Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Blisko świecą xenony..

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie Blisko świecą xenony..

    Mam wrażenie, że oryginalne xenony w mojej alfie świecą za blisko auta.. Oczywiście nie mam żadnej normalnej regulacji wysokości świateł.. System samopoziomowania normalnie po odpaleniu auta sobie testuje ustawienie, ale coś za krótko mi je ustawia.. Może ktoś się już spotkał z takim problemem i jest w stanie coś doradzić..?
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    W 166 pęka łącznik miedzy czujnikiem położenia od xenonów a wahaczem, przyjzyj się może u Ciebie jest to samo. Wtedy xenony świecą opuszczone maksymalnie w dół.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisze Grzesiu, łącznik ramienia potencjometru pękł mi i nie było połączenia z dolnym przednim wahaczem. Tj. przedni lewy lub tylni wahacz, odkręć koło i zobacz gdzie idą przewody to go łatwo na celownik weźmiesz

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Oczywiście nie mam żadnej normalnej regulacji wysokości świateł..
    oczywiście że jest regulacja...
    z tyłu obudowy lampy masz dwie plastikowe śruby regulacyjne na wewnętrzny sześciokąt nr.6


    moja druga ulubienica...

  5. #5
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Dzięki bardzo za podpowiedz.. Wybieram się do PabloGarage.. więc mu powiem, żeby się tym zajął.. ehh.. lista się wydłuża.. Ostatnio nie otwiera mi się też pokrywka wlewu paliwa.. termostat czeka na wymianę, rurka wspomagania, bo coś się z niej sączy.. hehe.. kocham włoskie auta..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    763

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    Tak jak pisze Grzesiu, łącznik ramienia potencjometru pękł mi i nie było połączenia z dolnym przednim wahaczem. Tj. przedni lewy lub tylni wahacz, odkręć koło i zobacz gdzie idą przewody to go łatwo na celownik weźmiesz
    Pozwolę sobie podłączyć się pod temat, bo jakiś czas temu urwało mi się ramię potencjometru czujnika samopoziomowania ksenonu na przednim kole... stąd pytanie: można gdzieś dostać zamiennik? A może można go jakoś samemu wykonać lub przerobić z innej części?

    W ASO w Rzeszowie komplet czujników kosztuje 600 PLN, a mnie oberwało się tylko jedno kolanko w przodu. Coś poradzicie?

    Pozdrawiam,

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Krajcok
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Oberschlesien
    Postów
    785

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Dzięki bardzo za podpowiedz.. Wybieram się do PabloGarage.. więc mu powiem, żeby się tym zajął.. ehh.. lista się wydłuża..
    Mozna to tez wyregulowac samemu, wystarczy imbus 6. W sieci jest masa poradników jak to zrobic. Mozna tez zastosowac metode hardcore, polega ona na tym, ze po kazdym przejechanym dniu w trasie podniosisz kazdy xenon o pol obrotu sruby w gore. Robisz tak do momentu, az czestosc migniec dlugimi jadacych z przeciwka bedzie wieksza od jednego na 40 przejezdzajacych pojazdów

    Cytat Napisał Mariusz AutoDS Zobacz post
    Ostatnio nie otwiera mi się też pokrywka wlewu paliwa.. termostat czeka na wymianę, rurka wspomagania, bo coś się z niej sączy.. hehe.. kocham włoskie auta..
    Racja, takie rzeczy w pojazdach innych marek po poprostu sie NIE ZDARZAJA
    Krajcok
    GT JTD Q2 Rosso Scuderia 205 PS (historia)
    XKR 4.0 V8 kompressor

  8. #8
    Kayrol
    Gość

    Domyślnie

    Ludvigus, urwało ci się ramie czujnika? Ciężka sprawa, myśle ze na allegro kupisz używke za 100zł,- i po problemie.

    U mnie złamany był łącznik ramienia z wahaczem i poprostu zrobiłem taką samą blaszkę za mniej niz 1zł

    Przygotuj się na wymiane śrub, bo na 99% je pourywasz, poprzekręcasz bo tam są 6 lub 8 XD

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    763

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kayrol Zobacz post
    Ludvigus, urwało ci się ramie czujnika? Ciężka sprawa, myśle ze na allegro kupisz używke za 100zł,- i po problemie.
    U mnie złamany był łącznik ramienia z wahaczem i poprostu zrobiłem taką samą blaszkę za mniej niz 1zł
    Przygotuj się na wymiane śrub, bo na 99% je pourywasz, poprzekręcasz bo tam są 6 lub 8 XD
    Późno było, gdy pisałem posta, więc źle się wyraziłem U mnie problem jest taki, że jedno z ramion (to środkowe zakończone w obu stron obrotowymi łebkami) się rozpięło - prawdopodobnie się wyrobiło i zastanawiam się, czy można dostać zamiennik, czy skazany jestem na prowizoryczne nareperowanie np. za pomocą kawałka mocnej gumki.
    Sam czujnik jest okej i nie zamierzam go demontować

    Pozdrawiam,

  10. #10
    Pawel_123
    Gość

    Domyślnie

    Witam Serdecznie...podepne sie bo nie moge nigdzie znalezc jasnej odpowiedzi, w mojej AR 166 tez ksenony swieca w dol i zakladam , ze najprawdopodobniej peklo to ramie sterujace poziomem swiecenia...
    czy jest opcja by generalnie wypiac te czujki , ktore odpowiadaja za samoregulacja swiatla i ustawic je na stacji kontroli pojazdow mechanicznie? tzn jakims imbusem na stale, by czujniki juz w ustawieie nie ingerowaly...pozdrawiam, Pawel

Podobne wątki

  1. Xenony nisko świecą
    Utworzone przez czursson w dziale 166
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 19-11-2013, 23:44
  2. Ksenony / xenony świecą w ziemię
    Utworzone przez żuwik w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 08:11
  3. [GTV] Moje lampy słabo świecą. Jak świecą Wasze lampy? Jak rozebrać lampę?
    Utworzone przez DARO-RT w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 11:08
  4. Kto blisko Cieszyna?
    Utworzone przez donozor w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-04-2009, 20:36
  5. było blisko
    Utworzone przez seb22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-08-2007, 22:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory