Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Zakup Alfy 159 z silnikiem diesla do kwoty 25tyś

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie Zakup Alfy 159 z silnikiem diesla do kwoty 25tyś

    Witam mam na imię Paweł aktualnie jeżdżę samochodem Audi A4 B5 1.9TDI AJM z 2001r ale jak to w życiu bywa trzeba spróbować coś innego i wybór padł na Alfę 159 z silnikiem diesla i teraz moje pytanie czy lepiej będzie kupić 1.9 czy też 2.4 i czy taki samochód będzie mnie stać na utrzymanie. Aktualnie do Audi leję olej motul oraz filtry mann lub knecht, rozrząd założyłem INA plus wszystkie paski i osprzęt rozrządu też nowy, zawieszenie wielowahacz cały kpl. nowy z firmy RTS oraz klocki hamulcowe przeważnie są to textar lub TRW. Wypisałem jakie części zakładam do samochodu który aktualnie używam by móc trochę pomóc osobom które odpiszą mi wyborze silnika oraz czy będzie dla mnie możliwość utrzymania takiego samochodu. Z mojej strony bardziej bym się przymierzał do silnika 2.4 ale silnikiem 1.9 też nie pogardzę
    Dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MateuszXXX
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Dzierżoniów DDZ
    Auto
    2x 156 1.9 JTD, 166 2.4 JTD, GT Blackline JTDM, 159 1.9 JTDM, będzie?
    Postów
    84

    Domyślnie

    Moderator musi brać nerwosol przez takie same tematy, temat niżej dotyczy tego samego.. Po co zakładasz następny? I powiedz mi skąd mamy wiedzieć czy Cię będzie stać utrzymać 159 jeśli jeździsz starą a4? odpowiedziałbym Ci że nie, bo części są o wiele niebo droższe od kosiarki TDI..

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Te auta to 2 różnie światy.
    A4 B5 to 'stara' szkoła - trwałe, niezawodne, zero ekologii = zero problemów z eko silnika.
    159 w dieslu ma szereg bolączek, których nie spotkasz w A4 TDI.
    Pomimo, że 159 to auto stosunkowo bezawaryjne, to jednak ta bezawaryjność kosztuje więcej, żeby nie powiedzieć dużo więcej.
    W 1.9 szukaj - klapy wirowe w kolektorze, EGR, DPF, skrzynia biegów M32
    W 2.4 szukaj - pękająca głowica, problem z odpaleniem, klapy wirowe w kolektorze, EGR, DPF.

    Za 25 u handlarza to raczej kupisz auto do poprawek.
    Czasami na forum zdarzają się w tej kwocie samochody już po naprawie ww. elementów.

    PS
    Nie przejmuj się chłodnym przyjęciem

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    W tej kwocie szukaj 1.9 JTDm 120KM, bezpieczniejszy wybór z tym że osiągi będą na poziomie A4 B5 z TDI 110 KM a spalanie nieco większe Zawsze można zrobić program Tylko ta skrzynia M32 :/
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  5. #5
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    Cytat Napisał MateuszXXX Zobacz post
    Moderator musi brać nerwosol przez takie same tematy,
    Każdy temat dot. nie tyle Alfy co potencjalnego użytkownika i on pod swoim kontem rozprawia się z dylematem wyboru, dlatego tematy są powielane ale tylko dla dobra nabywcy który w większości przypadków dopiero zaczyna pisać na tym forum, mało który stary bywalec pyta w tym dziale o pomoc w wyborze bo on już wie sam co chce mieć a dopytuje innymi sposobami żeby sie doradzic
    Ostatnio edytowane przez 75andrew155 ; 28-12-2016 o 18:57

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Kup 1.9 150KM ze skrzynią Q-Tronic i będziesz zadowolony. Automat jest żywotny, a nawet jak padnie sterownik czy kosz C1 to ich naprawa nie jest droższa niż wymiana łożysk w manualnej M32 oraz sprzęgła i dwumasy. Za 25k kupisz już coś przyzwoitego przedliftowego (2005-2007) i zostanie Ci na pakiet startowy. Razem z wymianą rozrządu na dzień dobry do wywalenia klapki w kolektorze oraz EGR do zaślepienia i wyprogramowania. Po takich zabiegach można się cieszyć bezstresową i bezawaryjną jazdą DPF wedle uznania, ja u siebie zostawiłem, bo jeżdżę głównie w trasie i nie sprawia mi żadnych problemów.

    159 będzie droższa w utrzymaniu od A4 B5 z racji nowszej konstrukcji, ale nie jakoś dramatycznie. Zawieszenie jest drogie, ale jak zakładasz porządne części to jest bardzo trwałe i bezproblemowe w porównaniu do wielowahacza A4, który leci co chwilę (podobna z resztą trwałość jak w 156). Moja 9'tka ma przejechane już prawie 285tyś km a ma wymienione tylko dwa górne wahacze (obydwa Lemforder, lewy ma przejechane 70tyś km, prawy 45tyś km). Dolne poza tylną tuleją w prawym cały czas mam oryginalne.

    Tematów z odpowiedziami na Twoje pytania generalnie jest całe mnóstwo na forum, więc szukaj.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedz i chłodne przyjęcie oczywiście widzę że zapomniałem dopisać że mój silnik to pompowtrysk a nie jak ktoś tu napisał 110 na starej pompie a drugi porównując samochód do kosiarki. Niestety ale na każdym forum jest identycznie zaczyna się od pisania po co powielasz temat kończąc na tym że w kwocie nie kupisz auta oczywiście nikt z madrych użytkowników nie napisał od jakiej kwoty zacząć szukać. Co do podzespołów to widzę że cenowo zawieszenie jak i sprzęgło dwuamasa (też mam w swoim aucie) jest w tych samych pieniądzach. No nic zostało mi tylko podziękować co nie którym za odpowiedzi czego się można spodziewać w danym silniku a reszcie życzyć tak dobrych samochodów jak oni sami.
    Pozdrawiam

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Nie wydaje mi się, żeby zawieszenie rzeczywiście było w podobnej cenie do A4 B5. Za oryginalne wahacze, które służą zdecydowanie najdłużej trzeba dać odpowiednio:
    górny ok. 450 zł
    dolny ok. 1000zł
    Pozostaje kwestia zamienników, ale górne z tego co widać na forum wytrzymują krótko lub regeneracja. Wtedy górny około 200zł, dolny chyba 450zł.
    Trudno jest nam określić czy będzie Cię stać na utrzymanie alfy z silnikiem 2,4.
    Przede wszystkim mówimy o samochodzie używanym, więc nie wiadomo co się wysypie. Warto kupić auto od świadomego użytkownika, który pozbył się już problematycznej ekologii. W autach przed liftem mile widziana jest zregenerowana już maglownica i wymieniony zbiorniczek wspomagania (to akurat niewielki koszt). Po lifcie układ kierowniczy był delikatnie poprawiony i nie sprawiał tylu problemów. Jeśli masz ochotę poświęcić trochę więcej czasu na zebranie informacji, to przejrzyj ten temat http://www.forum.alfaholicy.org/159_...y_czytaj_.html

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    159
    Postów
    3

    Domyślnie

    SliwusBuu czy ceny wahaczy podajesz za sztukę czy za kpl. na dwie strony. Już też właśnie sporo się naczytałem że ekologia nie jest dobra dla alfy i lepiej ją od razu usnąć. A co do linku to wielkie dzięki za podesłanie na pewno poczytam. I widzę że jednak silnik 1.9 był by jednak mniej kosztowny w utrzymaniu ale jeszcze to rozważę przed zakupem. A może byś podpowiedział w jakim przedziale cenowym można kupić już zadbany egzemplarz.
    Pozdrawiam

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Jeśli chcesz ja sprzedaję swoją, więcej info w ogłoszeniu, telefon lub na @.

Podobne wątki

  1. Obsługa stacji wlała benzynę do Alfy z silnikiem Diesla.
    Utworzone przez bfjey w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-01-2022, 13:21
  2. Kupilem Alfe z silnikiem diesla.
    Utworzone przez wojtekjast w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-07-2013, 22:27
  3. Kupuje AR z silnikiem diesla - i co dalej?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 10:44
  4. Potrzebne alfy z silnikami diesla
    Utworzone przez misiu7911 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-03-2012, 18:10
  5. Chwalą nasze belle. 2.4JTD najlepszym silnikiem diesla
    Utworzone przez RobertWroc w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-11-2011, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory