Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Brak niektórych biegów - AISIN AW55-50SN JTD M26 175KM

  1. #1
    kraska
    Gość

    Domyślnie Brak niektórych biegów - AISIN AW55-50SN JTD M26 175KM

    Witam,jestem użytkowikiem 166 2.4 JTD LF 20V 2004 175KM AUTOMAT ( AISIN AW55-50SN )
    przebieg 170.000

    problem polega prawdopodobnie w sterowniku znajdującym się w panelu środkowym.
    Korzystając z forum chciałbym uzupełnić informacje oraz wymienić się poglądami o problemie z innymi użytkowikami.
    Być może uda się całościowo opisać wciąż nie wyjąśnione problemy o tej skrzyni która z tego co wiem przysparza o bół głowy użytkowników.

    Objawy które występują w moim aucie :

    - brak połączenia ze sterownikiem o nr 55190659 ( YLII/5 ) skrzyni biegów próba wykonana ( KTS 340 , TEXA , OE FIAT EGZAMINER, LAUNCH DIAGUN ). Pozatym brak innych błędów w pozostałych systemach: silnik itd . . .

    - po odpaleniu i przejechaniu kilkuset metrów lub nawet czasem kilku kilometrów skrzynia wchodzi w tryb awaryjny: tylko 4 bieg na D lub 2 i 4 na SPORT słychać że zaczyna głośno pracować w środku jakby zawory były zblokowane.

    Być może ktoś z was miał podobne objawy.Proszę o info.
    A może ktoś naprawia te sterowniki bo są trudno dostępne na rynku wtórnym.

    Czy według was to jest przyczyna błędów skrzyni ? ? ? Czy ktoś z was miał taki problem i innaczej to rozwiązał>??

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Proponuję poczytać na forum tematów odnośnie tej skrzyni. Mam identyczną i nie mam problemów z połączeniem. Nie wiem czy testery na których byłeś i obsługa wiedziały, że skrzynia ma komunikację na pinie 9 gniazda OBDII (nawet twórca AlfaOBD zrobił pomyłkę), gdzie w większości aut nawet z grupy Fiata ma komunikacje na pinie 7 (tym samym co silnik). Proponuje zakupić kabelek, przerobić tak jak to opisywałem na forum w temacie o skrzyni, ściągnąć FES'a (w celu skanowania widocznych sterowników) i AlfaOBD (do diagnostyki) i sprawdzić komunikację oraz co ja boli.
    Temat padających i uszkadzających się sterowników występował w skrzyniach ZF w AR166 przed FL w wyniku zalewania go z cieknącej nagrzewnicy. W wersji po FL zostało to poprawione.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    płyn z nagrzewnicy w wersji po FL także ścieka na sterownik, wiem to po swoim przypadku co prawda nie uszkodził go, ale zachlapał.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  4. #4
    kraska
    Gość

    Domyślnie

    witam,
    sterownik został sprawdzony ,wyjety przeglądnięty.

    Posiadam już http://allegro.pl/interfejs-fiat-alf...226298891.html
    ale nie testowałem zamiany PINów.

    Sprawa podłączenia kompa z tym autem jest wk.... i czasem brakuje mi już cierpliwosci

    Jutro zabieram sie do podłączenia.

    Gdyby ktoś miał jakieś info w sprawie powyżej proszę o info.
    pzdr.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    ja tym kablem łączę się z skrzynią bez problemu FES'em 3.3.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar land
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Cisów, Mataro
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 20v 175km
    Postów
    79

    Domyślnie

    Rzeczywiście, tak jak pisze Danus77 w naszym modelu FL, żeby połączyć się ze skrzynią trzeba przerobić kabelek. Ja to załatwiłem na gnieździe diagnostycznym w samochodzie, teraz już skrzynię widzi każdy egzaminer... P0741 to błąd najbardziej typowy dla tej skrzyni, kiedy jest wlany zły olej. Musi być JWS3309 S Y N T E T Y C Z N Y !!! (moje podkreślenie). Każdy inny po jakimś czasie wywoła błąd poślizgu, różnicę prędkości obrotowej wejścia i wyjścia. Tak samo jak Ty przypisywałem wchodzenie w tryb awaryjny zalaniem sterownika (był mokry po większym deszczu), ale on okazał się dobry, przyczyną był zły olej (dextronIII półsyntetyk - wlany przy wymianie uszczelniacza półosi). Przy okazji warto sprawdzić drożność odpływu z podszybia, prosta sprawa a sucha instalacja i dywaniki to podstawa.

  7. #7
    kraska
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Proponuję poczytać na forum tematów odnośnie tej skrzyni. Mam identyczną i nie mam problemów z połączeniem. Nie wiem czy testery na których byłeś i obsługa wiedziały, że skrzynia ma komunikację na pinie 9 gniazda OBDII (nawet twórca AlfaOBD zrobił pomyłkę), gdzie w większości aut nawet z grupy Fiata ma komunikacje na pinie 7 (tym samym co silnik). Proponuje zakupić kabelek, przerobić tak jak to opisywałem na forum w temacie o skrzyni, ściągnąć FES'a (w celu skanowania widocznych sterowników) i AlfaOBD (do diagnostyki) i sprawdzić komunikację oraz co ja boli.
    Temat padających i uszkadzających się sterowników występował w skrzyniach ZF w AR166 przed FL w wyniku zalewania go z cieknącej nagrzewnicy. W wersji po FL zostało to poprawione.
    I wszystko jasne.
    Po zamianie PIN-ów udało się połączyć z komputerem skrzyni.
    Widniały 2 błędy - z komunikacją czujnika ABS - przerwa/zwarcie

    Po wykasowaniu wszystko wróciło do normy i działa bez zarzutu.

    Dodatkowo wymieniłem olej udało się zlać ok 3,5l z korka i naprawdę czuć poprawę , mniej odczuwa się zmianę przełożeń.


    Dzięki Wam za pomoc.
    Pzdr.

Podobne wątki

  1. Jaki olej do AISIN AW55-50 ?
    Utworzone przez pysznymis w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-11-2020, 16:31
  2. Komputer skrzyni AW55-50sn
    Utworzone przez mlody77746 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 09:32
  3. Zblokowany wybierak skrzyni biegów AISIN AW55-50.
    Utworzone przez PLASTICZ w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-07-2014, 20:22
  4. Kasowanie adaptacji - AW55-50SN
    Utworzone przez PRE2ES w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-08-2013, 07:05
  5. Błąd P0741 automatyczna skrzynia AW55-50SN
    Utworzone przez land w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 22:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory