Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [156] stuki w zawieszeniu od str kierowcy.. z pod siedzenia kierowcy?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar martinez
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    27

    Domyślnie [156] stuki w zawieszeniu od str kierowcy.. z pod siedzenia kierowcy?

    Czesc mam taki problem.. Od jakiegoś tyg słychać stuki w zawieszieniu na nierównościach oraz przy zbyt szybkim poszeniu sprzegla do gazu ( szarpniecie) tez jest dość głośne uderzenie podobnie zreszta przy wolnej jezdzie i hamowaniu pulsacyjnym słychać głośne uderzenie od str kierowcy.. Może to subiektywne odczucie.. Ale mam wrażenie ze ten dzwiek dochodzi z pod fotela kierowcy lub jego okolic.. Gdzieś w okolicach podlogi kierowcy ;-) .. Szukałem szukałem na forum.. Najbardziej pasuje mi do tych objawów guma stabilizatora przód.. Słuszny kierunek? Czy szukać dalej? :-D druga sprawa jakie sa koszty wymiany takiej gumy? Bo części grosze kosztują.. Ale robocizna wydaję sie ze będzie sporo kosztowała?!!! Ktoś sie orjentuje ile?
    Ostatnio edytowane przez martinez ; 17-09-2015 o 20:03

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Dragos
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Stara 156 1.9 8v
    Postów
    375

    Domyślnie

    Może wydech stuka o budę bo gumy już sparciałe?
    Podczas deszczu, gdy wiatr wieje
    słychać alfę jak rdzewieje.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    Najlepiej to jechać do kogoś kto kto ogarnie fachowym.okiem. Jeśli to guma na stabilizatorze to koszt wymiany około 100/150 zł trzeba sanie opuścić żeby to zrobić dobrze więc trochę roboty jest przy tym. Pobujaj buda na boki, jak będzie stukalo to prawdopodobnie gumy na stabie, jak nie to może.być wahacz, może poduchy amortyzatora, może wydech tak jak kolega pisał.. Za 20 zł na stacji diag. masz szarpaki i.sprawdzenie jako.dodatkową opcja

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar martinez
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    27

    Domyślnie

    I tak też zrobie ;-)

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar martinez
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    27

    Domyślnie

    no i pojechałem na szarpaki.. i tylko od rana sie wur*** wpadam na stacje kontroli, pytam ile za usługę by sprawdzić co puka.. co słyszę ??? panie!!! weź pan oddaj na złom tą alfę! ja to bym alfy w życiu nie kupił, puka i będzie pukało! bo to zjeba**** auta są... diagnosta ok 30stki zapewne fan matizów, odwróciłem sie na pięcie i odjechałem bo nie mam zamiaru za durne komentarze płacić! w każdym razie nadal puka, pobujałem dziś autem... na postoju nic! zero! a w każdą stronę żem belle bujał puknięcia zawsze występują na 1 przy ruszaniu, czasem przy zmianie biegów, i w 99% na wybojach.. bywa ze jednego dnia cały dzień dudni innego.. dwa razy puknie i po wszystkiemu wydech nigdzie sie nie obija, gumy nawet dość świeże... w każdym razie nakręciłem filmik.. co jakiś czas słychać takie uderzenia, dziek jest zniekształcony .. no ale może ktoś coś wysupła z tego nagrania

    https://youtu.be/FZtWJ82MHEY

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105@125
    Postów
    70

    Domyślnie

    poduszki silnika, skrzyni ? dźwięk ogólnie podobny do tego co był u mnie przed robotą gum na stabilizatorze tyle że mi nie pukało przy zmianie biegów czy jak ruszałem. Więc bardziej obstawiał bym poduszki. Szczególnie że w bliskich okolicach fotela znajduje się jedna poduszka ( przynajmniej tam mechanik mi szarpał jak sprawdzał poduszki )
    Ostatnio edytowane przez Dron ; 19-09-2015 o 18:05

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar maciaba
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 110KM 2000
    Postów
    402

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie półośki. Widzę, że z Gdańska jesteś, podjedź do MM service na Sobieskiego do Michała, niech to osłucha

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar el_majoros
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTD 16v FL, AR GT 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie

    Sprawdzałeś łączniki stabilizatora? Jeśli nawet przy niewielkich nierównościach nawierzchni stuka to bym obstawiał łączniki. Tylko stukanie przy ruszaniu mi nie pasuje.

Podobne wątki

  1. stuki z przodu strona kierowcy
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-05-2014, 11:09
  2. Stuki i trzaski z bocznej szyby kierowcy
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 22:11
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 06:22
  4. Stuki w zawieszeniu przód od strony kierowcy :/
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory