Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Temat: Klimatyzacja bardzo slabo chlodzi

  1. #1
    hocken
    Gość

    Domyślnie Klimatyzacja bardzo slabo chlodzi

    Klimatyzacja bardzo słabo chłodzi nawiew powietrza również jest umiarkowany.
    Wymieniłem plyny zrobiłem testy szczelności wszystko oki, również filtr karbionowy nowy.

    Co dalej robić, sprężarka?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie Re: Klimatyzacja bardzo slabo chlodzi

    Cytat Napisał hocken
    Klimatyzacja bardzo słabo chłodzi nawiew powietrza również jest umiarkowany.
    Wymieniłem plyny zrobiłem testy szczelności wszystko oki, również filtr karbionowy nowy.

    Co dalej robić, sprężarka?
    Nabijałeś klimę?
    Zobaczy, czy sprężarka się załącza.
    Może być tak, że jeśli masz za dużo czynnika chłodzącego, to sprężarka nie załącza się wcale, albo załącza się na zbyt krótki czas. Tak było u mnie. Upuściłem troszkę czynnika chłodzącego i wszystko działa jak należy.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  3. #3
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Tak po nabiciu, zaczęło coś tam syczeć w tych kanalikach dziwnie itd... no ale chłodziło do 17-19 stopni. zdecydowanie za mało! a jak sie to spuszcza, odkręcić tylko? jeżeli tak to który zaworek i tak ile mniej więcej.

  4. #4
    Pietras
    Gość

    Domyślnie

    Niestety "na oko", czy "mniej wiecej", tego nie rob chyba ze jestes na 100% pewny ze masz za duzo czynnika chlodzacego. A wypuscic czynnik chlodzacy mozna przez zaworek ktory znajduje sie na jednej z metalowych rurek po lewej stronie zaraz z przodu jak podniesiesz maske i stoisz na wrost auta, i robi sie tym zaworem z mniejsza srednica. odkrecasz plastikowy czarny lub niebieski koreczek, i zobaczysz cos w stylu wentyla jak w oponie i dziala dokladnie na tej samej zasadzie wcisniesz bolec i wypuszczasz "chlodziwo" UWAGA NA OCZY!!!!. Jednak radzil bym Ci samemu tego nie robic :wink: .

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietras
    Niestety "na oko", czy "mniej wiecej", tego nie rob chyba ze jestes na 100% pewny ze masz za duzo czynnika chlodzacego. A wypuscic czynnik chlodzacy mozna przez zaworek ktory znajduje sie na jednej z metalowych rurek po lewej stronie zaraz z przodu jak podniesiesz maske i stoisz na wrost auta, i robi sie tym zaworem z mniejsza srednica. odkrecasz plastikowy czarny lub niebieski koreczek, i zobaczysz cos w stylu wentyla jak w oponie i dziala dokladnie na tej samej zasadzie wcisniesz bolec i wypuszczasz "chlodziwo" UWAGA NA OCZY!!!!. Jednak radzil bym Ci samemu tego nie robic :wink: .
    JA zaryzykowałem i zrobiłem to właśnie "na oko" chociażby dlatego, że jeśli podjechałbym do jakiegoś warsztatu, to oni i tak od nowa muszą "przetoczyć" czynnik chłodzący, niezależnie od tego czy jest go za dużo czy za mało i zapłaciłbym ponownie jak za nabicie klimy (około 100zł), a że nie chciałem jechać do tego warsztatu gdzie mi nabijali (nie wraca się drugi raz do partaczy), a ponadto byłem prawie pewien, że jest to wina zbyt dużego ciśnienia w układzie, więc dokładnie tak jak opisał to Pietras upuściłem troszkę tego czynnika, który notabene zalatuje obornikiem! najlepiej upuścić odrobinkę i sprawdzić co się dzieje, jakie są efekty, jeśli mało to znów troszkę upuścić...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  6. #6
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Pewny jestem ze jest wszystko oki z tym czynnikiem. Bardziej mnie interesuje gdzie może być bezpośrednia przyczyny. Logicznie do tego podchodząc to jest sprężarka układ z tym czynnikiem oraz filtry. Czy cos jeszcze... Filtr mamy tylko jeden, kabinowy. Czynik oraz cala reszta oki! Wiec pozostaje sprężarka jak to przetestować macie pomysł. Aaa po załączeniu klimy silnik pracuje z wieszykm obciazem wiec to zdrowy obiaw no i zwyczajnie czuc to podczas jazdy. jak sie do tego zabrac...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar yarecky
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    krakow wieliczka bochnia
    Auto
    AR145 1.6 boxer:), AR145 1.7 16V boxer:)
    Postów
    160

    Domyślnie

    sprawdz sobie jak wyglada chlodnica plynu chlodzacego silnik...
    w jakim jest stanie i jak lamelki wygladaja..
    bo to ma wplyw na przeplyw powietrza.
    jak masz niedrozne lamelki od chlodnicy silnika to niebedzies zmial tez odpowiedniego chlodzenia na chlodnicy klimy..

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał hocken
    Pewny jestem ze jest wszystko oki z tym czynnikiem. Bardziej mnie interesuje gdzie może być bezpośrednia przyczyny. Logicznie do tego podchodząc to jest sprężarka układ z tym czynnikiem oraz filtry. Czy cos jeszcze... Filtr mamy tylko jeden, kabinowy. Czynik oraz cala reszta oki! Wiec pozostaje sprężarka jak to przetestować macie pomysł. Aaa po załączeniu klimy silnik pracuje z wieszykm obciazem wiec to zdrowy obiaw no i zwyczajnie czuc to podczas jazdy. jak sie do tego zabrac...
    Niestety masz jeszcze jeden filtr. Jest to filtr na tzw. osuszaczu - takie zgrubienie wielkości małej gruszki na aluminiowej rurce. Jeżeli on będzie przytkany to klima będzie miała zmniejszoną wydajność. Wymiana tego ustrojstwa wiąże się niestety z wizytą w warsztacie bo trzeba wymontować cały element i ponownie napełnić układ.
    Co do sprężarki to myślę, że raczej jest sprawna - zresztą w każdym warsztacie można sprawdzić wielkość ciśnienia sprężania - sam tego nie zrobisz.

  9. #9
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem w serwisie klimatyzacji bo na AUTO przy 18st. dmuchawa cały czas mi dmucha na najwiekszych obrotach, jakby nie mogła sobie poradzić. Serwisant jednak powiedział że nic nie poradzi, bo w Alfach klimyzacja jest słaba.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkap
    Dzisiaj byłem w serwisie klimatyzacji bo na AUTO przy 18st. dmuchawa cały czas mi dmucha na najwiekszych obrotach, jakby nie mogła sobie poradzić. Serwisant jednak powiedział że nic nie poradzi, bo w Alfach klimyzacja jest słaba.
    no i miał racje bo w alfie klimatyzacja jest małowydajna.U mnie tez przy 18 stopniach musze długo jezdzic zeby dmuchawa zeszła z najwyzszego biegu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 13:14
  2. klimatyzacja nie chlodzi i syczy
    Utworzone przez kremien w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 06:55
  3. Licznik bardzo bardzo bardzo dziwny temat
    Utworzone przez dudzik87 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 14:02
  4. slabo chodzi na benzynie
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-02-2013, 10:59
  5. [33] nie pali na benzynie i slabo sie wkreca na gazie ?
    Utworzone przez bubu81 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 07:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory