Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: Podstawka pod rejestrację

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie Podstawka pod rejestrację

    Myślę, że każdy posiadacz Gtv wie o co mi chodzi, ale jeśli zajdzie potrzeba mogę zrobić zdjęcie i wrzucić je tutaj. Mówię o plastikowym elemencie doczepianym do zderzaka, do którego następnie mocuje się rejestrację, bądź rejestrację z ramką. Otóż po podróży z Gdańska do zamieszkiwanej przeze mnie Warszawy postanowiłem dopieścić auto i pojechałem na myjnię. Skończyło się to oderwaniem wyżej wspominanej. Do mojego zderzaka była przynitowana, w obecnej sytuacji ze zderzaka sterczą mi dwa nity, trzeci jest w podstawce. Podstawka uległa destrukcji- jest połamana i raczej nie uda mi się jej w sposób bezpieczny z powrotem zamontować do auta. W związku z tym mam trzy pytania:
    1. Jak te podstawki są montowane do waszych samochodów? Wedżi powiedział mi, że on ją ma na wkręty. To standardowe rozwiązanie?
    2. Czy jest w ogóle sens montować tę podstawkę z powrotem? Zastanawiam się, czy nie taniej i ładniej wyjdzie, jak kupię ramkę w sklepie co się nazywa "alfaholicy.org", i po prostu ramkę przytwierdzę do zderzaka, a rejestrację w ramkę i gitara.
    3. Czy ktoś z was ma na zbyciu taką podstawkę o jakiej mówię w kolorze czarnym? (wygląda jakby wszystkie były czarne, ale nie jestem specem więc się upewniam)

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    Ja mam podstawkę pod rejestracja, ale i tak solidne wkręty mam przez rejestrację i podstawkę przykrecone do zderzaka

    Wysłane z HTC One

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Ale masz podstawkę, czy możesz ją sprzedać? Dla mnie różnica zasadnicza.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Oktan
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Gtv TS 2.0 r'96
    Postów
    204

    Domyślnie

    Nie mam na zbyciu

    Wysłane z HTC One

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    686

    Domyślnie

    Co się będziesz bawił w podstawki. Przynituj tablicę do zderzaka i masz święty spokój. Mocniej się trzyma, na myjni się nie oderwie - swoją droga na niezłej myjni byłeś że tablice oderwało razem z podstawką - i tak łatwo się jej nie zdemontuje (oczywiście nie jest to niemożliwe...). Osobiście ramkom wszelkiego rodzaju powiedziałem "do widzenia". A to brzęczały, a to tablice latały, po czasie same się rozpadały.

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Ta podstawka była już pęknięta, wiercona i nitowana więc myjnia ją po prostu dobiła.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    686

    Domyślnie

    Czyli nie pozostaje nic innego jak dobry nit!

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    04 2011
    Auto
    916 i 955
    Postów
    2,261

    Domyślnie

    mocne magnesy od spodu
    i woź ja w bagażniku
    jak ktoś się czepi to tylko przyłożysz...

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Zonkil
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Lubaczów/Berlin
    Auto
    Gokart 2.0 TB V6
    Postów
    799

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    2. Czy jest w ogóle sens montować tę podstawkę z powrotem? Zastanawiam się, czy nie taniej i ładniej wyjdzie, jak kupię ramkę w sklepie co się nazywa "alfaholicy.org", i po prostu ramkę przytwierdzę do zderzaka, a rejestrację w ramkę i gitara.
    Ja tak mam zamontowane z boku i wygląda ładnie...
    Cytat Napisał Tytus9 Zobacz post
    3. Czy ktoś z was ma na zbyciu taką podstawkę o jakiej mówię w kolorze czarnym? (wygląda jakby wszystkie były czarne, ale nie jestem specem więc się upewniam)
    Wydaje mi się, że mam w domu tę podstawkę a jeśli ją mam to wyślę Ci gratis, bo i tak mi nie jest i nie będzie potrzeba
    W środę dam Ci znać.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Tytus9
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Gtv
    Postów
    701

    Domyślnie

    Zonkil, właśnie też myślałem, żeby ją z boku na zderzak jak to w Alfach, ale u mnie dziób zderzaka jest zmasakrowany i chyba będę musiał to zasłonić rejestracją. Zderzak mam porysowany od podkładki (jest piękny obrys, gdzie ona była), mam 3 dziury od nitów i ze 6 "próbnych" nawierceń. Jak to wygląda u Ciebie? Podejrzewam, że nie masz obrysu podkładki i przeglądówki po próbach przewiercenia się przez zderzak, ale mimo to słyszałem, że jest ona seryjnie montowana na wkręty, a wkręty zostawiają dziury... Tak więc summa summarum raczej muszę przymocować rejestrację w jej docelowe miejsce (nie zostawię tam takiego sita na środku), a co za tym idzie byłbyś moim bogiem, gdybyś mi tę podkładkę przesłał, niekoniecznie za darmo ;)

Podobne wątki

  1. [159] Podstawka do karty sim.
    Utworzone przez pannamysia w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 17:46
  2. Podstawka na kubki
    Utworzone przez Sparco123 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 23:02
  3. [164] Podstawka przekaźnika
    Utworzone przez Wicked w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 12:55
  4. Pytanie o rejestrację.
    Utworzone przez szerszeń w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2010, 06:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory