Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Temat: Gtv - koszty utrzymania, eksploatacja codzienna

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie Gtv - koszty utrzymania, eksploatacja codzienna

    Witam,

    na początku wahałem się, czy ten temat powinien znaleźć się w podforum Gtv, czy jednak tutaj. Mam nadzieję, że umieszczenie go tutaj było dobrą decyzją

    Do rzeczy. Jestem użytkownikiem AR 147 1.9 JTD. Z auta jestem niesamowicie zadowolony. Za jakiś czas (pewnie rok, dwa) będę chciał zmienić i tak mi wpadło do głowy, czemu nie spróbować gtv, póki dzieci nie ma. Potem to już tylko pomarzyć o takim aucie będę mógl (chyba, że jako drugi). Dlatego też chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat od strony użytkowej. Jakie są koszty części, najczęstszych napraw? Myślałem o silniku 2.0, tylko nie mam pojęcia, czy iść w TSa czy JTSa. Czym te silniki się różnią? 1.8 odpada, bo jednak trochę za słaby, natomiast V6 to już kosmiczne koszty... Jak wygląda spalanie w 2.0 TS i JTS? Będę robić autem ponad 2000 km miesięcznie, więc nie ukrywam, że spalanie jest dość ważne (choć nie najważniejsze).

    Co ważne - absolutnie wykluczam jakiekolwiek gazowanie auta. Fabryka wypuściła auto jeżdżące na benzynę i u mnie tylko na tym paliwie będzie jeździć.

    Sprawa nr 2 - jakie pieniądze trzeba mieć (na dzień dzisiejszy), aby kupić takie auto w dobrym stanie, w miarę dobrze wyposażone? Preferowałbym końcowe roczniki, powiedzmy od 2002, ale jakby się trafiła nieco starsza igła (prawdziwa, nie "komisowa igła"), też oczywiście rozważę.

    Ważne też jest to, że jak pisałem, miałby to być samochód podstawowy, do użytku codziennego (przynajmniej przez jakiś czas). Niestety podejrzewam, że nie jest to najwygodniejsze auto do takich celów. Naczytałem się o np. o potężnym promieniu skrętu, a jednak w miasto czasem też się nim wypuszczę, parkingi przy centrach handlowych nie będą mu obce. Moglibyście podzielić się swoimi doświadczeniami?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar kubicze
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław, Poland
    Auto
    AR Spider 3.0 V6 98 rok Hardtop
    Postów
    1,304

    Domyślnie

    jak chcesz prawdziwego GTV to tylko, 3.0 V6, co do spalania to w cale nie jest kosmiczne w porównaniu z TS'em, kosmiczne spalanie to ma właśnie TS w stosunku do tego co w zamian oferuje, do tego panewka może Ci paść w każdej chwili, więc po co się w to pchać
    Była AR 166 3.0 V6 24V, 156 GTA, 164 3.0 V6 12V
    Jest Spider 3.0 V6


  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    No właśnie miałem problemy ze znalezieniem info o spalaniu TSa. V6 nie wchodzi w grę (póki co), bo te kilkanaście litrów na setkę przy przeszło 2 tysiącach miesięcznie by mnie zabiło. Jak będzie mnie w przyszłości stać na drugie auto, do zabawy, to na 95% będzie to Gtv 3.0 V6 lub 3.2 V6. Póki co, muszę bardziej patrzeć na spalanie...

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Jeżdżę GTVką na codzień po Warszawie, promień skrętu faktycznie jest większy niż np 155 którą wcześniej jeździłem, ale bez przesady, tragedii nie ma, parkuję wszędzie równolegle, prostopadle tyłem.
    Co do spalania, jeśli zamierzasz jeździć po mieście to V6 dużo spali, ale jeśli większość w trasie to nie zastanawiaj się nad TSem, bo V6 ma naprawdę przyzwoite spalanie w trasie rzędu do 10l jeśli nie gonisz przesadnie.
    Napisałeś o LPG, że nie, także nie namawiam, ale wiedz że moja 3,2 na LPG wyższą moc i moment na hamowni wypluła w całym zakresie obrotów.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Czyli jeżdżąc spokojnie w trasie da się zejść poniżej 10l/100km? Mowa o V6 bez gazu oczywiście. TS ile w takich warunkach weźmie...? Kurde nawet te 10l to jest bardzo dużo jak dla mnie Chyba będzie trzeba poczekać z Gtv-ką, aż będzie mnie stać na auto na niedzielę...
    Ostatnio edytowane przez mmax88 ; 08-10-2013 o 13:57

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    Tak, da się zejść poniżej 10l benzyny jadąc przepisowo, 2.0 TS spali Ci w trasie 8l.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Kupuj GTV bo potem zostana tylko wasy, brzuch od piwa i Skoda 1.9 tdi w kombi
    "A zatem posiadanie tego samochodu jest jak życie z przepiękną, lecz przy tym zdrowo kopniętą dziewczyną. Bardzo dobrze wiecie, dlaczego się zaangażowaliście. I w tym samym stopniu jesteście świadomi, że wasz związek po prostu nie ma żadnych szans."
    J.Clarkson



    Warszawscy Alfaholicy - Facebook Group
    Brera Team Poland - Facebook Group

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mmax88
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Jaguar XF 3.0 V6
    Postów
    692

    Domyślnie

    Kurcze to faktycznie różnica niewielka... Tylko boję się, że mając tak brzmiący silnik, nie byłbym w stanie uzyskać takiego spalania Te 8-9 litrów to nadal sporo, ale bardziej do przełknięcia...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomi
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 1.9 Ti , 147 Racer, Spider 916 TS
    Postów
    505

    Domyślnie

    9l tak, ale na 8 nie licz

    - - - Updated - - -

    9l tak, ale na 8 nie licz

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Trin
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Ząbkowice Śląskie/Świdnica
    Auto
    Było Gtv 2.0 JTS, jest 406 coupe 3.0
    Postów
    414

    Domyślnie

    Witam ja użytkuje na co dzień Gtvke z Jtsem i powiem ci że za dużo uwagi to ten silnik nie wymaga oprócz kontroli stanu oleju co jakiś tydzień, oleju mi trochę łyka ale muszę na wiosnę zmienić na pełny syntetyk selenie 10w60 bo narazie to mam castrola magnateca... Co do użytkowania na co dzień:
    - Parkowanie, szukam "miejsca" parkowanie przy centrum handlowym na "styk" spwoduje utrudnienie przy wychodzeniu
    - Promień skrętu jak już kolega tomi napisał jest większy no ale ludzie jak widzą Gtv to pozwalają bez obtrąbienia na dowolne manewry ;p
    - komfort, ja smigam na 17stkach telefonach do tego opona 225/45/17 jest ok o ile nie wpadnie się w jakąś magiczną jape w drodze... ;]
    - Spalanie, jada bez szaleństw: miasto 13,5 trasa 7,5-8 mieszane 9,5.... prędkość nie większa niż 120km/h
    - Spalanie, jazda z pazurem: tu zaznaczę że po mieście spokojnie zawsze;/ a trasa 8,9 mieszane 10,5.... prędkości 140 w górę "autostrada";]
    - koszty jazdy to jakieś 50-55zł na 100km samo paliwko, myślę że winik dobry. Dodam że nie ma tu komputera który liczy spalanie, to moje własne obliczenia wynikające z exploatacji
    - części, tyle co się orientowałem na iparts, tragedi nie ma... Ja po 8tys km to tylko żarówke stopu wymieniłem i sam sobie naprawiłem silniczek od pozycji świateł, lusterka prawego, wyregulowałem drzwi kierowcy bo wiaterek lekki hulał XD elektryka siedzeń, tylko bezpiecznik się przepalił bo ktoś dał mniejszy;/ generalnie nic się nie działo... Zawieszenie to jakaś rewelacja, auto klei się do drogi, no i te koła z tyłu lekko pochylone do nadkoli hehe, jakby było q2 to miodzio;]
    - Mam syna, jeździ z tyłu i bardzo mu się tam podoba;p syn ma 8 lat i ma miejsca na nogi;]
    - Silnik: nie jest to vka ale brzmienie... miałem tsa jakiś czas ale jts... super sprawa, ciągnie z dołu, nie ma efektu muła z dolego zakresu, jego moc zupełnie wystarcza do jazdy i wyprzedzana w naszych polskich realiach. Na tor się nie wybieram, nie mam potrzeby bo zwykła jazda dostarcza aż za dużo przyjemnościXDD
    Podsumowując, nie chce cię namawiać ale zadbany Jts jest bardzo dobrym rozwiązaniem i kompromisem po między spalaniem a mocą;]
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Koszty utrzymania Alfy 155
    Utworzone przez Mixed w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-08-2015, 22:05
  2. [159] Naprawy i koszty utrzymania.
    Utworzone przez piotrpo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-09-2012, 13:48
  3. koszty utrzymania belli
    Utworzone przez Gio w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 15:49
  4. AR 166 JTD - Koszty utrzymania
    Utworzone przez violator666 w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 14:04
  5. [147] Zakup oraz koszty utrzymania
    Utworzone przez scudettokrk w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 03:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory