Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Brak świateł mijania (ori ksenony) i postojówek

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie Brak świateł mijania (ori ksenony) i postojówek

    Mam problem z moją Alfą, byłem umyć auto na karcherze (nie psikałem nidzie w kratki wentylacyjne) i po umyciu po jakiś 5 minutach nie świecą ksenony i światła postojowe.. Reszta oświetlenia działa bez zarzutu, przykaźnik pod kierownicą słychać jak cyka ale światła nawet nie mrugną, bezpieczniki sprawdzone i jest ok.. ma ktoś jakieś pomysły co mogło się zepsuć...?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Sprawdź multimetrem czy dochodzi zasilanie do lamp. Jak tak to podły przetwornice/żarniki. Jeżeli nie dochodzi zasilanie to szukaj gdzie jest problem (po wiązce i kostkach).
    Może miałeś nieszczelną lampę i większe ciśnienie przepchnęło wodę do przetwornicy (a chyba jest właśnie na spodzie).

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Sprawdź multimetrem czy dochodzi zasilanie do lamp. Jak tak to podły przetwornice/żarniki. Jeżeli nie dochodzi zasilanie to szukaj gdzie jest problem (po wiązce i kostkach).
    Może miałeś nieszczelną lampę i większe ciśnienie przepchnęło wodę do przetwornicy (a chyba jest właśnie na spodzie).
    Postojówki sprawdziłem i jest napięcie, wsadziłem 2 inne i świecą czyli wychodzi na to, że spaliły się 2 żarówki na raz.. ksenony niestety dalej nie świecą a dostęp do nich jest tragiczny, raczej nie możliwe jest to ze je zalałem ponieważ lampa jest szczelna i przetwornica też jest szczelnie zamknięta.. musiałbym mieć żarnik na próbę i sprawdzić czy świeci a niestety nie mam ;/

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Jak jest napięcie w postojówce to też będzie dochodzić do przetwornicy. Musisz mieć drugi żarnik żeby się przekonać czy przetwornica jest sprawna. Może ktoś z forum pomoże.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Ta sama wiązka zasila przetwornice i postojówki? Właśnie szukam jakiejś dobrej duszy z żarnikami na podmiankę

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Wyciągnąłem jak na razie jedną przetwornicę i okazało się, że była zalana ;/ Pytanie do was moi drodzy, czy ktoś ma na sprzedaż dwie takie przetwornice ? Podejrzewam, że zalanych przetwornic nie da się naprawić ;/ I czy uszkodzeniu mógł ulec też zapłonnik?

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR GT JTS 2004
    Postów
    1,607

    Domyślnie

    Znalazłam wtedy przez google regenerację przetwornic, ale nie korzystałam. Jest taniej i piszą, że dają gwarancję. Ale nie mam w tej kwestii własnych doświadczeń,
    - Za pierwszym razem kupiłam oryginalną, za drugim kupiłam od innej marki. W moim samochodzie nie ma to znaczenia, ponieważ mam co prawda oryginalne lampy, ale nie mam instalacji. Dlatego też nie mam pozycjonowania ksenonów, silnik krokowy się tylko kalibruje jak dostanie napięcie. Mogę mieć niemal dowolną przetwornicę – dwa ostatnie nr katalogowe się mogą różnić. Było więc taniej jakieś 3x. Za każdym razem było winne mechaniczne uszkodzenie uszczelki i to, że zbagatelizowałam sobie parowanie lampy.
    - ja musiałam wymieniać przetwornicę, silnik krokowy, przy okazji odbłyśnik i uszczelnienie.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Niestety zalanych przetwornic nie regenerują ;/ Już zdążyłem zapytać... Ten model przetwornicy który mam w AR jest stosowany w wielu innych samochodach i numery różnią się tylko końcówką, najczęściej 2 ostatnie numery, także podejrzewam, że palnik się zaświeci ale pozycjonowania nie będzie ;/ A nie mam na próbę od kogoś aby pożyczyć takową przetwornicę i przetestować ;/

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    dziwne, bo takie mycie jak i jazda w deszczu nie powinny źle wpłynąć na układ elektryczny. Co innego, niewłaściwe mycie silnika

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,608

    Domyślnie

    Nieszczelna lampa po prostu.

Podobne wątki

  1. Brak świateł mijania.
    Utworzone przez alfabetyczny w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 09:10
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 18:14
  3. Brak świateł mijania
    Utworzone przez evomarkos w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 13:10
  4. Brak świateł mijania ;/
    Utworzone przez Metius w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-01-2012, 14:44
  5. brak świateł mijania
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 18:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory