Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53

Temat: Nierówna praca 2.2jts

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 2006 2.2jts sedan full manual
    Postów
    27

    Domyślnie Nierówna praca 2.2jts

    Witam,kupiłem a właściwie chcę kupić od znajomego 159 2.2jts.Auto jednakże stoi juz u mnie pod domem,wszystko pięknie,czarne,sedan,manual,full wypasior.Cenę zaproponował mi atrakcyjną,lecz jest jeden szkopuł,otóż autko odpala po kilku sekundach i nierówno pracuje silnik.Rozrząd wymieniany w tym roku.Pytanie brzmi od czego zacząć bo alfa to dla mnie czarna magia?Może ktoś ma namiary na warsztat ogarniający AR w lublinie?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel111 Zobacz post
    Witam,kupiłem a właściwie chcę kupić od znajomego 159 2.2jts.Auto jednakże stoi juz u mnie pod domem,wszystko pięknie,czarne,sedan,manual,full wypasior.Cenę zaproponował mi atrakcyjną,lecz jest jeden szkopuł,otóż autko odpala po kilku sekundach i nierówno pracuje silnik.Rozrząd wymieniany w tym roku.Pytanie brzmi od czego zacząć bo alfa to dla mnie czarna magia?Może ktoś ma namiary na warsztat ogarniający AR w lublinie?
    Czy przy wymianie rozrzadu byly zmieniane elektrozawory? Czy rozrzad jest dobrze ustawiony? Sprawdz jeszcze swiece i listwe zaplonowa...

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Jakieś błędy wywala?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcel111 Zobacz post
    Witam,kupiłem a właściwie chcę kupić od znajomego 159 2.2jts.Auto jednakże stoi juz u mnie pod domem,wszystko pięknie,czarne,sedan,manual,full wypasior.Cenę zaproponował mi atrakcyjną,lecz jest jeden szkopuł,otóż autko odpala po kilku sekundach i nierówno pracuje silnik.Rozrząd wymieniany w tym roku.Pytanie brzmi od czego zacząć bo alfa to dla mnie czarna magia?Może ktoś ma namiary na warsztat ogarniający AR w lublinie?

    Co to znaczy rozrząd był wymieniany? który łańcuch ? Głowny czy też z pomocniczym ? Elektrozawory były tez wymienianie ? Jaki przebieg i jaki olej zalewa kolega ? Wpisz sobie w szukajke 2.2 jts do się dowiesz więcej
    Teoretycznie kazde aso powinno ogarniać 159 ale w kwestii jts nie bylbym już taki pewien Ale do ASO możesz wyskoczyć na diagnostykę i podpiecie do kompa. Zawsze cos może wyskoczyć

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Przede wszystkim - co to znaczy nierówno? Wyłącz klimatyzację i zobacz, czy to coś zmieni... Przeciągnij silnik na trasie po pełnym zakresie obrotów i zobacz, czy nie rzuci błędami. Jak jest coś nie halo z rozrządem, to na bank będziesz miał check engine...

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 2006 2.2jts sedan full manual
    Postów
    27

    Domyślnie

    A więc,po całym dniu ciężkiej harówy pojechałem do serwisu fiata.Po podpięciu pod komputer P0340-czujnik fazy wydech,P0017-synchronizacja fazy(ssanie)/obroty,P2247-sonda lambda 2 na początku(zasilanie),P0013-siłownik przetwornicy fazowej na osi ssawnej,P0010-siłownik przetwornicy fazowej na osi wydechu,te błędy są stałe,nie da się ich wykasować.Nierówno tzn.rzuca nim cały czas na wolnych,na wyższych praca równiejsza,jednak cały czas brak mocy -50%.Poza tym coś grzechocze w siniku,gdy dotykam kolektora ssącego to czuć jak coś o coś tłucze/zawadza,ale czy to się może przenosić z silnika?Panowie z serwisu nie potrafili zinterpretować błędów,wogóle jak wjechała alfina na halę to patrzyli się jak w obrazek,więc nie jestem pewien czy wcześniej przy takiej dłubali.100zł wzięli.
    Ostatnio edytowane przez marcel111 ; 27-11-2014 o 16:55

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Dużo błędów wskazujących na rozrząd, do tego grzechotanie w silniku. Dowiedz się co było wymienianie.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 2006 2.2jts sedan full manual
    Postów
    27

    Domyślnie

    Podobno cały rozrząd bez elektrozaworów,więc zastanawiam się czy uszkodzony elektrozawór/y może tak niemiło grzechotać?Powiem szczerze że ładne to cudko i chciałbym trochę pojeżdzić autko ze Szwajcarii,zadbane,nie powybijany zawias,zresztą założony w tamtym roku APEX,ale obawiam się jakiegoś kosmosu z ceną naprawy i będę musiał odsprzedać komuś jak stoi.Cena jest super ale nie za wszelką cenę...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotrek_inf
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Lancia Delta III 1.8 Di
    Postów
    603

    Domyślnie

    Musisz znaleźć mechanika który jest w miarę rozgarnięty, pewnie trzeba będzie zajrzeć do rozrządu. Elektrozawór nie może grzechotać, tam nie ma co. Może tylko jeden główny łańcuch został wymieniony? Elektrozawory można by podmienić od innego auta na chwilę, żeby sprawdzić czy coś się zmieni. U mnie jak wysiadł elektrozawór silnik przerywał na wolnych obrotach, ale mocy mu nie brakowało.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_inf Zobacz post
    Musisz znaleźć mechanika który jest w miarę rozgarnięty, pewnie trzeba będzie zajrzeć do rozrządu. Elektrozawór nie może grzechotać, tam nie ma co. Może tylko jeden główny łańcuch został wymieniony? Elektrozawory można by podmienić od innego auta na chwilę, żeby sprawdzić czy coś się zmieni. U mnie jak wysiadł elektrozawór silnik przerywał na wolnych obrotach, ale mocy mu nie brakowało.
    Moze byc tez to co u mnie teraz czyli zacinajacy sie wariator...

Podobne wątki

  1. Nierówna praca 156 3.0
    Utworzone przez pasqd w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 14:36
  2. [146] Nierówna praca silnika.
    Utworzone przez mario333 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 20:59
  3. Nierówna praca
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 13:24
  4. 2.0 TS nierówna praca
    Utworzone przez Zet w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 18:27
  5. [164] nierówna praca
    Utworzone przez kasza85 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 10:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory