Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Odstająca listwa przy szybie przedniej po stronie pasażera.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie Odstająca listwa przy szybie przedniej po stronie pasażera.

    Hej!Zauważyłem wczoraj, że odstaje mi taki krótki fragment listwy przyszybowej po stronie prawej.chodzi o ten ostatni, skrajny, fragment.Mam wrażenie, że mogły się wyłamać zaczepy, które wchodzą w otwory w błotniku ale nie jestem pewien bo nie wiem jak wyglądają nienaruszone.Ma ktoś może zdjęcie w/w elementu i jego zaczepów i czy może ktoś miał podobną przypadłość i jakoś sobie z nią poradził?Wydaje mi się, że usterka ta pojawiła się niedawno.Pzdr.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    http://allegro.pl/listing.php/search...zybie+alfa+159 może tutaj kolega znajdzie element który się uszkodził.
    Pewnie jest jak piszesz, ułamany element mocowania. Jeśli się da to spróbować skleić.
    Próbował kolega delikatnie to wcisnąć? Może tylko wyskoczył z mocowania?

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    zapewne o te końcówki chodzi:

    http://allegro.pl/nakladka-podszybia...837304470.html

    jesli połamały się zaczepy kliejenie ich nie ma sensu - lepiej kupić nowe - dodatkowo przed założeniem podkleić taśmą klejącą dwustronną.
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tasiek
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    159 1.9 JDTM 8v '07
    Postów
    457

    Domyślnie

    A czemu klejenie nie ma sensu jesli zadziala? Ktos probowal? Mam ten sam problem po wymianie szyby, w ASO musieli mi to uszkodzic :/

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Dzięki.Chodzi dokładnie o końcówkę, którą pokazuje alfa-a147.Widzę teraz, ze uwalone są te zaczepy w kształcie tych "trójkątów".Co do klejenia to nie ma sensu bo po prostu nie mam fragmentów tych zaczepów.Pozostaje zamówić.Jeszcze raz dzięki Pzdr.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja miałem tą końcówkę gumową na rogu szyby odstającą... czarny silikon załatwia sprawę. Nic nie widać, a działa.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Osobiście wolałbym wymienić na nową i tak też zrobię.Dzisiaj zamówię.Natomiast jeszcze nie wiem jak to cholerstwo rozmontować bez narobienia większej ilości szkód.Czy ma ktoś może do udostępnienia jakiś schemat?Z góry dziękuję.

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    Pod zaślepką (która jest od strony dużego elementu podszybia) jest śrubka, którą należ odkręcić - i te dwa zatrzaski (które łamią się przy demontażu) ot i wszystko - przy zakładaniu na taśmę klejącą dwustronną należy lekko docisnąć końcówkę do szyby i trzeba uważać na zatrzaski - czasami otwory są pod skosem i można zatrzaski złamać zakładając
    Jeśli komuś pomogłem i chce mi zaoferować flaszkę lub wielopaki - lub po prostu zechce pomóc - proszę o wsparcie dla małego Olka z Ukrainy który miał przeszczep wątroby i był leczony w CZD w Warszawie (każda kwota się liczy 10-20-50 pln, ile kto może, alfiści nie bądźcie obojętni bo nikt by nie chciał się znaleźć w takiej sytuacji jak rodzice Olka , są w obcym kraju, jego tata oddał fragment wątroby dla syna, leczenie nie powiodło się - stracili jedyne dziecko - i muszą spłacić dług za wcześniejsze leczenie, a liczyć mogą tylko na wsparcie dobrych ludzi) - chłopiec dzielnie walczył jednak choroba go pokonała - zmarł 24.10.2014, a jego rodzice zostali z długiem względem szpitala ok 150 tyś zł, a tu jest cała niestety smutna historia: https://pl-pl.facebook.com/AleksanderZaporoski - wpłaty bezpośrednio na konto Centrum Zdrowia Dziecka - ważny jest tytuł przelewu:
    Instytut "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka"
    Al. Dzieci Polskich 20
    04-730 Warszawa

    Getin Noble Bank S.A.
    03 1560 0013 2367 2381 0996 0008

    IBAN: PL 03 1560 0013 2367 2381 0996 0008
    Kod BIC (SWIFT): GBGCPLPK
    Tytuł przelewu: LECZENIE ALEKSANDRA ZAPOROSKIEGO

    lub tu jest zbiórka:
    https://zrzutka.pl/kauzvg

    wykonanie przelewu - minutka może dwie
    uszczuplenie stanu konta - znikome
    dzika frajda z bezinteresownej pomocy - bezcenna

    jakby tak każdy, któremu teraz lub kiedyś coś tam sprawdziłem, wysłał chociażby dychacza ..... ehh - stać was na taki skromny gest ??

    2.03.2015
    - jeszcze 156 082,56 zł długu - mam nadzieję że te blisko 50 tyś spłacone - to dzięki Wam forumowicze - wszystkim, którzy coś wpłacili WIELKIE DZIĘKI
    16.11.2015 -
    dług to jeszcze 136 099,33 zł - dziękuję wszystkim którzy mają swój udział - tylko szkoda że tak niewielu stać na bezinteresowną pomoc

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Romek
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    117

    Domyślnie

    Ja taką zaślepkę kilka miesięcy temu wymieniłem,jeżeli mówimy o tej samej zaślepce.Kupiłem ją w ASO za około 40-50 zł,dokładnie nie pamiętam ceny.Także mi odstawała i zaczepy były złamane.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adolvo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159SW 1.9 120KM Medium
    Postów
    122

    Domyślnie

    50,- szt.. wymieniałem obie..

Podobne wątki

  1. [145] Pas na przedniej szybie
    Utworzone przez simeone w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-04-2020, 15:51
  2. Co to na przedniej szybie??
    Utworzone przez stachuelo18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 19:50
  3. odstająca zaślepka poduszki pasażera
    Utworzone przez kapalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 22:42
  4. Czujniki na przedniej szybie
    Utworzone przez BARANEK w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-12-2011, 17:24
  5. kluczyk otwiera dobiero przy przedniej szybie
    Utworzone przez freli w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-05-2010, 10:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory