Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: [166] Prosze o pomoc ;/ pilne ! :(

  1. #1
    broknww
    Gość

    Domyślnie [166] Prosze o pomoc ;/ pilne ! :(

    Witam przepraszam ze znowu jest poruszany ten temat ale nigdzie nie znalazlem odp na moje pytanie sprawa wyglada tak wczoraj kupilem alfe 166 i mam taki problem centralny zamek nie dziala z pilota tylko z kluczyka dioda sie swieci ale efekt zerowy jaka moze byc tego przyczyna od czego zaczac ?? a dzisiaj do tego doszlo ze drzwi z tylu po stronie kierowcy nawet z kluczyka sie nie zamykaja ani nie otwieraja nie wiem co to moze byc ?? zauwazylem tylko ze w tych drzwiach szyba sie wolniej otwiera niz w innym moze to miec jakis zwiazek ?? bede wdzieczny za wszystkie podpowiedzi przepraszam ze tak nieskladnie napisalem i ze poruszam ten watek ale to jest moja pierwsza alfa i nie wiem co i jak. pozdrawiam

  2. #2
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    A bateria w pilocie jest OK? Dioda koło schowka na desce rozdzielczej w jakoś swoim miganiem sygnalizuje wyczerpaną baterię w pilocie - odsyłam Cię do instrukcji obsługi (jakby co to jest po polsku u nas na forum) Wolno otwierająca się szyba raczej nie ma związku. Pryśnij na to "zamszowo-gumowe" prowadzenie szyby trochę silikonu to powinno być lepiej.
    Jakby co to odboirnik sygnału z pilota znajduje się pod dodatkowym światłem stopu ale spróbuj też rozebrać i przeczyścić mechanizm zamka...
    Powodzenia

  3. #3
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Też tak miałem i mam w swojej, niestety nikt nie poradził sobie z wkodowaniem kluczyka bo podobno coś jest uszkodzone w sterowniku i musiałem założyć sterownik z pilotem.

  4. #4
    broknww
    Gość

    Domyślnie

    no u mnie baterie dzisiaj wymienilem wiec nie w tym problem dioda na desce rozdzielczej ani razy jeszcze mi sie nie odezwała gdzie znajduje sie centralka do zamka ??

  5. #5
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Popatrz na załączniki (niestety po angielsku)...
    Sorki za jakość schematu ale nie jestem w stanie powiększyć okna na cały ekran.

  6. #6
    kmito
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał broknww
    ani razy jeszcze mi sie nie odezwała gdzie znajduje sie centralka do zamka ??
    No tak, ale jak ją dorwiesz to co z nią zrobisz? :wink:
    Myślę, że sprawdź najpierw bezpieczniki.
    Wszystkie związane z zamkiem centralnym i alarmem.
    Ja naliczyłem chyba trzy.
    Jeżeli nie masz instrukcji obsługi to sobie ściagnij tu.
    http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=ozzzy&sid=4
    Jeżeli to nie to, to wydaję się, że kluczyk sie poprostu rozkodował.
    A wtedy to potrzebna będzie karta kodowa klucza i wizyta w ASO.
    Plus portfel z dwoma stówami.
    Jeżeli nie masz karty kodowej to jeszcze jedna stówa.
    Cytat Napisał broknww
    a dzisiaj do tego doszlo ze drzwi z tylu po stronie kierowcy nawet z kluczyka sie nie zamykaja ani nie otwieraja nie wiem co to moze byc ??
    To akurat tylko wieszający się siłownik zamka.
    Przesmarowanie powinno wystarczyć.
    Jeżeli nie to wymiana.
    Jeszcze pytanie zasadnicze:
    Reaguje w ogóle na przycisk przy kluczyku to znaczy próbuje, ale się nie udaje zamknąć czy całkowita cisza?

  7. #7
    broknww
    Gość

    Domyślnie

    Niestety calkowita cisza ;/

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    AR 166 2,4 JTD
    Postów
    175

    Domyślnie

    Witam mam ten sam problem nic mi nie dziala z kluczyka po wlaczeniu centralki alarmu kluczykiem serwisowym,alarm sie uzbroi dioda mruga prawidlowo ale niestety zero reakcji z pilota. Jak otworze drzwi to wlaczaja sie wszystkie migacze i zeby to wylaczyc musze to zrobic poprzez wylaczenie calkowicie centralki alarmu.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 13:25
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 08:26
  3. ALFA ROMEO 166 z allegro 3 litrowy motor PROSZE O POMOC PILNE!!!
    Utworzone przez danielewl35 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-01-2012, 10:25
  4. jak jest mocowana piasta do skrzyni?? prosze o pomoc pilne
    Utworzone przez xander83 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory