Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Problem ze znalezieniem przyczyny problemu - pomóżcie!

  1. #1
    qb41side
    Gość

    Domyślnie Problem ze znalezieniem przyczyny problemu - pomóżcie!

    Mam taki problem, Bella (145 1.4 Boxer 1996 + gaz sekwencja) jest totalnie zamulona, nie wchodzi na obroty przy każdej najmniejszej górce redukcja na 2 na prostej jeszcze w miarę się rozkręca ale czuć taką "przerwę", ręce mi już opadają bo wymieniłem "pół" samochodu i dalej nie wiem co jest grane. Pomóżcie Koledzy bo oszaleć idzie! Na kompie wyskoczyła tylko sonda którą od razu wymieniłem.

    Wymieniłem następujące rzeczy

    1.Sonda
    2.Rozrząd
    3.Przepływomierz + Przepustnica sprawdzone działają
    4.Kable Wn

    Świece sprawdzone działają.
    Aha i zdarzyła mi się taka rzecz wjeżdżając na parking w supermarkecie(mocno pod górkę) Samochód nie chciał nawet na 1 iść po czym zgasł i nawet hamulce przestały działać na chwile, po odpaleniu było wszystko w porządku. Muszę wspomnieć, że wymieniany był korektor siły hamowania i nie wiem czy w kompie się coś mogło poprzestawiać??

    I mam jeszcze jedno pytanie czy po założeniu sondy nowej reset komputera jest konieczny? Czy w ogóle reset dałby coś, może jeśli samochód powróci do pierwotnych ustawień to będzie chodził jak należy oczywiście zakładając, że mechanicznie nic mu nie jest.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    lepper
    Gość

    Domyślnie

    Tak jest po założeniu nowej sondy trzeba nowe ustawienia wgrać.

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Jaki przebieg? To mulenie jest na benzynie czy na gazie (czy na jednym i drugim). W jakim stanie filtr powietrza i dolot?
    FORZA ITALIA !

  4. #4
    qb41side
    Gość

    Domyślnie

    160kkm Mulenie jest na tym i na tym. Olej był zmieniany 3 tyg temu z wszystkimi filtrami.
    Pedał gazu praktycznie nie reaguje na nogę. Kiedyś 6tyś obrotów to nie problem a teraz to chyba tylko na 1 i 2 mógłbym go "wyżylić".

    Currahee - masz może jakiś sprawdzony warsztat w Krk do którego oddajesz z czystym sumieniem Alfe? chodzi mi o podłączenie pod kompa.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar currahee
    Dołączył
    08 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995 r.
    Postów
    478

    Domyślnie

    Alfaserwis (choć teraz firma się tak nie nazywa) Paweł Żyła, Włosań ul. Świątnicka 86. Niedaleko Świątnik, także z Myślenic też blisko. Jest topik o warsztatach na forum Południe możesz tam o nich poczytać.
    FORZA ITALIA !

  6. #6
    qb41side
    Gość

    Domyślnie

    Wielkie dzięki currahee.
    Zastanawiam się nad świecami bo, nie wiem jakie są dedykowane do mojego auta i czy świece muszą być jakieś inne jak samochód ma założony gaz ?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar turek1601
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Pruszków, Ostrołęka
    Auto
    147 1,6 105km
    Postów
    388

    Domyślnie

    Moze silnik jest przegrzany? Mocno dawałeś w pedal?

  8. #8
    qb41side
    Gość

    Domyślnie

    Tak przegrzany był i to pewnie nie raz :-(. Padła uszczelka pod głowicą i co gorsza wałki rozrządu!!! i tu pojawia się problem bo nie mogę nigdzie znaleźć takowych wałków, może ktoś z Was wie gdzie mogę przez internet lub w jakimś sklepie w Krakowie kupić takie wałki??

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stolica(nie mylić z wsią Warszawa)
    Auto
    146 1996r 1,4 BOXER + LPG
    Postów
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał currahee Zobacz post
    Alfaserwis (choć teraz firma się tak nie nazywa) Paweł Żyła, Włosań ul. Świątnicka 86. Niedaleko Świątnik, także z Myślenic też blisko. Jest topik o warsztatach na forum Południe możesz tam o nich poczytać.
    Nie Włosań lecz Mogilany ul.Świątnicka 86. W dawnym miejscu kilka żeczy robił w moim autku , oczywiście z dobrym skutkiem.Polecam.

    Serwis Alfa Romeo, Lancia, Fiat - Alfa Serwis, Kraków

    A świeczki masz tu http://www.ngkntk.pl/index.php?id=13...FA+ROMEO&m=146
    Ostatnio edytowane przez stara.plesn ; 19-03-2009 o 05:11

  10. #10
    qb41side
    Gość

    Domyślnie

    Panowie jestem po wymianie uszczelek, planowaniu głowic, wymianie popychaczy, uszczelniaczy i wałków rozrządu Bella powiedzmy, że się troszkę poprawiła ale dopiero jak nabierze prędkości tzn. na 4-5 biegu idzie nieźle ale Panowie 2-3 to po prostu jest żenada!!!! Na kompie nic zupełnie nie wychodzi w dalszym ciągu ale moją uwagę przykuło dziwne brzęczenie jakby po środku samochodu i zacząłem się zastanawiać czy zwalony Katalizator może tak bardzo przytykać samochód żeby Ten nie mógł nabrać obrotów????
    Jak Myślicie?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2013, 19:26
  2. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 15:43
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 14:58
  4. [145] Dziwny problem - POMÓŻCIE!!
    Utworzone przez rocky_rybnik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 22:03
  5. mam problem ze sprzegłem POMÓŻCIE!!!!
    Utworzone przez Jacek 156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-12-2008, 10:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory