Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Proszę o ocenę Alf 156 1,9 JTD

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    156 JTD
    Postów
    12

    Domyślnie Proszę o ocenę Alf 156 1,9 JTD

    Witam, bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na temat tych ALF

    pierwsza najtańsza z Łodzi ale właściciel wydał mi się najbardziej rozsądny nie ściemnia itp. nie wie kiedy rozrząd i ma ją od września. Osobiście nie wiem czy nie lepiej zostawić sobie 2 tysiące na dopieszczenie Alfy czy kupić za 5 tysięcy i nie mieć nic na naprawy

    http://allegro.pl/alfa-romeo-156-1-9...285239691.html


    Następna jest w okolicach poznania, oczywiście Pan nie wie kiedy rozrząd, brak zaślepki w przednim i tylnym zderzaku tłumaczy "ktoś ukradł" twierdzi ze podłoga zakonserwowana (nie wiem to wada czy zaleta? tzn. zakonserwowany bo dziury miała i naprawiona czy zakonserwowana profilaktycznie)

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-9...C28855367.html



    Ostatnią dzisiaj wypatrzyłem jeszcze nie dzwoniłem ale wygląda mi na najładniejsza jest w Kutnie

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-156-1-9...C27710338.html




    Do Łodzi i Kutna mam około 350km więc wolałbym nie jechać w ciemno, od poznania będę w niedziele jakieś 130km więc chętnie bym tą Alfę oglądną. Dziekuję za każdą opinię nawet za te skrajnie negatywnie bardzo dziekuje
    Ostatnio edytowane przez challenger ; 30-05-2013 o 22:27

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Proszę Cie nie rozśmieszaj mnie , alfy są tanie ,ale dobre alfy są w cenie , moim zdaniem w przeciągu pół roku te alfy pochłoną ok.2x swojej ceny

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar ishan
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    Renault Scenic 1ph2
    Postów
    434

    Domyślnie

    cięzko doradzic, na fotkach wygladaja bardzo ladnie. jakbys mial do nich blizej to co innego ale targac KM i sie rozczarowac to tez nie dobrze. Moja rada jest taka, poszukaj w swojej okolicy 156, nawet takich poza twoim budzetem, i poogladaj, pytaj, zebys mial mniej wiecej obraz takiego auta i wiedzial "co w trawie piszczy". zoabczysz co im moze dolegac, a wtedy bedziesz mial widoki na to co moze byc w tych tanich. dla porownania, ja chcialem sprzedawac swoja, nieskromnie powiem ze na fotkach wyglada nawet lepiej niz tamte, ale mimo to byla do inwestycji (nie ukrywalem tego), i wolalem sobie 6tys z pakietem czesci na remont zawiechy z przodu bo juz przod dogorywa. wnisoki sobie sam wyciagnij
    Było:
    Daewoo Tico 0.8
    Opel Vectra B 1.8
    Alfa Romeo 166 2.4jtd
    Alfa Romeo 156 2.5 v6
    Alfa Romeo 156 sw 2.4jtd

    Jest:
    Renault Scenic 1ph2 1.4

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar August
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 CrossWagon Q4 1.9JTDm 2005r.
    Postów
    138

    Domyślnie

    Chcesz jechać 350km po samochód za 3,5tys? Bez sensu. Na podróże wydasz w ten sposób połowe wartości samochodów które obejżysz w tak dalekich stronach. Lepiej odłóż trochę kasy i kup coś lepszego bo obawiam się, że w samochodzie za 5tys też możesz mieć sporo do roboty.

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Murcialago
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 146 , 1.4 TS '98 / 156 JTD 16V
    Postów
    238

    Domyślnie

    Ta ostatnia, która Ci się tak bardzo podoba jest warta góra 3 tyś. Byłem w tym komisie kiedy szukałem 156 dla siebie i oglądałem pobieżnie inne stojące tam AR. Same jeżdżące pułapki. Na zdjęciach wyglądają pięknie, w rzeczywistości dużo gorzej.

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    156 JTD
    Postów
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damian156JTD Zobacz post
    Proszę Cie nie rozśmieszaj mnie , alfy są tanie ,ale dobre alfy są w cenie , moim zdaniem w przeciągu pół roku te alfy pochłoną ok.2x swojej ceny
    Czym Cię rozśmieszyłem tym ze mogę kupić auto w którym zawieszenie i rozrząd zrobię sam? dlatego mogę pokusić się o auta za 4-5 tysięcy? Mogłeś mi napisać nie rozśmieszaj mnie takimi złomami idz do salonu i kup NOWE!!! Tylko dlaczego sam masz 156 a nie 159 z sentymentu? Nie tylko każdy jeździ tym na co go stać!

    Ps. dziękuje za pozostałe posty bardzo mi pomogły szczególnie ostatni. Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    złomami ? chyba chodzi Ci o stan 156 za taką kase , bo auto samo w sobie jest bardzo fajne , ale za cene do niecałych 5 tys zł możesz dostać auto z porządnie zkręconym licznikiem i z problemową jednostka albo padającym osprzętem , zawieche zrobisz sam ok ,rozrząd sam ok , ale odchodzi Ci zalediwe ok 500zł ,a co jak padną wtryski trzeba szykować z 1200zł na reg ,turbo 1000zł na reg ,sprzęgło plus dwumas 2000zł ,sama zawiecha na lepszych częściach ok 800zl , mówię o wahaczach bo amorki jak dojdą to juz wogóle , więc teraz zrozum o co mi chodzi ja kupiłem półtora roku temu auto 2 razy droższe od tego co ty chcesz kupić a jak bym pokazał Ci liste co w nim zrobiłem to byś stwierdził ze jest już praktycznie jak nowe(fakt że duzo części wymieniałem też z własnych widzimisie żebym czegos nie musiał rozbierać 2 razy) , więc chodzi mi o to zebyś nie zrobił błędu i żebyś nie wpakowal sie na minę ,alfa nie wybacza zaniedbania , jeżeli cos padło i nie było wymieniane to zaczną padac inne części i bd musiał wymienic pół auta zeby ją doprowadzic do dobrego stanu

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Rzmudzior
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    wschód
    Auto
    145 1.4 TS '00, Fiat Croma 1.8 '07
    Postów
    2,192

    Domyślnie

    Cytat Napisał August Zobacz post
    Chcesz jechać 350km po samochód za 3,5tys? Bez sensu. Na podróże wydasz w ten sposób połowe wartości samochodów które obejżysz w tak dalekich stronach. Lepiej odłóż trochę kasy i kup coś lepszego bo obawiam się, że w samochodzie za 5tys też możesz mieć sporo do roboty.
    August nauczony swoimi doświadczeniami podróżnymi ^^
    No i daj Pan spokój, pewnie po lepszych oględzinach wyjdzie, że 8-9 tys trzeba do niej dołożyć
    Tu tysiak na turbo, tam na wtryski, jeszcze ze 4 wahacze, dwie oponki, jakieś ułamane pierdoły we wnętrzu, bach, 8 tys ^^
    Z Alfą jak z kobietą... Żyć trudno, a zabić szkoda

    Alfa Romeo 145, Toyota Yaris, Fiat Croma
    https://makramomaniak.pl/

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar August
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 CrossWagon Q4 1.9JTDm 2005r.
    Postów
    138

    Domyślnie

    No. My robiliśmy max 200km w jedną stronę po auto za ok. 20tys. Koszt paliwa (ok350zł na obejżenie 10 aut) to był 1-2% wartości tego co kupiłem i myślałem, że się najeździłem. A tu 350km po alfe za 3500? Szaleństwo. Nie widzę sensu kupowania 156 za 3tys jeżeli nie chce się wkładać worka pieniędzy w to auto. Powiedzenie "Może cię stać na tani samochód ale nie stać cię na to żeby nim jeździć." wydaje się tu na miejscu.

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    156 JTD
    Postów
    12

    Domyślnie

    Ok rozumiem macie racje, ale czemu przyczepiliście sie do tej alfy za 3,5 tysiaca? Po drodze bym miał ta w kutnie za 4,9 sprowadzona w całkiem nie głupim ( na zdjęciach) stanie, tą za 3,5 już niestety odpuściłem Pan jest tak życzliwy ze wysłał mi mms ze zdjęciami i niestety w progu jest dziura więc odpada. Proszę mi jeszcze jedno wytłumaczyć? Wtryski? Przecież to ze dam za auto 4 czy 10 tysiecy w żadnym wypadku nie zagwarantuje mi ze wtryski nie padą tutaj lub tutaj bo to jak wiadomo dużo zależy od jakości paliwa itp. nie dam za 156 z 1998 lub 99 roku 8 tysięcy złotych bo to przesada. Każdy wie ze alfy tracą najbardziej na wartości więc cena nie zawsze jest odzwierciedleniem jakości i przebytych kilometrów. Panowie kupiłem 3 lata temu Honde Accord właśnie za 3,5 tysiąca i jeżdżę nią do dziś zrobiłem nią 80 tysięcy na LPG i nikt mi nie powie ze nie można kupić auta do jazdy za 5 tysięcy. Pozdrawiam
    PS. oglądałem Alfę w Jeleniej Górze za 4,5 i niestety była jak dla mnie nie do przyjęcia. Być może po obejrzeniu 10 pojazdów stwierdzenie to co mi pisaliście wyżej ale narazie mam nadzieje ze kupie coś do 5 tysięcy

Podobne wątki

  1. 147 GTA Proszę o ocenę
    Utworzone przez tomas1907 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2013, 22:59
  2. ALFA 159 SW - proszę o ocenę
    Utworzone przez ranmar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-01-2013, 17:41
  3. Proszę o ocenę 159
    Utworzone przez losdamianos w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 21:53
  4. 147 - Proszę o ocenę
    Utworzone przez miksell w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory