Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Alfa 156 1.9 JTD polift - problemy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    156 1.9 JTD 85kW 2003r. sedan
    Postów
    29

    Domyślnie Alfa 156 1.9 JTD polift - problemy

    Witam,

    W mojej AR pojawiły się pewne usterki, nie mogę znaleźć przyczyny i/lub rozwiązania.
    Alfe zakupiłem od handlarza, miałem z nią nie jedną niemiłą przygodę, ale nie poddawałem się.
    W pierwszym tyogdniu niemiły pan wkroczył na mój pas uszkadzając lewy bok.
    Rok temu jakiś "uciekający anonim" zarysował cały bok (z drugiej strony) na parkingu i to na tyle mocno, że potrzebna była wizyta u blacharza.
    Teraz...
    Zapaliła się kontrolka poduszki, w warsztatach w mojej okolicy jedyne co proponują to wykasowanie błędów (bo nikt w wiązkach nie chce się bawić) szczególnie przy tak dużej liczbie poduszek
    Przy zjeździe np z krawężnika wyraźnie słychać zgrzytnięcie - szczególnie po deszczu.
    Mechanicy są bezsilni, powymieniane końcowki, łączniki, amortyzatory, poduszka pod skrzynią.... i problem nadal jest
    Na tyle mnie to zniechęciło, że zastanawiam się nad sprzedażą alfy, pomimo ze zainwestowałem w nią już około 15tys zł!!! I wiem, że nigdy mi się to nie zwróci (xenon, turbina, sprzęgło, dwumas, akumulator, elektryka, zawieszenie, itp)
    Auto prowadzi się bardzo dobrze, w zimę mnie nie zawiodło. Może za dużo oczekuję od 12latka, ale nie lubię jeździć z "duszą na ramieniu" bojąc się, że może zaraz coś

    Jeszcze jedna rzecz:
    Przy większych prędkościach "bzyczy" mi nawiew. Albo coś innego, nie potrafię tego zlokalizować. Wydaje mi się, że pęd powietrza to powoduje. Po wyłączeniu nawiewu bzyczenie ustaje
    Ostatnio edytowane przez Vapersisland ; 05-03-2015 o 11:35

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Poduszki - nie ma filozofii albo kostki pod fotelami albo w bagażniku po prawej stronie. Wyczyścić i usunąć błędy.
    Zgrzytnięcie - obstawiasz coś mechanicznego (skrzynia, przeguby) czy może raczej skrzypienie czyli wahacze górne i/lub dolne.

    Nagraj "zgrzyty i bzyczenie".

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    KWA
    Auto
    2 x Giulietta 1.4tb i 1.75qv, GT 3.2v6
    Postów
    373

    Domyślnie

    Na 90% kostka pod fotelami, a zgrzytanie to na 90% wahacze górne.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo18188 Zobacz post
    Na 90% kostka pod fotelami, a zgrzytanie to na 90% wahacze górne.
    Podpisuje sie pod opinią kolegi 100%.Pozdrawiam

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar cargo241
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Będzin / Eerbeek
    Auto
    Alfa romeo Giulietta 1,4TB
    Postów
    134

    Domyślnie

    co do poduszek to tak jak koledzy piszą sprawdż w bagażniku kostki ( przerabiałem to u siebie )

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    tych kostek zdaje sie sporo jest, niektóre sie przy suwaniu fotelem kiepszczą

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    mam wrażenie ,że mechanicy cię nacinają, bo włożyc 15 tyś w alfę, a oni mówią ,że naprawa kostek jest skomplikowana to coś nie halo. Bo z tego co wymieniłeś bez blacharki to mi wyszło 6 7 tysięcy a nie 15.
    Czy to na pewno bzyczy nawiew, ustaw wentylator na ) i sprawdź czy przestało

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    345

    Domyślnie

    Własnie też chciałem napisać że nie trafiłeś na mechanika od Alf.Po samym skrzypieniu zawieszenia diagnoza kogoś kto przerobił kilkanaście alf bedzie w pierwszej kolejności -górny wahacz.Szkoda że nie sprawdziłeś na forum wcześniej ,bo sprawa jest do ogarniecia samemu.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    156 1.9 JTD 85kW 2003r. sedan
    Postów
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonzaj Zobacz post
    mam wrażenie ,że mechanicy cię nacinają, bo włożyc 15 tyś w alfę, a oni mówią ,że naprawa kostek jest skomplikowana to coś nie halo. Bo z tego co wymieniłeś bez blacharki to mi wyszło 6 7 tysięcy a nie 15.
    Czy to na pewno bzyczy nawiew, ustaw wentylator na ) i sprawdź czy przestało
    Nie wymieniłem wszystkiego co robiłem przy tym aucie. Co do mechanika to faktycznie wydaje mi się, że to są mechanicy od Helmutów a na Makaronach poprostu się nie znają. Cieszą się bardzo dobrą opinią w mieście dlatego też zdecydowałem się do nich oddawać auto. Niestety ale w mieście 35tyś nie mam wielkiego wyboru. Gdybym miał wiedzę, warsztat i narzędzie pewnie sam bym dłubał przy aucie ale niestety w moim przypadku zostaje tylko pozostawienie go w warsztacie. Dziś wyjadę na trasę i postaram się zlokalizować bzyczenie. Objawia się dopiero przy 100km/h+ więc na codzień nie jest zbytnio upierdliwe.

    Czy po podpięciu pod kompa będzie widać, który dokładnie czujnik pokazuje błąd?

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar bonzaj
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    alfa romeo 156 sw 105 KM 2000
    Postów
    1,991

    Domyślnie

    a skąd jesteś

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 166 3.0/3.2 automat, polift Ktokolwiek widział ktokolwiek wie
    Utworzone przez Veloce. w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-08-2015, 06:51
  2. Alfa 147 jtd polift
    Utworzone przez tobiasz20 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2013, 15:15
  3. Alfa 156 SW 1.9 JTD 16V Polift - rzućcie okiem na foto :)
    Utworzone przez lcaise w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 14:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory