Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Gaśnie przy gwałtownyn wciśnięciu gazu

  1. #1
    lukaszgsxrk7
    Gość

    Domyślnie Gaśnie przy gwałtownyn wciśnięciu gazu

    Witam jestem nowy i mam pytanie odnośnie mojej alfy jak w temacie gaśnie mi przy pełnym przyspieszaniu ale jak stoi na luzie mogę wciskac gaz w podłogę i nic nie gaśnie a tylko rusze z miejsca i zaraz zgaśnie i zapala sie kontrolka od wtrysków, ale jak powoli wciskam gaz to jedzie normalnie aha i jak zgaśnie muszę kilka razy włączy zapłon i dopiero wtedy zapali nie mam pojęcia co jest grane. Kiedy ją kupowałem były właściciel powiedział że był na kompie i pokazało ze to czujnik na listwie paliwa i kupoł go ale nie wymienił dał mi go i ja sam sobie zmieniłem ale to nic nie dało
    prosze o pomoc bo już mnie nerwy biorą jak mi w mieście gaśnie na światłoch

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wodzisław Śl.
    Auto
    Giulietta Veloce 1.75 TCT
    Postów
    489

    Domyślnie

    Proponuję tu zajrzeć
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...ym_zrobic.html
    To jest taki roboczy temat w sprawie gaśnięcie JTD

  3. #3
    lukaszgsxrk7
    Gość

    Domyślnie

    Dobra dzięki poczytałem i w poniedziałek biorę się do roboty bo to mnie bardzo gnębi mam jeszcze kilka pytań
    1 jakie powinno byc ciśnienie na listwie paliwa
    2 jaka powinna byc wartośc ciśnienia doładowania w moim silniku bo chcem sprawdzic
    3 czy w tych silnikach 1,9 powinno turbo dosyc głośno gwizdac nawet przy niskich obrotach po niewielkim wciśnięciu gazu, bo mi gwiżdze
    4 na obudowie paska rozrządu sa dwie wiązki kabli jedna wchodzi pod pokrywę i jest to zapewne czytnik położenia wałka rozrządu a druga wiązka a dikładnie to jeden kabel schodzi niżej ale już nie jest podłączony wisi na bloku. Czy tak powinno byc?
    dzięki za odpowiedzi

  4. #4
    lukaszgsxrk7
    Gość

    Domyślnie

    Panowie może ktoś jednak ma jakieś dane o które pytałem bardzo bym prosił o pomoc. Dzisiaj wyjąłem czujnik ciśnienia doładowania przemyłem go delikatnie ale zauważyłem że jak go wkładam do benzyny to wylatują z niego bąbelki i okazuje się że leje sie do niego paliwo do środka, wydmuchałem go powietrzem i zamontowałem w kolektorze ale po odpaleniu silnika kontrolka od wtrysków nie zgasła a silnik nie przekracza 3250 obrotów na min. chyba wskoczył na tryb awaryjny i co mam dalej z tym robic proszę o pomoc!!!!!!!!

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    zabiłeś czujnik doładowania , tego typu się nie czyści , w ogóle rzadko kiedy MAP sensor jest powodem kłopotów ,

    a odnośnie gaśnięcia silnika , to powinieneś był wyczyścić regulator ciśnienia paliwa (zamontowany jest w pompie CR) , i niepotrzebnie wymieniłeś czujnik ciśnienia paliwa - on tylko zgłaszał błąd i na podstawie tego centralka wtrysku gasiła silnik , należało zacząć od tego regulatora

    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...aliwa_jtd.html
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  6. #6
    lukaszgsxrk7
    Gość

    Domyślnie

    dzięki sedici a podpowiedz tak zrobie wyczyszcze ten regulator ale dlaczego ten silnik teraz ma tylko 3250 obrotów i na więcej nie chce wejśc to mnie zaskakuje. byłem osobiście na diagnostyce komputerowej i po wymianie tego zaworu błąd został wykasowany i pojeżdziłem trochę i błąd tego czujnika ciśnienia się nie pojawia więc on chyba musiał by trochę walnięty skoro na nowym już ten bład się nie pojawia ale zawór muszę wyczyścic tak czy inaczej. A jak to jest z tym ciśnieniem doładowania ile powinno byc i czy ta turbina ma tak głośno gwizdac bo ten samochód jest lekko mułowaty i wydaje mi się ze turbinka nie dmucha tak jak trzeba proszę o odpowiedż!

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukaszgsxrk7 Zobacz post
    dzięki sedici a podpowiedz tak zrobie wyczyszcze ten regulator ale dlaczego ten silnik teraz ma tylko 3250 obrotów i na więcej nie chce wejśc to mnie zaskakuje.
    już napisałem , zabiłeś MAP sensor
    byłem osobiście na diagnostyce komputerowej i po wymianie tego zaworu błąd został wykasowany i pojeżdziłem trochę i błąd tego czujnika ciśnienia się nie pojawia więc on chyba musiał by trochę walnięty skoro na nowym już ten bład się nie pojawia ale zawór muszę wyczyścic tak czy inaczej.
    tak wyczyść go i od razu wymień filtr paliwa , bo rozumiem że go nie wymieniałeś i pewnie ma już z kilka lat
    A jak to jest z tym ciśnieniem doładowania ile powinno byc i czy ta turbina ma tak głośno gwizdac bo ten samochód jest lekko mułowaty i wydaje mi się ze turbinka nie dmucha tak jak trzeba proszę o odpowiedż!
    ok 1 bar ,turbina nie powinna głośno gwizdać , posprawdzaj węże gumowe , opaski zaciskowe , dobrze by było sprawdzić luzy na kole kompresji ,

    egr zaślepiony ?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  8. #8
    lukaszgsxrk7
    Gość

    Domyślnie

    EGR zaślepiony, filtr paliwa założony nowy zaraz po kupnie a turbina zmierzona dzisiaj zegarem manualnym bo w programie diagnostycznym nic nie pokazało i wartośc wynosi 0,3 do 0,4 bara więc nadaje się do zdemontowania i regeneracji. A te dziwne obroty do 3250 na min. spowodowane uszkodzonym MAP sensorem są objawem zabezpieczenia silnika przez komputer przed przeładowaniem czy jest jakaś inna przyczyna?

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    spokojnie z tą regeneracją , nielogiczne dane z MAP sensor -> komp uaktywnia funkcję recovery i przyjmuje bezpieczne wartości domyślne , zmniejsza dawkę paliwa , więc jak turbo ma pompować skoro ecu nie polewa tak jak trzeba;

    wymień\podmień MAPa i wtedy sprawdź doładowanie;

    a jakie teraz masz błędy w ecu?
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

  10. #10
    lukaszgsxrk7
    Gość

    Domyślnie

    Teraz to tylko błąd przegrzania silnika (ale silnik się nie przegrzewa)to pewnie uszkodzony czujnik temperatury ale w tym momencie to mało ważne i drugi błąd który w programie diagnostycznym opisany jest jako usterka czujnika "A" wspomagania turbosprężarki i doładowania. To są tylko te dwa błędy a następny problem pojawia się z zakupem MAP sensora. Nowego w sklepie nie mogę dostac, używanego na allegro w tej chwili też nie mogę znaleśc są ale inne a serwis to pewnie droga sprawa tylko że do najbliższego mam około 200KM i nie wiem co mam robic. Sedici jak byś miał może jakieś namiary na taki czujnik to to podeślij jakiś link albo może ktoś inny z forum coś wie to był bym bardzo wdzięczny bo tym wozem puki co może jeżdzic moja babcia.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 20:21
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 05:50
  3. Przy wciskaniu gazu gaśnie.
    Utworzone przez werter81 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 15:26
  4. [159] Lekki spadek mocy i spalanie 40-50l na biegu jałowym, przy wciśnięciu gazu spada
    Utworzone przez partyboy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 23-08-2011, 12:41
  5. Zamula przy wciśnięciu gazu do podłogi
    Utworzone przez RafcioL27 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 18:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory