPG Hanna
    Postów
    18

    Domyślnie 147 1.6 TS chodzi jak Diesel NIE wariator

    Witam, mam alfa 147 od niedawna jest to moja pierwsza i nie ostania alfa
    o TS-ach naczytałem sieeeeeee baaradzo dużo i przez pewien czas nawet z paniką wsiadałem do samochodu (ale nie można dać się zwairować co jak już nawet VW (samochód dla ludu) się psują i naprawy są drogie to tym bardziej delikatna alfa ) - to taki żart jasna rzecz alfy się nie psują...

    Jak stoi się przed samochodem chodzi jak diesel ale tylko jak osiągnie pełne 90stopni. Z kąd wiem że nie wariator?
    słuchałem na YT waraitor daje inny dziwięk (ostatnio miałem okazję go usłyszeć na żywo jak alfa stała 2 dni na mrozie -17C to przez 1-2s słychać było wyraźnie to co słyszałem na YT) potem chodzi jak poprawny TS alfa ale właśnie do rozgrzania silnika potem chodzi jak ładny dieselk ciszej niż wariator.... ma 146tyś (4 lata temu 90tyś sprawdzone w serwisie i książka ale książka to wiadomo)
    Jak go kupiłem we wrześniu nie słyszałem tego dzwięku... (lub nie wsłuchałem się w niego)
    2tyś km temu wymieniłem olej zawsze zalewany był mobil w książce wypisane że 0w-40 potem 5w-40 a poprzedni właściciel (drugi) jak kupił to słusznie zalał 10w-40. Ja wlałem do niego Shell 10w-40 i niewiem czy to nie jest przyczyna. Po wymianie mam wrażenie że tak nie chodził. Czego może być to przyczyna. Shell wypłukał coś po mobilu? może powinienm kupić coś droższego? Na tym było że rekomendowany przez Ferrari to kupiłem...

    Po jutrze będe miał okazję zrobić nagranie jak chodzi zimny i ciepły... Może miał ktoś ten problem... Ciągle myślę o tym co tam dolego

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar veet
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    PCT/PO/SCZ/SZ/RSA
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    319

    Domyślnie

    Ja leje klientom castrola... Przyczyn może być mnóstwo. Na przykład może to być spalanie stukowe benzyny poprzez: zbyt wysoki stopień sprężania,za wczesny zapłon,za mała liczba oktanowa paliwa, przegrzanie silnika,za małe zawirowanie mieszanki w komorze spalania, duże napełnianie cylindra... Nagraj filmik. Najlepiej w zamkniętym pomieszczeniu. Może uda się pomóc


  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147 2000r. 120KM LPG Hanna
    Postów
    18

    Domyślnie

    za mała liczba oktan raczej odpada bo moja alfa jeździ na gazik (nie jest to instalacja chińczyk Hana2000 stag4 i parowniczek na 150KM z gazownikiem ustaliliśmy że lepiej dać zapas niż potem się męczyć z jakimiś dziwnymi historiami na wysokich obrotach)
    Z olejem to co człowiek to opinia.... a jak jest naprawdę? niewiadomo...

    A czy zbyt bogata mieszanka? jade na regulację LPG w poniedziałek.... Jest za duża mieszanaka... sądze po spalaniu i ilości chmurki za mną jak stoję na światłach.

    Jesli chodzi o moc to jak wrzuce na benzynę to nie czuję róznicy...

    W jaki sposób przegrzany? temp stoi 90C... Czy samochód może być przegrzany z powodu zapowietrzonego układu? wszystkie płyny w normie... kontroluje to co tydzień filmik postaram się zrobić jutro na powietrzu ale postaram się ustawić tak żeby nie wiało.. Dziś nie mam autka

    Czy świece i kable mogą być przyczyną? bo już powoli kwalifikują się do wymiany...

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Wrzuć ten film to ci powiem,zrób odpal na zimno i nie zapomnij o jakimś przegazowaniu żeby obroty się zmieniały

    Wysłane z mojego MT15i za pomocą Tapatalk
    Prywatna Praktyka Naprawy i Obsługi Alfa Romeo
    JTD,TWIN SPARK,V6
    Miernik grubości lakieru Fe/Al
    Naprawa wariatora faz
    Naprawy główne i bieżące,diagnostyka
    Informacje i możliwości-PW
    myjka ultradzwiękowa-wtryski PB oraz drobna elektronika
    EGR,DPF OFF Klapy Wirowe CHIP JTD
    Diagnostyka Uszczelki Głowicy TEST na zawartość CO2 w płynie
    Naprawa świec TS bez ściągania Głowicy i urwanych mostków-HELICOIL
    Naprawa Turbo
    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu...gi_bedzin.html
    KUPIĘ WARIATOR 50zł plus przesyłka za sztuke płace-OFERTY PW

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Możliwe, że panewka lub podpora wału skoro słychać po rozgrzaniu. Może niech ktoś ci osłucha dół silnika stetoskopem na podnośniku...

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147 2000r. 120KM LPG Hanna
    Postów
    18

    Domyślnie

    czy ktos zna poleca dobrego mechanika z Torunia co zjadł zęby na AR chociaż dzwięk jakby z góry... nawet jakby troszkę od strony wariata... A jak jest z tymi panewkami... moja widza inż. mówi że panewek nie słychać... puki się ślizga to się ślizga... jak panewka się obróci to dopiero słuchać...
    Podpora wału? czy to kolejna bolączka TS-ów? (o tym defekcie jeszcze się nie doczytałem )

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Strzelce Krajeńskie/Kruszwica
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9jtd
    Postów
    773

    Domyślnie

    mój jak chodził jak traktor a zaczął w trasie podczas jazdy to zakończył żywot z ukręconym wałkiem ssącym ....
    Kolejna alfa kolejne problemy

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Mój też chodził jak diesel po rozgrzaniu, ale powodem był zużyty popychacz.
    Objawy też się wtedy nasiliły po zmianie oleju.

    Posłuchaj czy to dochodzi z góry, czy z dołu. Jak z góry to odkręć tą srebrną plastikowa obudowę i przystawiaj ucho do silnika od góry. Staraj się wysłuchać gdzie słychać to najmocniej.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    147 2000r. 120KM LPG Hanna
    Postów
    18

    Domyślnie

    I chyba po kłopocie.... co się okazało rano mnie naszło sprawdzić poziom oleju a tu w połowie kresek... (czarne myśli....) dolałem,... i do pracy.. nagrzanego pod zakładem słucham.... jakby cicho... potem od pracy odjeżdżam... patrze i piękan plama oleju na śniegu... głowa pod samochód... wisi kropelka oleju z korka (dobrze i nie dobrze teraz walczyć z aluminiowym gwintem)... Ale dla pewności jutro jeszcze nagram filmik... niech ktoś fachowo go posłucha

    Jak kupowałem alfe to lekko mokry był korek sądziłem że wymienie korek i uszczelkę i będzie ok... mechanik który wymieniał olej powedział że gwint już naderwany był i on tak delikatnie to wkręcił... I teraz pytanie.. jakaś szybka prosta metoda przydkania korka do następnej wymiany?(wtedy zrobie już miskę naczytałem się że przegwintować i większy korek lub regeneracja gwintu)


    a szacuneczek dla kolegi darek2116... dużo przeczytałem twoich postów i żałuje że mieskzasz tak daleko... bo miałbyś kolejnego klienta
    Ostatnio edytowane przez don_majster ; 30-01-2014 o 22:28 Powód: darek2116 - 2116 powodów

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Ja czasami w motocyklach jak już gwint w aluminiowej misce kiepski, stosuję korek tuningowy z dłuższym gwintem plus oczywiście nowa uszczelka miedziana (wyżarzona i wyrównana na papierze jak mam co do niej wątpliwości).
    Ostatnio edytowane przez LukaSS ; 31-01-2014 o 00:05 Powód: literówki

Podobne wątki

  1. 2.0TS chodzi jak diesel ?
    Utworzone przez K@rdi4N w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 21:20
  2. [145] Czy chodzi jak diesel ??
    Utworzone przez HuskyDogs w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-06-2011, 21:19
  3. chodzi jak diesel
    Utworzone przez patryk103 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 21:34
  4. Nie wariator a chodzi jak diesel
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 03-10-2007, 22:28
  5. Chodzi jak diesel
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 12:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory