Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: [33] Kilka pytań odnośnie 33.

  1. #1
    Spirit
    Gość

    Domyślnie [33] Kilka pytań odnośnie 33.

    Mam kilka pytań odnośnie 33 tzn chodzi mi o następujące problemy:

    1) jak wygląda sprawa z obrotomierzem tzn w jakim położeniu powinien być po wyłączeniu silnika na pozycji 0 czyli na samym dole obrotomierza czy może na 500 obrotach gdyż w swojej 33 tak mam i się dziwie czy tak musi być i też widziałem u kogoś z forum tak samo na zdjęciu było na 500 obrotów

    2) jak się wykręca/ wyciąga korek od wlewu oleju bo kurka motam się jak mały kaziu żeby to zrobić a nie chcę nic zepsuć

    3) czy przy wymianie miski olejowej trzeba zmienić jakąś uszczelkę czy nie bardzo bo muszę to zrobić a w razie czego nie mam takowej uszczelki jeżeli jest potrzebna i nie wiem czy można ją w razie czego dostać

    4) czy jeżeli w Alfa Control zaświeci się dioda od oleju tzn że jest go za mało czy może to oznaczać też inny problem typu że coś nawaliło, jakiś czujnik itd ... ?

    5) jeżeli ktoś ściągał tapicerkę z drzwi to niech powie jak to się robi żeby można było się dostać do mechanizmu podnoszenia szyb i żeby nic przy tym nie wyłamać/połamać

    To chyba na tyle, więc poproszę o wszelakie odpowiedzi

  2. #2
    ViP Romeo
    Dołączył
    06 2006
    Mieszka w
    Potworów/Radom
    Auto
    Alfa 33 Permanent 4, Alfa 166 2.4 Jtd, Alfa 156 SW 1.9 jtdm 16v
    Postów
    516

    Domyślnie

    1. Obrotomierz w spoczynku pokazuje 500 obrotów.

    2. Od wlewu oleju po prostu się wyciąga do góry.

    3. Między miską a silnikiem jest gumowa uszczelka jak nie chcesz jej wymieniać a będzie cała nie porwana możesz wszystko dobrze wyczyścić i poskładać na silikon.

    4. Tak dioda sygnalizuje niski poziom oleju.

    5. Na tej stronie znajdziesz opis ze zdjęciami: http://www.alfa-restoration.co.uk/ne...ight_front.htm
    Alfa 33 Permanent 4
    Alfa 166 2,4 Jtd ---- Była
    Alfa 33 1,4 imola ---- Była
    Alfa 156 Sport Wagon 1,9 16v Jtdm

  3. #3
    wynalazek
    Gość

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o tapicerkę na drzwiach to najpierw trzeba poodkręcać wszystkie śruby, są pokazane w linku od lejek20. Gdy te będą już wykręcone pozostaje tylko wsadzić palce i najlepiej zacząć od dołu. Wyciągając z zatrzasków tapicerkę stopniowo do góry. Zatrzaski siedzą mocno ale ja nie używałem nigdy śrubokrętów aby je wyjąć. Przy wkładaniu zacznij od góry, odwrotnie i włóż dobrze tą plastikową szynę między szybę a blachę, ja przez to musiałem czynność powtarzać Drzwi są zabezpieczone pod tapicerką folią, najlepiej nakleić z powrotem na taśmę klejącą, całkiem dobrze do tego się nadaje dwustronna.

  4. #4
    Spirit
    Gość

    Domyślnie [33] Kilka pytań odnośnie 33 VOL 2 :)

    Kolejne pytania odnośnie Alfy 33:

    1) jak zdemontować zderzak albo w którym miejscu są śruby które trzymają zderzak, bo jest lekko opuszczony i denerwuje mnie ta szpara która powstała przez to

    2) czy przy wymianie świec w 1.7 8V trzeba coś wymontować spod maski bo widzę że dostęp do nich jest nie za ciekawy

    3) czy jest jakiś sposób na wskaźnik paliwa na to że przy hamowaniu wskazówka szybko opada aż zapala się komornik a przy przyśpieszaniu idzie do pełna

    4) gdzie znajduje się zbiorniczek od płynu spryskiwaczy, bo jak zaleję do pełna to wycieka mi płyn i muszę znaleźć przyczynę tego wycieku, chodzi o przód

    To chyba na tyle.

  5. #5
    siwy144
    Gość

    Domyślnie Re: Kilka pytań odnośnie 33 VOL 2 :)

    Cytat Napisał Spirit
    Kolejne pytania odnośnie Alfy 33:

    1) jak zdemontować zderzak albo w którym miejscu są śruby które trzymają zderzak, bo jest lekko opuszczony i denerwuje mnie ta szpara która powstała przez to

    2) czy przy wymianie świec w 1.7 8V trzeba coś wymontować spod maski bo widzę że dostęp do nich jest nie za ciekawy

    3) czy jest jakiś sposób na wskaźnik paliwa na to że przy hamowaniu wskazówka szybko opada aż zapala się komornik a przy przyśpieszaniu idzie do pełna

    4) gdzie znajduje się zbiorniczek od płynu spryskiwaczy, bo jak zaleję do pełna to wycieka mi płyn i muszę znaleźć przyczynę tego wycieku, chodzi o przód

    To chyba na tyle.
    1) Który ?
    2) nie trzeba
    3) Nie ma
    4) w przegrodzie po prawej stronie kolo aku

  6. #6
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    Zderzak przedni zapomniałem dodać , co do zbiorniczka do spryskiwacza to koło aku to jest wlew tego płynu ale gdzie jest sam zbiornik bo według mnie gdzieś pod błotnikiem co mi się nie uśmiecha jeżeli to prawda bo nie chcę ruszać śrub bo jeszcze nie były ruszane, a tak to będziesz w razie czego że bity albo coś :?

  7. #7
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Przedni zderzak reguluje się 4 śrubami jak otworzy się maskę to widać jak wchodzą do śroka mocowania zderzaka Zbiorniczek jest za błotnikiem prawym można go zobaczyć jak się zdejmie plastikowe nadkole, ale jeśli trzeba go oglądnąć całego to niestety trzeba zdjąć błotnik.
    Co do zderzaka to jedna osoba by musiała trzymać śrubę od spodu a druga tam pod maska jednej osobie raczej ciężko to robić.

  8. #8
    wynalazek
    Gość

    Domyślnie

    Z tym wskaźnikiem to już tak jest. Finansowy potorfi się zapalić nawet przy połowie w baku

  9. #9
    Strzala_1
    Gość

    Domyślnie

    co do wskaznika paliwa to jest rozwiazanie hehehehe, kupic 33 p4 w nich nie ma tego problemu poniewaz jest inna konstrukcja i wskaznik paliwa stale pokazuje nalezyty poziom choc reaguje minimalnie na przechyły boczne ale to jest minimalne

  10. #10
    Spirit
    Gość

    Domyślnie

    To mnie nie urządza niestety. Trudno muszę z tym żyć.

Podobne wątki

  1. Kilka pytań odnośnie GT
    Utworzone przez swiety007 w dziale GT
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 11:12
  2. Kilka pytań odnośnie 156
    Utworzone przez featmilka w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-11-2011, 11:47
  3. Kilka pytań odnośnie AR 166 2.0 TB
    Utworzone przez dzida84 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 22:46
  4. [145] kilka pytań odnośnie ABS?
    Utworzone przez kamilsitek1983 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 20:35
  5. [155] Kilka pytań odnośnie 155 1.7 TS
    Utworzone przez LukaszLU w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 21:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory