Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Akumulator rozładowuje się podczas jazdy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie Akumulator rozładowuje się podczas jazdy

    Przygód z kapryśną włoszką ciąg dalszy
    Jadąc w nocy nagle zaczęły przygasać światła, wycieraczka coraz słabiej chodziła, aż w końcu na desce zapaliły się wszystkie kontrolki bladym światłem, silnik coraz słabiej ciągnął. Myślę, pewnie klema od akumulatora się poluzowała, bo dwa dni wcześniej go odpinałem i podpinałem na szybko. Ale auto nie odpali, aku rozładowany. Złapałem kogoś na drodze, odpaliliśmy na kable, auto chodzi, po minucie to samo, wszystko przygasło a silnik chodził na coraz niższych obrotach, w końcu zgasł. Znowu odpalanie na kable. Ujechałem może z 2km, sytuacja się powtarza, widząc przygasające światła zjechałem na przystanek. Silnik już prawie miał zgasnąć, i nagle wszystko wróciło do normy. Ujechałem może ze 3 km, znowu to samo, tym razem zgasł.
    Teraz nie ujedzie więcej jak 2 kilometry i akumulator jest rozładowany. Pogoda deszczowa, woda mogła coś narobić? Alternator regenerowany 3 miesiące temu.
    Kontrolka ładowania w żadnym wypadku się nie świeciła.
    Co mi przychodzi do głowy, to walnięty akumulator, lub alternator(tak szybko by padł?), słabe połączenie w instalacji elektrycznej, albo woda narobiła gdzieś bałaganu.
    Idę sprawdzić ładowanie, i podmienić akumulator. Ma ktoś oprócz tego jakieś pomysły?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    To nie alkumulator tylko alternator ! Zapala się wszystko jak choinka bo nie ma ładowania. Auto jechało dokąd akumulator miał prąd.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,451

    Domyślnie

    Tak jakby aku miał wewnętrzne zwarcie między celowe? Miałem podobny przypadek,wieczorem normalnie wszystko chodziło,wróciłem z długiej trasy,nigdy żadnych problemów z aku (auto od nowości u mnie) a po 3 latach rano nic,wszystkie kontrolki się po włączały i nic.Z kabli oki,odpalił a po godzinie znów choinka.Wina-aku wewnętrzne zwarcie ni z gruchy ni z pietruchy.Zamień aku i sprawdź.Chyba,że alternator,ale twierdzisz,że był robiony i kontrolka się nie świeci.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar supa_adam
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Gtv Sport Limited Edition 2002, 156 SW 2.4 JTDm, GT 3.2
    Postów
    1,419

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Co mi przychodzi do głowy, to walnięty akumulator, lub alternator
    Albo aku nie ma pojemności albo alternator go nie ładuje.
    Zmierz napięcie na klemach:
    - w czasie spoczynku - musi być min. 11,5V - jeśli nie: aku dead
    - w czasie rozchruchu (kręcenia rozrusznikiem) - musi być min. 10V - jeśli nie: aku dead
    - podczas włączonego silnika - min. 13,5V - jeśli nie - altek dead/do regenaracji

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał supabache Zobacz post
    - podczas włączonego silnika - min. 13,5V - jeśli nie - altek dead/do regenaracji
    Powinien mieć conajmniej 14,3 V

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    No więc tak, z ładowaniem trochę coś nie halo. Po odpaleniu silnika świeci kontrolka ładowania, ale nie zawsze. Jeśli świeci, to ładowania brak, napięcie spada poniżej 12V na klemach akumulatora. Po dodaniu gazu kontrolka gaśnie, i ładowanie wraca. Na wolnych obrotach, napięcie utrzymuje się w granicach 14.1V. Po włączeniu klimy, świateł, radia, ogrzewania szyby spada powoli do 12v z groszami.
    Dziwi mnie ten alternator. 3 miesiące temu wymieniałem regulator, pierścienie i łożyska, i z ładowaniem nie było żadnych cyrków.
    Nic, będe jeździł z zapasowym akumulatorem w bagażniku, zobaczy się co dalej.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Jak nie robiłes go sam to jedź na reklamację...elektronika w aucie nie lubi odchyłek napięcia
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    No więc tak, z ładowaniem trochę coś nie halo. Po odpaleniu silnika świeci kontrolka ładowania, ale nie zawsze. Jeśli świeci, to ładowania brak, napięcie spada poniżej 12V na klemach akumulatora. Po dodaniu gazu kontrolka gaśnie, i ładowanie wraca. Na wolnych obrotach, napięcie utrzymuje się w granicach 14.1V. Po włączeniu klimy, świateł, radia, ogrzewania szyby spada powoli do 12v z groszami.
    Dziwi mnie ten alternator. 3 miesiące temu wymieniałem regulator, pierścienie i łożyska, i z ładowaniem nie było żadnych cyrków.
    Nic, będe jeździł z zapasowym akumulatorem w bagażniku, zobaczy się co dalej.
    Często regeneracja alternatora nie wystarcza. W dzisiejszych czasach alternatory nie są dorgie i lepiej kupić nowy. Miałem podobnie dawno temu. Zregenerowałem Boscha i za miesiąc padł. Kupiłem Altka GM chodził 10 lat, padł w zeszłym roku. Kupiłem znów nowy. Nie opłaca się tracić nerwów.

    Jest jeszcze takie pytanie ; czy podczas wyjmowania do regeneracji i późniejszego montażu nie przerabiał ktoś końcówki prądowej od instalacji elektrycznej auta ?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR 166 3.0 Sportronic 2002
    Postów
    323

    Domyślnie

    Sam to wszystko wymieniałem.
    Wychodzi na to że alternator działa jak chce. Zastanawia mnie fakt czy przyczyną nie była przypadkiem woda (brak osłony silnika)?
    Co do tych końcówek prądowych, coś tam chyba było robione, jeden przewód miał niefabryczną izolację.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał starykot Zobacz post
    Sam to wszystko wymieniałem.
    Wychodzi na to że alternator działa jak chce. Zastanawia mnie fakt czy przyczyną nie była przypadkiem woda (brak osłony silnika)?
    Co do tych końcówek prądowych, coś tam chyba było robione, jeden przewód miał niefabryczną izolację.
    Zapewne coś przeoczyłeś i dlatego nie działa.
    Serwisik Cię nie ominie!

Podobne wątki

  1. Coś rozładowuje akumulator
    Utworzone przez lukasz06 w dziale 166
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 16-09-2023, 15:29
  2. Problem z odpalaniem, rozładowuje akumulator
    Utworzone przez Izunia84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2015, 08:26
  3. Alfa 147 1,9 rozładowuje się akumulator
    Utworzone przez kmieciu w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-02-2014, 10:09
  4. [159] Podczas jazdy akumulator się rozładowuje...
    Utworzone przez Nemrak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-09-2012, 22:46
  5. [155] 155 rozładowuje akumulator w jedna noc
    Utworzone przez pawelpawel111 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 27-03-2011, 20:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory