Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Wzmocnienie TBi - doświadczenia i opinie

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie Wzmocnienie TBi - doświadczenia i opinie

    Witam

    Zwracam się do użytkowników TBi.
    Interesuje mnie czy ktoś z Was wzmacniał swój motor. Oczywiście ciekawi mnie jak najwięcej szczegółów, dlatego jeśli nie tu - to proszę o info na prv.

    Przeglądałem część o tuningu – ale tam dominuje temat JTD-ków, podobnie starałem się przejrzeć dość dokładnie wykresy mocy, zatem jeśli coś przeoczyłem to proszę o podpowiedź/odesłanie – a jeśli nie to o dzielenie się doświadczeniami i wrażeniami.

    Jak dotąd sporo informacji o TBi dawał pafka (od razu pytanie czy te 210 KM i 344 Nm to seria czy jakiś bonus?).

    W Brerze i 159 TBi seria, jak wiadomo to ok. 200 KM i 320 Nm.
    Dostępne na rynku oferty modyfikacji oscylują pomiędzy 230-260 KM i 370-415 Nm (Novitec, ziptuning czy V-tech).

    Równocześnie warszawski Kreator Mocy podaje takie informacje:
    „W samochodzie Alfa Romeo 159 1.8 T znajduje się sinik turbo benzynowy legitymujący się fabryczną mocą 200 KM. Jednostki te są mało podatne na modyfikacje z uwagi na ograniczenia osprzętowe silnika. W prezentowanym samochodzie występuje najnowszy sterownik MED17. Po wykonaniu kilku wstępnych pomiarów na hamowni celem uzyskania odczytów parametrów pracy silnika i odczycie zawartości ECU przystąpiliśmy do wykonania programu. Uzyskany wynik 236 KM oraz 373 Nm zapewnia dużo lepszą dynamikę jazdy. Podobnie jak w innych tego typu naszych modyfikacjach moment obrotowy narasta stopniowo wraz z obrotami co podyktowane jest zarówno względami ochrony układu przeniesienia napędu oraz lepszą dynamiką pojazdu. Limiter obrotów został przeniesiony o 500 obrotów wyżej co pozwoliło utrzymać 260 Nm przy 6400 obrt i moc na poziomie 220 KM.
    W międzyczasie wykonaliśmy modyfikację w samochodzie Alfa Romeo Brera z tym samym silnikiem. Modyfikacja była trochę mocniejsza. 243,3 KM przy 5208 i 382,2 Nm przy 3904”.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 10-05-2012 o 11:03

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Jak dotąd sporo informacji o TBi dawał pafka (od razu pytanie czy te 210 KM i 344 Nm to seria czy jakiś bonus?).
    To jest seria, pomiar wykonany przy przebiegu 10 tys. km.
    A tak przedstawia się wykres:




    Ogólnie średnio można uzyskać 230-240 KM bez większego ryzyka, zresztą Julka QV ma 235 KM. Na forum chyba jednak nie ma nikogo kto miałby chipa w TBi w 159/Brerze.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Dzięki pafka

    Faktycznie na forum nie ma za wiele TBi, a chipowanych pewnie jeszcze mniej - a może i wcale.
    Możliwe, że niektórzy właściciele Giuliett QV będą chcieli coś w nich zmieniać.

    Temat wydaje mi się o tyle ciekawy, że obecnie to - aż nie chcę uwierzyć w to co piszę - najmocniejszy silnik w seryjnych alfach. Postawię tu kropkę bo nie chcę zmieniać tego wątku w "ścianę płaczu", interesują mnie bardziej pozytywne rozwiązania - póki, w co wierzę - sama Alfa ich nam nie przedstawi.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    Jesli sie uda to ja bede mial TBI i na pewno bede modyfikowal w niej program. Ale to za jakis czas więc na razie nie pomoge.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar pafka
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Auto
    Alfa GT
    Postów
    1,550

    Domyślnie

    Cytat Napisał Archi Zobacz post
    Możliwe, że niektórzy właściciele Giuliett QV będą chcieli coś w nich zmieniać.
    Możesz zapytać o to kolegę lechtak - kiedyś z nim pisałem na ten temat, i miał w planie chipa w swojej Julce QV.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    tak wrzucilem jakby ktos chcial porownac AH motorsport ma oferta jesli chodzi o Tbi http://www.alfacare.co.uk/Servicing/alfa_remaps.php# ciekawe jak z wytrzymaloscia pewnych elementow po takich zmianach
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  7. #7
    xxiirr
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie, ciekawe jak z trwałością podzespołów mechanicznych po zwiększeniu mocy, jaki zapas wytrzymałości mają ... o ile można bez obawy uszkodzenia zwiększyć parametry?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Dawno nikt nie poruszał tego tematu, a ja ostatnio miałem swoje małe doświadczenie. Pomyślałem sobie, że zrobię w ASO chipa na silnik parametrów Giulietty QV. Ale zanim zabrałem się do tego pojechałem do zaprzyjaźnionego ASO i zapytałem co o tym sądzą. Uzyskana odpowiedź zdecydowała, że chipa nie będzie. Otóż problemem jest skrzynia biegów i zwiększone przeciążenia dość szybko mogą spowodować poważną jej awarię, zwłaszcza przy samochodzie używanym.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    zapytajcie o zdanie nadwornego tunera tego forum - cinka ( cinsoft) z tego co widziałem to chyba na FB wrzucał zdjęcie kolektora w 1.75 tbi po kilku biegach na hamowni i jakimś programie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    wiecej info wiecej info proszę cokolwiek ktoś wie , bo jeśli w przyszłości miało by być TBI to na pewno z wirusem

Podobne wątki

  1. 156- Zgnite wzmocnienie błotnika
    Utworzone przez domant w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 21:36
  2. 156 fl .Wzmocnienie czy mocowanie haka?
    Utworzone przez grzesb156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-06-2009, 15:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory