Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Temat: Dziwne zachowanie wskazówki turbo

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubel
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Brera 2,0 Jtdm
    Postów
    58

    Domyślnie Dziwne zachowanie wskazówki turbo

    Witam , alfa od jakiegoś czasu się dziwnie zachowuje . Gdy silnik się nagrzeje to zauważyłem że wskazówka od turbo potrafi się minimalnie unieść dosłownie na 1mm tak na 3-5 sekund i wrócić do zera ( Nie tak jak w przypadku wypalania dpfu do pierwszej kreski ) . Temu zjawisku towarzyszy jeszcze identyczne poszarpywanie jakie mam podczas wypalania . Tzn gdy jadę i puszczam gaz ( mam q-tronica ) i auto zaczyna redukować biegi to przy końcu zatrzymania z 2-1 szarpnie ale tylko wtedy gdy występuje ta sytuacja z uniesioną lekko wskazówką . Jest to 1.9 jtdm 16v . Co to może być ? Może czujnik ? Proszę o pomoc . Pozdrawiam Marcin .

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Oj było o tym na forum... i to sporo!
    Ciach: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ladowania.html

    Szukaj dalej.
    Pozdro
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubel
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Brera 2,0 Jtdm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Przeczytałem sporo tematów odnośnie czujnika doladowania . U większości objawialo się to ciągłym uniesieniem wskazówki turbo i na zimnym i na ciepłym silniku . A u mnie tak jest tylko jak silnik się nagrzeje . I wydaje mi się ze na nagrzanym silniku mam troszeczkę mniej mocy . Dzsiaj czyscilem czujnik nie był mocno brudny ale to i tak nic nie dało . Nie mam juz dpfu i egr wyłączony programowo i zaslepiony . Moze ktoś miał taka sytuację ? Pozdrawiam Marcin .

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Kto wywalał DPF? Może jakiś amator?
    W Passacie nam ktoś tak zrobił i właśnie też czasem się wypala przez kilka sekund mimo, że filtra tam nie ma od stu lat.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubel
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Brera 2,0 Jtdm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dpf robiłem w v-techu ale to i tak nie ma znaczenia bo problem z tą wskazówką od doładowania występował jeszcze przed wycięciem dpfu . Jak myślisz może to być ten czujnik doładowania ? Dziwi mnie trochę to że mam takie objawy tylko na rozgrzanym silniku . Na zimnym wszystko jest okej a nawet wydaje mi się że spalanie chwilowe gdy przyspieszam jest trochę mniejsze (na zimnym). Ma ktoś jakiś pomysł ? Pozdrawiam .

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Turbina!! zapieczona zmienna geometria pracy łopatek mam ten sam problem u mnie jest przeładowanie i czasami wywala błąd jak depne konkretnie wskażnik turbo jest na przedostatniej kresce i utrzymuje się długo a powinien po sekundzie lub dwóch opasc, a uwas łopatki sie nie domykają do końca :/ czekam na wiosne i jade to wyczyscic
    pzdr.
    Ostatnio edytowane przez bami159 ; 07-01-2013 o 21:07

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubel
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Brera 2,0 Jtdm
    Postów
    58

    Domyślnie

    No ale jeżeli było by to turbo to czy przypadkiem auto nie zachowywało by się tak samo na zimnym silniku jak i na rozgrzanym ? U mnie to zjawisko występuje tylko na rozgrzanym silniku . Na zimnym (Tak do około 60-70 stopni) wszystko jest okej wskazówka od turbo wraca po sekundzie do zera . Pozdrawiam .

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubel Zobacz post
    No ale jeżeli było by to turbo to czy przypadkiem auto nie zachowywało by się tak samo na zimnym silniku jak i na rozgrzanym ? U mnie to zjawisko występuje tylko na rozgrzanym silniku . Na zimnym (Tak do około 60-70 stopni) wszystko jest okej wskazówka od turbo wraca po sekundzie do zera . Pozdrawiam .
    a sprawdzałeś overboost lub wężyki doprowadzające ?? hmm ciekawa sprawa, podczas przyspieszania wskazówka sie przycina lub zatrzymuje?np. w granicznym punkcie max i stoi? myśle ze musisz podpiąc kompa i się przejechac sprawdzic przedewszystkim cisnienie doładowania mierzone i zadane czy sie pokrywaja
    Ostatnio edytowane przez bami159 ; 09-01-2013 o 11:41

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubel
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Brera 2,0 Jtdm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Wężyki sprawdziłem wyglądają jak nówki . Podczas przyspieszania wskazówka nigdzie sie nie zatrzymuje . Tylko jak dłużej jeżdżę i samochód się nagrzeje to od zatrzymania samochodu tak przez 5-10 sekund po zatrzymaniu wskazówka cały czas jest na pierwszej kresce i auto szarpnie wtedy jak zrzuca np z 3 na 2 i z 2 na 1 .

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubel Zobacz post
    Wężyki sprawdziłem wyglądają jak nówki . Podczas przyspieszania wskazówka nigdzie sie nie zatrzymuje . Tylko jak dłużej jeżdżę i samochód się nagrzeje to od zatrzymania samochodu tak przez 5-10 sekund po zatrzymaniu wskazówka cały czas jest na pierwszej kresce i auto szarpnie wtedy jak zrzuca np z 3 na 2 i z 2 na 1 .
    a spróbuj go przegonic możliwe ze dpf masz pozapychany i go wypala, zalej w verwy z orlena i przegoń go po autostradzie z 200 300 kilometrów tak ze srednią predkoscią 160 170 km/h i może pomoże , tylko ze na pomorzu moze byc problem z autostradą :/

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie
    Utworzone przez pbor w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 09:03
  2. Dziwne zachowanie V6
    Utworzone przez lolix w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 17:55
  3. Dziwne zachowanie JTD
    Utworzone przez skipas w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 17:03
  4. dziwne zachowanie jtd
    Utworzone przez viruskill w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-08-2010, 00:39
  5. Dziwne zachowanie.
    Utworzone przez Lesio w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-10-2008, 17:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory