Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Auto wpada w wibracje przy przyspieszaniu JTD

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL Kombi 2.4 20v
    Postów
    18

    Domyślnie Auto wpada w wibracje przy przyspieszaniu JTD

    Witam. Przekopałem cale forum odnośnie tematu wibracji i zaden przypadek nie jest podobny do mojego w kazdym jest cos jeszcze dlatego pozwolilem sobie zalozyc temat. Sprawa wygląda nastepujaco... Auto wpada w drgania od 2 biegu przy przyspieszaniu i wibracje ciągną sie do ~130 km/h (dalej byc moze sa ale ciezko powiedziec czy to dalej wibruje, bo dochodzi halas z zewnatrz) ale generalnie 90-100 km/h na 5 czy 6 biegu przy ~2000 obrotow slychac tak jakbym jechal na zbyt wysokim biegu. Niedawno wymienialem z przodu (narazie) sprezyny novitec -30mm i zalozylem 18" felge na profilu 40 i jest to 100 razy bardziej wyczuwalne niz na zimowkach gdzie praktycznie tego nie odczuwalem (do tego stopnia ze dopiero potem skojarzylem fakt ze cos tam drgało). Auto niedawno dostalo zastrzyk mocy na 202 ps i 450 nm, czytalem ze polosie slabe ale tez nie chce wymieniac wszystkiego co wyczytam bo w przypadku alfy to boli po kieszeni... Narazie wymienilem obydwa przeguby (nowe) jestem prawie 1000 zl lzejszy a drgania sie nie zmienily, niedawno tez wymienialem wahacze gora dol jakby to cos moglo zawężyć potencjalnego winowajce. Na podstawie doswiadczen jest mi ktos w stanie doradzic co dalej? Co sprawdzic? Jak? Bardzo prosze o pomoc. Bylbym zapomnial silnik to 2.4 jtd 20v.

    Dodam jeszcze ze silnik odpala i gasnie bardzo spokojnie zadnego szarpania, nic z tych rzeczy wibracji nie czuje na kierownicy, auto tez nie sciaga. Felgi przed zalozeniem byly prostowane i wywazone, opony nowe.
    Ostatnio edytowane przez HeMystic ; 15-04-2016 o 17:27

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Ozzzi
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Modliborzyce/Janów Lubelski. LJA
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2000 Była, Teraz Alfa Romeo 156 1.8TS Sportwagon FL, Opel Astra G OPC
    Postów
    428

    Domyślnie

    Mi kiedyś tak wyważali koła że po przejechaniu paru km koła zaczęły mieć bicie bo poodpadały odważniki, sprawdź czy ci nie brakuje lub podmieniaj koła żeby wykluczyć czy to na pewno nie one.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL Kombi 2.4 20v
    Postów
    18

    Domyślnie

    Byłem u mechanika wydaje się ogarnięty terminy ma na miesiąc w przód. Przejechał się i dla niego to dwumas Ale w ciemno nic nie powie najpierw silnik w dół i wtedy się dowiemy. Sprawdzał m.in. wciskal sprzęgło i wsteczny wbijał i jest takie stukniecie natomiast gdy się sprzęgło wcisnie poczeka sekundę dwie i wrzuci wsteczny stuku nie ma. Czytałem o objawach dwumasu i akcje typu silnik chce wyskoczyć... nic takiego nie występuje. Pytał czy sprawdzałem Koło pasowe no oczywiście nie bo nie wiem jak. Ogólnie powiedział że auto dostaje wibracji za sprawa momentu nie prędkości. Pozostaje mi czekać na niego chyba że może ktoś ma jakies pomysły co i jak sprawdzić. Jeszcze właśnie chce zmienić na zimowki zobaczyć jak się będzie zachowywac.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Które przeguby wymieniłeś? Bo w 2.4 często lecą właśnie wewnętrzne.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL Kombi 2.4 20v
    Postów
    18

    Domyślnie

    Wymieniłem oba wewnętrzne właśnie i zero zmian. A jeszcze jedno pytanie sprawdzę wtryski alfa diagiem ?
    Ostatnio edytowane przez HeMystic ; 16-04-2016 o 10:29

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL Kombi 2.4 20v
    Postów
    18

    Domyślnie

    Korekty wtryskow wg fesa sa ok tzn zaczynając od 1ego 0,46 dalej -1,26, 0,88, -0,19, 0,11 także o ile fes jest wiarygodny to jest tutaj ok z reszta jeden wtrysk wymieniłem to wiem jak jest gdy do wymiany. Ktoś ma jeszcze pomysły co dalej?

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 156 1.9 JTD 105@125
    Postów
    70

    Domyślnie

    Może coś pomoże póki co mam też mocne wibracje jakby z prawej strony wymieniłem przeguby wew. nie ustąpiło tylko że u mnie to się pojawia przy pełnym bucie tak od 1600 obrotów i to nie zawsze. Mechanik powiedział że jedną z opcji jest łożysko podporowe półosi, nie wiem jak nie sprawdzałeś może warto za to się złapać niż zaczynać od kosztownej dwumasy

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 156 FL Kombi 2.4 20v
    Postów
    18

    Domyślnie

    No właśnie objawów dwumasy nie ma dzisiaj Koła wymieniłem jest to samo trochę się zaweza o tym lozysku właśnie myślę tylko to chyba bez zrzucania skrzyni nic nie sprawdzę nie? Kolega też podsunal mi trop żeby sprawdzić czy felga nie jest gorąca może tloczek się zablokowal...

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar swap126p
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD
    Postów
    43

    Domyślnie

    Sprawdź poduszki silnika i skrzyni. Mam tak samo i mówili żeby najpierw to sprawdzić. Widzę że bardzo to częsty problem z wibracjiami, bo co raz więcej osób na forum o tym pisze.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland
    Auto
    156SW 2.4 175@218KM Powerd by Cinsoft.pl
    Postów
    360

    Domyślnie

    Sprawdził bym jeszcze czy nie ma luzów w całym zestawie kielich + krzyżak + półoś.
    Bardzo często są luzy na krzyżaku i mogę powodować takie drgania.

Podobne wątki

  1. [156] Wibracje auta przy przyspieszaniu
    Utworzone przez Szymczyk w dziale 156
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 23-10-2017, 20:54
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 17:50
  3. Wibracje przy przyspieszaniu - przegub wew/półoś
    Utworzone przez danyielek w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-03-2015, 15:42
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-01-2014, 12:41
  5. [145] Wibracje przy przyspieszaniu od 70-80km/h
    Utworzone przez Lotnik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 00:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory