Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 2.0 JTS - zużycie oleju

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar YankesGT
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Siepraw / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    41

    Domyślnie 2.0 JTS - zużycie oleju

    Witam.
    Zaznaczę ,że szukałem ale znaleźć nie mogłem, albo ktoś tylko coś wspominał.

    Mam Alfę GT 2.0 JTS zalaną olejem 10w60 z Shella i zastanawia mnie problem nadmiernego spalania oleju w tym silniku. Naczytałem się dużo i wiem ,że producent przewiduje 0.8l/1000 blablabla. U mnie nie jest jeszcze tak źle a zużycie przewidziane przez inżynierów zawsze jest na wyrost.
    Dwa miesiące temu wymieniłem sobie rozrząd i padła decyzja ,że targamy głowice i patrzymy jak tam nagary itd...Zrobiłem planowaie,wymieniłem uszczelniacze itd, ale zostawiłem pierścienie bo kompresja prezentowała się aż za dobrze.Nie pamiętam dokładnie ale coś koło 15-15.5 na wszystkich cylindrach prawie równo.
    W sobotę wybrałem się do Warszawy z Krakowa na VSR i Alfa spaliła mi około 1/4 bagnetu.
    Pytanie brzmi: Ile wasze JTS pala oleju? Czy tak naprawdę jest to problem tego silnika-czyli dolewać oleju i jeździć, czy u mnie coś jest jeszcze nie tak? Ewentualnie co jeszcze zrobić ,żeby zminimalizować spalanie oleju. Nie ukrywam ,że jazda jak 2-suwem i kupowanie od razu 4l dodatkowych przy wymianie oleju wcale mnie nie bawi

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Nowogard
    Auto
    alfa romeo gt blackline
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam,
    mam też GT 2,0JTS w książce mam napisane że prawidłowe spalanie oleju silnikowego ok.400ml/1000km,
    jeżdżąc spokojnie nie zużywa takich ilości,natomiast już jeżdżąc po dłuższych trasach dolewam ok.0,9-1l na 3tysiące km.

    - - - Updated - - -

    mam przebieg prawie 180tkm,przy 173tkm robiony kompletny rozrząd po raz trzeci w jego karierze i przy okazji zdjęta głowica i wyczyszczone gniazda i zawory z nagaru

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar YankesGT
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Siepraw / Kraków
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    41

    Domyślnie

    Ja właśnie muszę troszkę pojeździć spokojniej i zobaczyć jak to wygląda...no ale Alfą ciężko się jeździ spokojnie. Dzisiaj zauważyłem 3 małe plamki na kostce rano To dobrze i źle..zależy czy to olej silnikowy czy nie...ciężko było się wyznać Sprawdzę to w przyszłym tyg i porzy okazji zrobię koło 1000km to dam znać jak to wygląda faktycznie. Ale trochę mnie uspokoiłeś...dzięki

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar Karmelitos
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS
    Postów
    164

    Domyślnie

    Niewiele ci spalila oleju wiec sie nie przejmuj. Wymieniaj olej co 8k max bo jts jest na to wrazliwy - odwdzieczy sie.

    Alfy to takie wloskie dwusuwy

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    alfa 156 JTS 2.0 i 147 jtdm150km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Witam u mnie podobnie przepala olej jak ogien idzie na tloki ale przy spokojnej juz go nie ubywa pozdrawiam mam 156 jts


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. wysokie zużycie oleju w 2.0 JTS
    Utworzone przez Spark w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-03-2016, 03:28
  2. Zużycie oleju 1.9 jtd 8v
    Utworzone przez czerwcowy0520 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 07:08
  3. [159] zużycie oleju
    Utworzone przez Korba w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-06-2013, 19:48
  4. [2.0TS] Zużycie oleju na autostradzie
    Utworzone przez Majkel™ w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 21:04
  5. Zużycie oleju V6
    Utworzone przez fiergloo w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-03-2007, 22:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory