Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Głuchy głośny stuk w zawieszeniu

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie Głuchy głośny stuk w zawieszeniu

    Wczoraj wieczorem wjechałem w wypełnioną wodą, głęboką, "pozimową" dziurę w asfalcie. Od tego czasu przy wjechaniu w jakąś głębszą nierówność słyszę z okolic prawego przedniego koła (najprawdopodobniej, choć może to być gdzieś w podwoziu również) taki głośny, głuchy stuk (uderzenie). Przy jeździe po lekkich nierównościach nic nie słychać - tylko przy takich solidniejszych. Jutro pewnie pojadę z tym na kanał do sprawdzenia, chciałbym jednak mniej więcej poznać wasze opinie co to może być i na co się przygotować.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lookas
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V Distinctive
    Postów
    113

    Domyślnie

    a sprawdzałeś osłonę silnika czy nie pękła? U mnie przez zimowe dziury mam ją całą popękaną i przy większych prędkościach albo dziurach plastik lata i hałasuje

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Mam dwa typy:
    1. Sprężyna - wyskoczyła z miejsca lub w gorszym wypadku pękła (miałem taki przypadek w 147 - co do 159 to na forum jest taki temat, ale dotyczący chyba tylnej sprężyny).
    2. Urwane mocowanie wydechu (to w przypadku, gdy dźwięk pochodziłby z podwozia - jak pisałeś), który uderza o podwozie.
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Też pomyślałem o urwanym wieszaku tłumika. Jak jadę autem to trudno mi jednoznacznie wyczuć skąd ten dźwięk dobiega. Czasem właśnie odnoszę wrażenie, że to z podwozia, bo przy uderzeniu czuję jakby takie drganie przenoszone na podwozie, no ale... to może być złudne. W każdym razie wolałbym żeby to byt ten zaczep, a nie sprężyna

  5. #5
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    A nie dostalo sie przypadkiem wahaczom ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    A nie stukałoby cały czas przy założeniu, że wahacz uszkodzony ?

  7. #7
    BURATINO
    Gość

    Domyślnie

    Wlasnie nie do konca.W szczegolnosci jesli chodzi o gorny.Jesli konkretnie jest wybity to niema problemu ze zdiagnozowaniem.Gorzej jak tylko pracuje niezbyt prawidlowo i odzywa sie w specyficznych warunkach drogowych.U siebie mialem cos podobnego.Wstawilem auto na kanal ... i nic,wszystko w porzadku ale nie dla mnie.Wiec kierunek Fiat.Wstawilem auto na szarpaki i diagnosta wykryl nieznaczny luz w pracy wahacza prawego,ktory nieznacznie inaczej pracowal od lewego.Szarpaki jednak inaczej symuluja prace wahaczy,niz tylko szarpanie rekoma
    Ostatnio edytowane przez BURATINO ; 21-02-2012 o 18:57

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    No i nie wiadomo Niby coś, a jednak nic Kolega (mechanik) jeździł autem, mówi że to słyszy, ale na razie nie wie co to jest. W zawieszeniu praktycznie nic nie ma do zrobienia. Zostało jeszcze wszystko przesmarowane na wszelki wypadek. Tłumik też dobrze zawieszony. Zobaczymy co będzie dalej. Ew. może zostawię mu kiedyś na dłużej Alfę na bardziej dogłębny przegląd.

    Edit:
    Dochodzę do wniosku, że problem nie jest chyba związany z samym zawieszeniem a raczej z naderwaniem/poluzowaniem czegoś w podwoziu samochodu. Czasem to głuche tłuczenie jest również słyszalne przy odpalaniu samochodu (kiedy bardziej nim telepnie) Coś jakby stukot blachy o blachę. W trakcie jazdy bardzo ciężko zdiagnozować, z której to części auta pochodzi.
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 25-02-2012 o 11:32 Powód: Postępująca obserwacja problemu.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Przepraszam, że post pod postem, ale nie mam wyboru No i okazało się, że u mnie to stuka niedokręcona śruba bądź śruby mocujące łapę silnika od strony rozrządu. Byłem dzisiaj na stacji diagnostycznej. Jutro zostawiam auto do zrobienia i się okaże, czy wystarczy tylko dokręcić te śruby, wymienić je, czy wymienić całą łapę silnika razem ze śrubami.

Podobne wątki

  1. Stuk puk w zawieszeniu
    Utworzone przez grzechopl w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 10:25
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 12:25
  3. Stuk w przednim zawieszeniu
    Utworzone przez nikodem w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 18:20
  4. Stuk w zawieszeniu kola
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-10-2010, 16:05
  5. Głośny stuk po wpadnięciu w dziure
    Utworzone przez PAMITO w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2010, 19:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory