Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Temat: 1.4 kilka problemów z elektryką.

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie 1.4 kilka problemów z elektryką.

    Witam.
    33 to 1,4 94r. Kilka pytań odnośnie elektryki.
    1. Przy jakiej temperaturze powinien włączyć się wiatrak chłodnicy?
    U mnie jeszcze nie słyszałem żeby się włączył, spiąłem go na krótko i jest sprawny.

    2. Zegar temperatury silnika pokazuje mi w czasie jazdy temperaturę w przedziale 40-60 stopni w zależności od tego jaka jest prędkość. Coś niedogrzany się wydaje a na jakichś 100km powinien złapać już chyba stałą temperaturę, która powinna być nieco wyższa.
    Stojąc w miejscu rozgrzewa się do około 90 stopni, po ruszeniu na kilometrze spada do 40-50... Jakoś dziwnie to wszystko wygląda, czy może to właśnie tak ma być?

    3. Zegar prędkościomierza to dla mnie totalna zagadka, z reguły nie chodzi, jak zacznie, pokazuje takie farmazony że szkoda mówić. Wyciągnąłem z deski, rozłożyłem, zalałem wd40, przeczyściłem wszystkie styki, te od przewodów prędkościomierza i te na folii drukowanej. Efektów żadnych, przestały świecić niektóre kontrolki Włożyłem drugie liczniki bez czyszczenia, Prędkościomierz dalej działa jak działał czyli wcale, za to więcej kontrolek mi się świeci Nie wiem czy się cieszyć czy płakać. W pierwszych licznikach wymieniłem wszystkie żarówki i dalej nic, widocznie mają być stare i brudne

    4. Kontrolka od kierunku nie mruga po włączeniu kierunku w prawo, świetnie działa przy włączeniu w lewo i awaryjnych.

    5. Kontrolka od ręcznego nie odzywa się w ogóle po zaciągnięciu, czujnik wygląda ok, multimetr pokazuje przejście więc co dalej?

    6. Kontrolka od ładowania przygasa z różnym zaskokiem po odpaleniu, czasami sama czasami dopiero po lekkim dodaniu gazu. Gdzie się zacznie problem za chwilę?

    7. Buja lekko na wolnych obrotach. Nie wiem jakie są naprawdę wolne bo według jednych zegarów jest to 500-700 a na drugich 800-1000. Zdarzyło mi się że sobie maleństwo zgasło po nagłym puszczeniu gazu przy hamowaniu. Podejrzewam więc że wskazania 500-700 są bliższe prawdzie i dla tego przygasa przy hamowaniu. Jeśli mam rację to wystarczy wyregulować obroty. Jak i gdzie się reguluje wolne (gdzie, nie myślę o warsztacie ) i jakie powinny być normalne obroty?

    8. Gdzie jest schowane złącze diagnostyczne??? Jeśli dobrze rozumiem jest to stare trzy pinowe gniazdo?

    Jeśli ma ktoś jakieś pojęcie na któryś punkcik będę wdzięczny za radę. Z góry dzięki i POZDRAWIAM.
    Ostatnio edytowane przez GUNIOZAUR ; 31-10-2010 o 16:31
    NO TO WPADŁEM...

  2. #2
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    2. Zegar temperatury silnika pokazuje mi w czasie jazdy temperaturę w przedziale 40-60 stopni w zależności od tego jaka jest prędkość. Coś niedogrzany się wydaje a na jakichś 100km powinien złapać już chyba stałą temperaturę, która powinna być nieco wyższa.
    Stojąc w miejscu rozgrzewa się do około 90 stopni, po ruszeniu na kilometrze spada do 40-50... Jakoś dziwnie to wszystko wygląda, czy może to właśnie tak ma być?
    Termostat bez dyskusji -przerabiałem już ten temat.
    Jak i gdzie się reguluje wolne (gdzie, nie myślę o warsztacie ) i jakie powinny być normalne obroty?
    Obroty to 850 +- 50 rpm,regulowane przez silnik krokowy.
    4. Kontrolka od kierunku nie mruga po włączeniu kierunku w prawo, świetnie działa przy włączeniu w lewo i awaryjnych.
    Pewnie przekaźnik,u 146 ojca było to samo,zrobił z bratem,ale nie wiem co szwankowało ,postaram się zaktualizować jak się dowiem .Tak to był przekaźnik ,musisz się do niego dostać i zobaczyć czy wszystko w porządku,czy styki nie są popalone itp.
    Ostatnio edytowane przez RAFALPD7 ; 31-10-2010 o 17:28

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    OK, dzięki za sugestie. Termostat mam na stanie, też używka, zaraz go przetestuję i zobaczymy co z tego wyjdzie. Zakładam że ten zamontowany, zawiesił się ale przy 33 to równie dobrze mogło być spowodowane niskim ciśnieniem w tylnej lewej oponie
    Silniczek krokowy wydłubie z drugiego kolektora i zobaczymy czy jest jakaś różnica.
    Z tego co wygrzebałem to rezystencja dla zaworu regulacji biegu jałowego to 50 omów +-10% w 20 stopniach. Może ktoś to potwierdzić? Dane ma z nie pewnego źródła.
    Gdzie jest ten przekaźnik od kierunków?
    Dzięki za pomoc RAFALPD7
    Tak przy okazji czy w mojej 33 nie powinna być czasami sonda na wydechu??? We wszystkich schematach instalacji jest uwzględniona a w moim wydechu ktoś uwzględnił śrubę chyba w tym miejscu
    Ostatnio edytowane przez GUNIOZAUR ; 31-10-2010 o 19:08
    NO TO WPADŁEM...

  4. #4
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    Termostat sprawdź tak:dmuchnij w rure wychodzącą na chł. -jak szczelny to git
    Krokowy ma miec niby 6-9 ohm bez względu na temperaturę.
    Włącz kierunek i po słuchu musisz rozbierać jak dobry myśliwy
    Ostatnio edytowane przez RAFALPD7 ; 31-10-2010 o 19:14

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Z tym przekaźnikiem chodziło mi o to czy jest gdzieś w komorze silnika czy w środku auta, pomocne byłoby np w okolicach zegarów, skrzynki bezpieczników lub coś w tym kierunku
    Z tą rezystencją to jak widać coś nie tak w tych moich materiałach. DZIĘKI WIELKIE
    NO TO WPADŁEM...

  6. #6
    RAFALPD7
    Gość

    Domyślnie

    W środku,w 146 były w okolicach skrzynki z bezpiecznikami.
    Wziąłem te dane z manuala do tego wtrysku IAW Weber marelli
    Tak przy okazji czy w mojej 33 nie powinna być czasami sonda na wydechu???
    Jak najbardziej jak masz na wtrysku to sonda musi być też.
    Ostatnio edytowane przez RAFALPD7 ; 31-10-2010 o 19:29

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Polkowice
    Auto
    Alfa Romeo 33 1.4 ie Alfa Romeo 145 1.4 boxer
    Postów
    179

    Domyślnie

    z Kierunkami przerabiałem identyczny problem i tylko że u mnie wariowały awaryjne. Kostke masz po prawej stronie kierownicy schowaną za regulacją świateł wewnątrz auta.Jak położysz sie pod kierownicą to po lewej stronie. Duży czarny przekaźnik.

    Z kontrolką ładowania mam ten sam problem żę po zapaleniu czasem zgaśnie a czasem musze lekko dodać gazu a mam nowy alternator. Wiec tym bym sie nie martwił bo z tym śmigam już prawie rok

    U mnie wiatrak włącza sie przy 90 stopniach. Czuć to nawet

    Z tą niską temp. to napewno termostat. Miałem to samo ale naprawde mocno dmuchnij w niego bo u mnie też nie domykal do końca a szczelina była naprawdę mała i najpierw myślałem że wyrzuciłem tylko pieniądze w błoto.

    Złącze diagnostyczne masz za popielniczką. Wyciągasz popielniczke i masz brązwoą kostke podobną jak do radia

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cin123
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    ok. Św. Katarzyny i ok. Henrykowa
    Auto
    33 1.4iel 1992r
    Postów
    88

    Domyślnie

    z licznikiem też miałem problemy ale wyjąłem czujnik ze skrzyni biegów (znajduje się na skrzyni) i spryskałem wd 40, wytarłem do sucha i już prawie rok mam spokój.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar GUNIOZAUR
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    WROCŁAW
    Auto
    155 2.0 TS 16v 95, 155 2.0 8V 94
    Postów
    291

    Domyślnie

    Czujnik od licznika prędkości to ten dziwny fifasznik po prawej stronie nad wyjściem prawej półoścki?
    To się wykręca, w sensie ma gwint na sobie czy jest dociśnięte przez jakiś pierścień... mówiąc krótko da się to wymontować podnosząc jedynie auto czy raczej będzie to nie możliwe?
    Co do termostatu, miałem drugi dobry ale po oczyszczeniu z osadów w środku i zalaniu go gorącą wodą żeby sprawdzić czy chodzi zawiesił się i jest nie domknięty. Więc jednak muszę kupić nowy.
    Ostatnio edytowane przez GUNIOZAUR ; 02-11-2010 o 09:42
    NO TO WPADŁEM...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar maciejbydg_87
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 147 & 156 SW 1.9 JTD
    Postów
    558

    Domyślnie

    Cytat Napisał cin123 Zobacz post
    z licznikiem też miałem problemy ale wyjąłem czujnik ze skrzyni biegów (znajduje się na skrzyni) i spryskałem wd 40, wytarłem do sucha i już prawie rok mam spokój.
    kolego ale czujnik od prędkości rozumiem ?? ja wciąż próbuje dojśc gdzie jest czujnik od obrotów bo u mnie mocno zaniża -zawsze pokazuje 1/3 - 1/4 aktualnych obrotów - gdzies jest za duży opór tylko nie wiem gdzie

    Moje Belle:
    Alfa 33 Imola 1.4 BX 1993 ( '08 - '11 )
    Alfa 155 Sport 1.8 TS 8v 1995 ( '11 - '12 )
    Alfa 164 Super 2.0 TS 8v 1997 ( '12 -'14 )
    Alfa 147 1.9 JTD 2003 ('14 - )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 115km 2002 ('14 - '16 )
    Alfa 156 SW 1.9 JTD 110km 2001 ('16 - '18 )
    Alfa 159 SW 1.9 JTD 150 Q-tronic 2010 ('18 - )
    Alfa 33 Q4 1992 ('18 - )

Podobne wątki

  1. Kilka problemów z elektryką.
    Utworzone przez Whoocash w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-05-2014, 15:43
  2. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  3. Kilka drobnych problemów z elektryką - drzwi / szyba /
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 09:52
  4. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  5. [155] 3 pytania odnośnie problemów z elektryką 155
    Utworzone przez wojtekalfa155 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 12:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory