Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Czy bagażnik bazowy montowany bez relingów może zniszczyć lakier ?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie Czy bagażnik bazowy montowany bez relingów może zniszczyć lakier ?

    Czas pomyśleć o bagażniku dachowym by chociażby przewozić rowery czy też boxa. Rodzina się powiększa więc i bagażu więcej Niestety (lub i stety) w 159tce nie mam relingów. Natknąłem się na takie oto mocowania:

    http://allegro.pl/bagaznik-alfa-rome...667634445.html

    Czy ma ktoś doświadczenie z tym ? Mam obawy że:
    może się to przesunąć robiąc paskudną rysę,
    lub po mocniejszym dociągnięciu powstaną wgniotki.
    Albo gdy np. zaczepione by były do tego rowery i podczas jazdy wiadomo lekko pracują w wyniku czego również może niszczyć lakier.

    Czy ma ktoś coś takiego i może się wypowiedzieć ?
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    Witam.
    Półtora roku temu miałem podobny problem.Trafiłem do sklepu w którym mieli duży wybór bagażników,boksów itp.Poprosiłem o zamontowanie.Panowie we dwóch dosłownie walczyli żeby prawidłowo ułożyć i dokręcić stopki belki, co chwila coś się zsuwało.Stopki(kit) nie dolegały prawidłowo.Umówiłem się na kolejny tydzień powiedzieli że zamówią jeszcze innej firmy w podobnej cenie, ten miał pasować idealnie.Okazało się podobnie, montaż trudny,niewygodny belki niestabilne.W sumie mierzyliśmy trzy bagażniki m.innymi tej firmy o którą pytasz. Panowie powiedzieli, że jak mi te nie pasują to innych już nie ma na rynku do SW pozostaje tylko oryginalny z ASO lub Thule, ale są one dużo droższe.Ostatecznie sporo dołożyłem i kupiłem Thule. Montaż prosty kit przylega perfekcyjnie, montaż belek w kilka minut. Ja dodatkowo na lakier tam gdzie styka się z nim guma przyklejam folię reklamową samoprzylepną w kolorze lakieru. Po sezonie po zdjęciu belek folię delikatnie zrywam. Śladów zarysowań nie ma.

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Mam Thule i w miejscu styku gumy z dachem widać lekki ślad. Folia to dobry pomysł, wtedy żaden ślad by nie został. Mi to nie przeszkadza, dobra pielęgnacja lakieru usuwa wszystkie takie drobne rysy.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Dziękuję za opinie:

    Czy mówicie o Thule Rapid System 754 ? Jeżeli tak czy pasują do tego belki poprzeczne innych firm ? Czy musze kupić komplet Thule ?
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    Czy mam 754 mogę sprawdzić wieczorem jak wrócę do domu bo nie pamiętam.Belki innych firm raczej nie będą pasowały, ale pewności nie mam.Thule ma dwa rodzaje belek starsze i nowsze.Te nowsze zamykane są na kluczyk.Ja kupiłem starszą wersję bez kluczyka belki aluminiowe. Ale są też wersję że stalowymi belkami. Belki aluminiowe są opływowe i mniej szumią przy wyższych prędkościach.Kit jest ten sam ważne żeby nie pomylić sedana z SW.

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,026

    Domyślnie

    nazw dokladnie nie pamietam wiec moga byc bledy w ponizszym, ale od paru lat mam komplet thule 754 plus gumy do 159 chyba symbol 280 i 281, belki takie eliptyczne 120cm, do tego box motion 600 i 2 uchwyty pro ride, z czego jeden przerobiony zamek na druga strone (box wchodzi na bok i 2 rowery w roznym kierunku, dostep do obu zamkow z jednej strony)?

    uzywalem tego wielokrotnie z poprzednim sedanem. uchwyt maja taki dynamometryczny kluczyk ze wskaznikiem, ale nie do konca dziala to perfekcyjnie (od pewnego momentu pokazuje mniej wiecej max i ciezko wyczuć czy juz przestać dokrecac czy nie) . po wielu razach zauwazylem ze jednak musiałem kiedyś troche za mocno dokrecic, bo lekkie zniekształcenie blachy było. tyle ze ja zawsze wolałem dokrecic mocniej i miec pewnosc ze sie trzyma. ale co tam, i tak kiedys jeszcze poprzednis 159 przyjechałem o 2 w nocy zmeczony nad morze (700km), gosc otworzyl mi niski plotek na wjezdzie i macha jechac. wczesniej nie zauwazylem (w światłach nie rzucalo sie to w oczy) ze byla taka poprzeczka na powiedzmy wys 2.5m nad wjazdem. i dupnalem w to rowerami. bagaznik zerwalo z dachu i teraz sa juz znacznie bardziej widoczne wgniotki. trzeba uwazac przy dokrecaniu sle głównie potem jak ma sie wszystko na dachu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Color
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    ALFA 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    64

    Domyślnie

    Thule 754 stopa zestawu
    Thule1419 kit zestawu

    Wysłane z mojego G620S-L01 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar abe
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    GIULIETTA SUPER 1.4 TB 170 KM TCT + RaceChip GTS ALFA ROMEO TONALE SPRINT 1.5 130 KM Mild Hybrid
    Postów
    164

    Domyślnie

    147 po oryginalnym bagażniku i użytkowaniu ok 3-4 lata (zima/lato) delikatne ślady zostały. Teraz w 159 z relingami delikatne wytarcie w miejscu montażu belek tez widac
    Jest - AR TONALE SPRINT 1.5 T4 130KM HYBRID anno domini 2022
    Jest - AR GIULIETTA SUPER 1.4 TB 170 KM TCT anno domini 2018
    Była - AR MITO URBAN 1.4 78KM anno domini 2018
    Była - AR159 SW 1.9JTDm 16V (136KM) Progression anno domini 2006
    Była - AR147 1.6 16V (120KM) Distinctive anno domini 2001
    Była - AR156 Berlina 1.9JTD 8V (105KM) anno domini 1999

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Nikos
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150KM,Alfa Romeo Gt 3.2 V6
    Postów
    227

    Domyślnie

    Ja do swojej 159 SW bez relingów kupiłem belki włoskiej firmy CAM ,wybrałem belki aluminiowe bo ładniej i estetyczniej wyglądają niż czarne stalowe. Nie pamietam teraz ceny ale nie były drogie i całość estetycznie wykonana. Stopy dobrze leżą na dachu. Ale przed montażem co roku docinam sobie z arkusza przezroczystej folii samoprzylepnej kwadratowe kawałki folii. Folią oklejam miejsce gdzie spoczywa stopa od belki i dodatkowo rant gdzie trzyma uchwyt przy krawędzi drzwi. W taki sposób nie ma najmniejszego śladu na lakierze.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar takpoprostu
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Czarnków
    Auto
    159 SW 1,9 jtdm 16v 2006r
    Postów
    461

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nikos Zobacz post
    Ja do swojej 159 SW bez relingów kupiłem belki włoskiej firmy CAM.
    http://allegro.pl/cam-alfa-romeo-159...383680683.html ??

    Ogólnie sprawdziłem ten zestaw Thule - najtańsza opcja to ponad 800zł. Strasznie drogo... Planowałem na mocowanie wydać ok 400zł max I chyba się przeliczyłem... Trudno. Jeżeli tańsze mocowania nie pasują... Chyba po prostu odpuszczę.


    Niektórzy piszą że przyklejają arkusze taśmy... A czy nie lepiej Wam np. podłożyć wycięte paski z np. dętki ? Taki arkusz naklejony to chyba zbyt gruby nie jest...
    Ostatnio edytowane przez takpoprostu ; 22-02-2017 o 23:43
    Alfa Romeo

    145 2.0 TS --> 156 2.0 TS --> 156 lift 2.0 JTS --> 159 1.9 JTDM

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 12:00
  2. Bagażnik bazowy do 147 3 D
    Utworzone przez witek-tarnow w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 23:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory